Позовна заява про визнання заповіту недійсним

Позовна заява про визнання заповіту недійсним

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 Зразок позовної заяви написаний у справі про визнання заповіту недійсним. Підставами у даній справі, є той нюанс, що спадкоємець, на момент складення заповіту не міг розуміти значення своїх дій і керувати ними. Позивач надає медичні довідки на підтвердження того, що спадкодавець був як фізично так і психічно не здоровий, отже не міг усвідомлювати правильність та наслідки своїх дій.

 

До Дніпровського районного суду м. Києва

 

Позивач:

Особа Скасовує Заповіт

Інд.: 00000000000

м. Київ, вул. Декабристі 00, кв. 110, 00000

Тел.: засоби зв’язку відсутні.

адреса для листування

Харківське шосе 170, кв. 254, м. Київ, 02091

 

Відповідач:

Особа Спадкоємець Заповіту

вул. О. Дарницькаа 00-а, кв.0, м. Київ, 00000

тел.: 00000000000

Третя особа:

Головне управління юстиції м. Києва

провулок Музейний 2д, м. Київ, 02121

  

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання заповіту недійсним)

Обставини справи.

00 травня 2000 року, помер мій батько, Особа Склала Заповіт. Копія свідоцтва про смерть додається.

Після його смерті відкрилося спадкове майно, що складається із 0/0 частини квартири за адресою вул. Березняківська 00-а, кв. 000, м. Київ, що належала померлому на підставі свідоцтва про право власності та свідоцтва про право на спадщину. Копія свідоцтва про право власності додається..

Спадкова справа за померлим заведена у приватного нотаріуса Головний Нотаріус Дарницький.

Я подав заяву про прийняття спадщини як спадкоємець першої черги, але на момент подачі заяви виявилось, що мій батько за життя склав заповіт, яким заповів мені 0/0 частини квартири, а відповідачу Особа Склала Заповіт 0/9 частини квартири . Копія заповіту додається.

Таким чином заповіт порушує мої права як спадкоємця першої черги на усе спадкове майно, так як я являюсь сином спадкодавця. Дана обставина підтверджується свідоцтвом про народження, яке знаходиться у матеріалах спадкової справи заведеної приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Головний Нотаріус Дарницкий.

Дана ситуація хвилює мене ще і тим, яким саме чином померлий склав заповіт, якщо весь його стан здоров’я був нестабільний та сам по собі батько завжди потребував постійного стороннього нагляду.

На підтвердження важкого стану спадкодавця, надаю копії довідок із лікарень та госпіталів, де він проходив лікування.

00 вересня 2000 року спадкодавець, Особа Склала Заповіт, перебував на обстеженні у Інституті серцево-судинної хірургії ім.. М.М. Амосова. Консультативний висновок додається.

Відповідно до виписки з історії хвороби № 0000, Особа Склала Заповіт. знаходився на стаціонарному лікуванні в відділенні пульмонології Київського міського Центру радіаційного захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Копія виписки з історії хвороби № 0000 додається.

Виписний епікриз від 9534 з діагнозом церебральний артеросклероз. Копія виписного епікризу № 0000 додається.

Відповідно до виписного епікризу № 00000, у померлого був діагноз церебральний атеросклероз, дисциркуляторна енцефалопатія 3 ступеня помірно вираженими емоційно-вольовими розладами. Копія виписного епікризу № 000000 додається.

У період 3 00 травня 2000 року по 0 квітня 2000 року Особа Склала Заповіт перебував Головному військовому клінічному ордену Червоної зірки госпіталю з діагнозом стенокардія. Копія виписного епікризу № 00000 додається.

Із діагнозом церебральний артеросклероз Особа Склала Заповіт, перебував з 0 жовтня 2000 року по 21 листопада 2000 року, що підтверджується виписним епікризом № 000000. Копія виписного епікризу № 0000 додається.

Відповідно до довідки Київської міської психоневрологічної лікарні № 0, Особа Склал Заповіт знаходився під наглядом у лікаря-психіатра з діагнозом «Судинна деменція». Копія довідки із Київської міської психоневрологічної лікарні № 0 додається.

Відповідно до висновку з виписки з історії хворого № 0000 у спадкодавця Особа Склала Заповіт були ознаки пневмосклерозу. Копія виписки з історії хворого № 0000 додається.

 Відповідно до медичної картки померлого, починаючи із березня 0000 року, записи різних лікарів, які підтверджують нестабільний психічний та емоційний стан померлого. Копія медичної картки Особа Склала Заповіт додається.

Отже всі ці довідки показують, що мій батько Особа Склала Заповіт був як фізично так і психічно не здоровий, отже не міг усвідомлювати правильність та наслідки своїх дій.

Вважаю, що суд повинен захистити мої інтереси як спадкоємця першої черги та визнати недійсним заповіт Особи Склала Заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Білоконь Р.В., від 12 травня 0000 року.

Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Заповіт посвідчений приватним нотаріусом київського міського нотаріального округу, Нотаріус. від 00 травня 2000 року, складений особою, яка через власний психічний та емоційний стан не усвідомлювала значення своїх дій.

Згідно з вимогами частини 2 статті 203 Цивільного кодексу України особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Тобто вчиняючи правочин, фізична особа повинна усвідомлювати значення своїх дій та мати можливість керувати ними.

А згідно частини 1 статті 225 цивільного кодексу України правочин, який дієздатна особа вчинила у момент, коли не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла

керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом за позовом цієї особи, а в разі її смерті – за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

У разі спадкування Відповідачем майна померлого Особи Склала Заповіт мої спадкові права як спадкоємця за законом будуть порушені.

У пункті 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2000 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз’яснено, що за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо він був складений особою під впливом фізичного або психічного насильства або особою, яка через стійкий розлад здоров’я не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними. Для встановлення психічного стану заповідача в момент складання заповіту, який давав би підставу припустити, що особа не розуміла значення своїх дій і (або) не могла керувати ними на момент складання заповіту, суд призначає посмертну судово-психіатричну експертизу (ст. 145 ЦПК).

Відповідно до вищенаведених норм чинного законодавства та відповідно до обставин справи, оспорюваних заповіт повинен бути визнаний недійним.

За приписами ст. 1257 ЦК України заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідає його волі.

Заповіт є одностороннім правочином, а тому він повинен відповідати загальним вимогам, додержання яких є необхідним для чинності правочину.

Частиною 1 статті 215 Цивільного кодексу України визначено, що підставою недійсності правочинну є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановленні частинами першою – третьою, п’ятою та шостою статті 203 цього кодексу.

У справах про спадкування нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатися до участі у справі.

Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в судовому порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись ст.3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

 1. Прийняти дану позовну заяву до провадження;
 2. Витребувати спадкову справу від приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Головний Нотаріус Дарницький
 3. Визнати недійсним заповіт Особа Склала Заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Головний нотаріус Дарницький., від 00 травня 2000 року.

Додатки:

 1. Копія свідоцтва про смерть;
 2. Копія свідоцтва про право власності
 3. Копія заповіту додається.
 4. Консультативний висновок
 5. Копія виписки з історії хвороби № 0000 додається
 6. Копія виписного епікризу № 0000
 7. Копія виписного епікризу № 000000
 8. Копія виписного епікризу № 00000
 9. Копія виписного епікризу № 000000
 10. . Копія довідки із Київської міської психоневрологічної лікарні № 0
 11. Копія виписки з історії хворого № 0000 додається.
 12. Копія медичної картки Особа склада Заповіт додається.
 13. Дві копії позовної заяви з додатками.

___ ___________ р.                                                           ___________ Спадкоємець Заповідача

 Адвокат по спадкових спорах у місті Київ.

Юридична консультація — спадкування.

Судова практика — спадкові спори.

Позовні заяви по спадкові питання.

Адвокат / Юрист по спадкових питаннях на російській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *