Позовна заява про визняння договору недійсним, що укладений без згоди іншого з подружжя

Позовна заява про визнання договору недійсним, бо його було укладено без згоди іншого подружжя…

Даний зразок позовної заяви написаний у справі про визнання договору недійсним. Між Позивачкою та Відповідачем було укладено шлюб, під час якого ними було придбано за спільні кошти автомобіль. Даний автомобіль був відчужений Відповідачем сторонній особі без згоди Позивачки і посвідчений на товарній біржі, хоча відповідач продовжує користуватися ним. Зазначена біржова угода (договір купівлі-продажу) знаходиться у відповідача. Позивачка просить визнати суд такий договір недійсним. 

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ – СКАСУВАННЯ ДОГОВОРІВ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Даний зразок позовної заяви написаний у справі про визнання договору недійсним, бо без згоди іншого подружжя

Голосіївський районний суд м. Києва

Позивач.

Відповідач 1

Відповідно до п.п. 18 п. 4 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.1993 року Позивач звільнений від сплати дер.мита.

АДВОКАТ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ У МІСТІ КИЇВ.

Позовна заява
(про визнання договору недійсним)

I. Обставини справи.
00.00.2000 року між мною та Відповідачем у справі було укладено шлюб. Копія свідоцтва про укладення шлюбу до позовної заяви додається.
Разом ми вели спільне господарство до жовтня 2000 року.
За час перебування у шлюбі нами було придбано за спільні кошти автомобіль «Мітсубісі» модель д.н.з. хх хххх хх. Всі правовстановлюючі документи знаходяться у відповідача.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ В МІСТІ КИЇВ.

Під час розгляду справи за моїм позовом до відповідача про визнання майна спільною сумісною власністю та поділ майна У ххххххх районному суді Київської області мені стало відомо, що даний автомобіль відчужений відповідно до довідки рахунку серії ххх № хххххх від 00.00.2000 року. Копія довідки рахунку додається.
Далі даний автомобіль був відчужений сторонній особі і посвідчений на товарній біржі. Хоча відповідач продовжує користуватися даним автомобілем. Зазначена біржова угода(договір купівлі-продажу) знаходиться у відповідача.
Вважаю вище вказаний договір, купівлі-продажу автомобіля таким, що укладений без моєї згоди, повинен бути визнаний недійсним, оскільки укладений без моєї письмової згоди та відносно майна, яке є цінним.

ВСІ ПИТАННЯ ВИЗНАННЯ ДОГОВОРІВ ПО НЕРУХОМОСТІ НЕДІЙСНИМИ НА САЙТІ…

II. Обґрунтування та підстави позову.
Договір купівлі-продажу автомобіля, Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. набутий нами з відповідачем у власність і є нашою спільною сумісною власністю.
Оскільки вказаний автомобіль набутий нами з відповідачем під час шлюбу, то відповідно до законодавства України він є нашою спільною сумісною власністю.
Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Також у даній статті зазначається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Ч. 1 статті 61 Сімейного кодексу України визначено, що об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

Автомобіль Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. є для мене цінним майном. Вважаю, що дана обставина не буде заперечуватися відповідачем. Крім того хочу зазначити, що я є пенсіонером. За час роботи в період з 2000 року по 2004 рік отримувала заробітну плату в середньому 700 грн. Копія довідки про заробіток для обчислення пенсії до позовної заяви додається.
Зважаючи на вище вказане, договір купівлі-продажу автомобіля, вчинений відповідачем є таким, що стосується цінного майна, а не дрібним побутовим.
Відповідно до статті 31 Цивільного кодексу України правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість.

Угода щодо відчуження автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. потребує державної реєстрації.
Наскільки мені відомо договір купівлі продажу автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. посвідчена на біржі, отже її укладення потребувало моєї письмової згоди.
Дане твердження випливає з наступного:
Відповідно до ч. 3 ст. 65 СК України для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і або державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово. Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена.
Відповідно до постанови КМ України від 07 вересня 1998 року № 1388 затверджено Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок. Вказаним правилами визнана обов’язковою державна реєстрація правочині щодо автомобілів.
Дана правова позиція підтримана в Ухвалі Верховного суду України від 12 червня 2007 року , якою залишено в силі рішення Апеляційного суду Черкаської області від 02.04.2007 року. Копія рішення Апеляційного суду Черкаської області та Ухвали Верховного суду України до позовної заяви додається.

Жодної згоди (зокрема і нотаріально посвідченої) на відчуження автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх.. я не надавала.
Дану обставину, на мою думку відповідач визнає, оскільки не існує жодного доказу, який би свідчив про зворотне.

СУДОВА ПРАКТИКА — СІМЕЙНІ СПОРИ.

Зважаючи на вище наведене, вважаю, що договір купівлі-продажу автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх., повинен бути визнаний недійсним у відповідності до статті 65 Сімейного кодексу України
ІІІ. Заява про забезпечення доказів:
У зв’язку з тим, що Відповідач у мене відсутні будь-які правовстановлюючі докумени на автомобіль, Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх., та договір купівлі продажу вказаного авто, вважаю, що суд повинен зобов’язати Відповідача надати мені та в суд правовстановлюючі документи що автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. та договір купівлі-продажу щодо нього. у порядку ст.. 133-137 ЦПК.
Відповідно до ст.. 133 ЦПК особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.
Вважаю, що суд своєю ухвалою повинен зобов’язати Відповідача надати мені та в суд правовстановлюючі документи що автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. та договір купівлі-продажу щодо нього
ІV. Зміст позовних вимог.
Зважаючи на вище наведене, керуючись статтею 65 Сімейного кодексу України 1,3,15,118,119, 133-137 Цивільного Процесуального кодексу України,

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИНАХ.

ПРОШУ:
1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.
2. Для належного забезпечення доказів та уточнення позовних вимог зобов’язати відповідача надати мені та в суд правовстановлюючі документи що автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. та договір купівлі-продажу щодо нього. у порядку ст.. 133-137 ЦПК.
3. Визнати недійсним договір купівлі-продажу автомобіля Мітсубісі «модель» д.н.з. хх хххх хх. укладений відповідно до довідки-рахунку серії ххх № ххххххх від 00.00.0000 року
Додатки:
1. Копія свідоцтва про одруження від 00.00.2000 року.
2. Копія довідки рахунку серії КІМ від 00.00.2000 року.
3. Копія рішення апеляційного суду у справі 22ц-68/2007 р. від 02.04.2007 року.
4. Копія довідки про заробіток для обчислення пенсії.
5. Копія Ухвали Верховного суду України від 12.07.2007 року.
6. Оригінал документу про сплату витрат на ІТЗ.
7. Копія пенсійного посвідчення позивача
8. Копія позовної заяви з додатками.

00.00.2000 р. _____________ Позивач.

Адвокат -визнати договір недійсним на російській мові…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *