Позовна заява стягнення аліментів на дітей та на дружину

Позовна заява

стягнення аліментів на дітей та на дружину

Даний зразок зустрічної позовної заяви написаний у справі про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку. В цьому зразку Позивач з Відповідачем не можуть домовитися про конкретний розмір допомоги, яку він буде надавати кожного місяця. Так як у Позивачки немає можливості працювати, оскільки вона у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, прошить суд призначити аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частки від заробітку Відповідача щомісячно до досягнення дитиною трьох років.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дарницький районний суд

м. Києва

Справа №7474/47474/47-ц

Суддя: Кокош І.К.

Позивач:

Шевченко Олена Олегівна

Адреса реєстрації:

4747, м. Київ, вул. Вербицького, буд. 47 кв. 47

Адреса фактичного місця проживання та для кореспонденції:

47474, Чернігівська обл., Варвинський район, смт. Варва, вул. Миру буд.47 кв.47

Тел. 099-7777777

Відповідач:

Шевченко Юрій Сергійович

Адреса реєстрації:

4747, м. Київ, вул. Вербицького, буд. 474 кв. 47

Адреса фактичного місця проживання та для кореспонденції:

4747, Чернігівська обл., Варвинський район, смт. Варва, вул. 47 річчя Перемоги буд. 474

Засоби зв’язку невідомі 

ЗУСТРІЧНА ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та на

утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку

У провадженні Дарницького районного суду м. Києва, судді Кокош І.К. знаходиться справа за позовом Шевченко Юрія Сергійовича до Шевченко Олени Олегівни про розірвання шлюбу.

У порядку статті 123 ЦПК України, пред’являю зустрічний позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.

  1. Обставини справи.

01 травня 2005 року між мною, Шевченко Оленою Олегівною та Відповідачем, Шевченко Юрієм Сергійовичем був укладений шлюб. Копія свідоцтва подана позивачем за первісним позовом.

В шлюбі у нас народилися двоє синів: Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження. Копія свідоцтва подана позивачем за первісним позовом.

На даний момент між мною, Шевченко Оленою Олегівною та Відповідачем, Шевченко Юрієм Сергійовичем не існує сімейних стосунків. На даний час ми з Відповідачем проживаємо окремо. Наші спільні діти з Відповідачем проживають разом зі мною.

У даний час я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. У зв’язку з цим я ніде не працюю.

Ми з Відповідачем не можемо домовитися про конкретний розмір допомоги, яку він буде надавати кожного місяця.

Відповідач працює приватним підприємцем. Отримує в середньому 10000 (десять тисяч) грн. 00 коп.

Оскільки Відповідач має стабільних дохід прошу суд призначити аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки від заробітку Відповідача, яка буде стягуватися щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Вважаю, що суд повинен визнати обов’язок батька на утримання своїх неповнолітніх дітей та за рішенням суду з Відповідача повинні стягуватися аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки від заробітку Відповідача, яка буде стягуватися щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Так, як у мене немає можливості працювати, оскільки знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, прошу суд призначити аліменти на моє утримання у розмірі 1/6 частки від заробітку Відповідача щомісячно до досягнення Шевченко Дениса Юрійовича 01 січня 2009 року народження трьох років.

2. Обґрунтування позовних вимог.

Вважаю, що за рішенням суду Відповідач повинен бути зобов’язаний сплачувати на утримання наших спільних дітей: синів Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження, аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки щомісячно від заробітку.

У відповідності до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2 ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Вважаю, що за рішенням суду Відповідач повинен бути зобов’язаний сплачувати на мою користь на моє утримання аліменти у розмірі 1/6 від заробітку до досягнення нашим сином Шевченко Дениса Юрійовича 01 січня 2009 року народження трьох років

Згідно ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України, дружина з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Згідно ч. 4 ст. 84 Сімейного Кодексу України,  право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має не залежно від того, чи вона працює, та незалежно від матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Згідно ч. 6 ст. 84 Сімейного Кодексу України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Згідно ч. 1 ст. 80 Сімейного Кодексу України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

3. Зміст позовних вимог.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення аліментів.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.121, 122, 180,181 Сімейного кодексу України та ст. ст. 3, 15, 118, 119 ЦПК України, –

Прошу:

  1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.
  2. Зобов’язати Шевченко Юрія Сергійовича, сплачувати на користь наших спільних дітей: синів Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження, аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки щомісячно від заробітку.
  3. Зобов’язати Шевченко Юрія Сергійовича, сплачувати на мою користь на моє утримання аліменти щомісяця у розмірі 1/6 частки від заробітку до досягнення нашим сином Шевченко Дениса Юрійовича, 01 січня 2009 року народження трьох років.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви для відповідача.

«___»________2010р.                                                   ___________ О.О.Шевченко

 

АДВОКАТ ПО АЛІМЕНТАХ У МІСТІ  КИЄВІ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ: АЛІМЕНТИ. ВСІ ПИТАННЯ АЛІМЕНТАХ ТА АЛІМЕНТНІ ПЛАТЕЖІ.

СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ.

Позовна заява по аліментах на російській.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *