Позовна заява про визнання права власності у порядку спадкування та вселення в успадковану квартиру.

Зразок позовної заяви про визнання права вланості на квартиру у порядку спадкування та вселення в спадкову квартиру.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дана позовна заява стосуюється випадку, коли спадкоємці отримали відмову нотаріуса щодо оформлення спадщини на квартиру. В квартирі живе інший співласник, брат спадкоємця, який його дітей спадкоємців не впускає у квартиру.

Дарницький районний суд м. Києва

02068, м. Київ, вул. О. Кошиця, 5-А

Позивач1 :

Через законного представника (мама):

ВІДЕО ПОРАДИ АДВОКАТІВ ЩОДО СПАДКУВАННЯ В КІНЦІ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ….

Позивач 2

Відповідач 1:

Відповідач 2:

Київська міська рада

01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36

ЄДРПОУ невідомий

Телефон невідомий.

e-mail: невідомий

Треті особи:

Головне територіальне управління юстиції у місті Київ

01001, м. Київ, провулок музейний, 2Д

ЄДРПОУ невідомий

Телефон невідомий

e-mail: невідомий

ПОСЛУГИ АДВОКАТА ЩОДО ВИЗНАННЯ ПРАА ВЛАНОСТІ У ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ.

Ціна позову не визначена.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(визнання права власності, про усунення перешкод у користуванні квартирою).

 І. ОБСТАВИНИ СПРАВИ.

00.00.0000 року помер Спадкодавець.

Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть додається.

Позивач 1, 00.00.0000 року, Позивач 2, 00.01.1997 року народження року є сином та донькою Спадкодавця.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО СПАДКОВИХ ПИТАННЯХ.

Належно засвідчена копія свідоцтва про народження позивача 1  додається.

Належно засвідчена копія свідоцтва про народження та свідоцтва про зміну імені Позивача 2 додається.

Після смерті Спадкодавця залишилося спадкове майно, що складається з ½ квартири, що знаходиться за адресою: по вул. Юридична, буд. 00/1 кв. 00.

Вище вказана частина квартири належить померлому Спадкодавцю на підставі наступного:

КОНСУЛЬТАЦІЇ АДВОКАТА ТА ЮРИСТА ПО СПАДЩИНІ.

¼ частина квартири 00 в буд. 00/1 по вул. Юридичній у місті Київ на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року виданого Відділом приватизації комунального житлового фонду Дарницької райдержадміністрації м. Києва (розпорядження №0000).

Вище вказане свідоцтво про право власності у мене відсутнє. Але зазначена обставина підтверджується інформаційною довідкою Київського міського бюро технічної інвентаризації від 00.00.0000 року.

Належно засвідчена копія інформаційної довідки додається.

 СУДОВА ПРАКТИКА ПО СПАДКУВАННЮ

Інша ¼ частина вище зазначеної квартири належить померлому Спадкодавцю відповідно до наступного:

Квартира за адресою: м. Київ, вул. Юридична, буд. 00/0 кв. 00. Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року належала чотирьом особам у рівних частках по ¼.

 • Матері Спадковцеві, матері нашого спадкодавця.

 • Батькові Спадкодавцеві, батькові нашого спадкодавця Нетудихатка Ігоря Анатолійовича.

 • Нашому померлому спадкодавцеві.

 • Спадкодавцеві, рідному брату нашого спадкодавця.

Батько та Мати є батьками Спадкодавця.

Відповідний витяг про народження знаходиться в матеріалах спадкової справи, що відкрита після його смерті і може бути витребувана тільки в суді.

Матір Спадкодавця померла 00.00.0000 року.

Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть додається.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО СПАДКУВАННЮ..

На момент смерті Батька Спадкодавцеві в квартирі проживали та були зарестровані всі інші співласники.

Дану обставину підтверджує відповідь з відділу з питань реєстрації місця проживання від 00.00.0000 року №0000 та довідка з Житлово експлуатаційної дільниці №000 за №000 від 00.00.0000 року.

Належно засвідчені копії довідок  додаються.

Батько спадкодавця помер 00 червня 0000 року.

Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть додається.

Після смерті матері Спадкодавця, що померла 00.00.0000 року народження, спадщину, яка складалася із вище вказаної ¼ частини квартири прийняли їх діти Спадкодавець (померлий спадкодавець) та Брат Спадкодавця фактичним вступом у спадщину у відповідності до вимог законодавства цього часу, бо постійно проживали у вище вказаній квартирі, і зокрема володіли всім спадковим майном померлої.

АДВОКАТ В ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ СПАДКУВАННІ

Відповідно після смерті матері Спадкодавця власниками даної квартири стали:

 • (спадкодавець позивачів) в розмірі ¼ частини квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року та 1/12 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлою мамою

 • (рідний брат нашого спадкодавця) в розмірі ¼ частини квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року та 1/12 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлою мамою

 • (батько спадкодавця) в розмірі ¼ частини квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року та 1/12 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлою мамою

Після смерті Батька спадкодавця, що помер 00.00.0000 року (батька спадкодавця) власниками даної квартири стали:

 • Спадкодавця (спадкодавець позивачів) в розмірі ¼ частини квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року та 0/12 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлою мамою Спадкодавця, та 1/6 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлим батьком Спадкодавця.

 • Брата Спадкодавця (рідний брат нашого спадкодавця) в розмірі ¼ частини квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року та 1/12 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлою мамою Матері спадкодавця, та 0/0 частини вище вказаної квартири, як спадщини за померлим батьком Спадкодавця

Відповідно на момент смерті Спадкодавця фактично належала  половина квартири квартири за адресою: м. Київ, вул. Юридична, буд. 00/0 кв. 00.

Протягом свого життя Спадкодавця спадщину за батьками Батьком Спадкодавця, що померла 00.00.0000 року та Батьком Спадкодавця, що помер 00.00.0000 року не оформив, але прийняв.

Дана обставина випливає з того факту, що на момент їх смерті Спадкодавець проживав разом із своєю матерю. Після їх смерті проживав в квартирі. Користувався їх речами.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ В КИЄВІ….

Також після смерті батька Спадкодавця була подана заява про прийняття спадщини. І заведена спадкова справа №00/0000. Спадкова справа знаходиться у Сьомій Київській державній нотаріальній конторі і може бути витребувана тільки на Ухвалу суду.

Оформити спадщину Позивач 1 , 00.00.0000 року народження та позивач Позивач 2, 00.00.0000 року народження за померлим 00.00.0000 року Спадкодавцем в нотаріальному порядку не можуть, оскільки в них відсутні правовстановлюючі документи на квартиру №00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридична, буд. 00/1 після померлого 00 вересня 0000 року.

Дану обставину підтверджує постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 00.00.0000 року.

Належно засвідчена копія постанови нотаріуса додається.

Всі документи правовстановлюючі документи на квартиру знаходяться у відповідача по справі.

Також Позивач 1 , 00.00.0000 року та Позивач 2, 00.00.0000 року народження не мають можливості користуватися належною їм квартирою, оскільки відповідач по справі Брат Спадкодавця не впускає їх у вище зазначену квартиру.

Підтверджує дану обставину відправлений лист до Брата Спадкодавця про надання правовстановлюючих документів, доступу до квартири та можливості зробити ключі.

Належно засвідчена копія листа та поштових документів додається.

ІІ. ОБГРУНТУВАННЯ ТА ПІДСТАВИ ПОЗОВНИХ ВИМОГ.

 Брат Спадкодавця та його батько спадкодавця успадкували по 1/12 частині квартири після смерті матері та відповідно дружини матері спадкодавця, що померла  00.00.0000 року народження.

Іншу 1/12 квартири успадкував відповідач 2 по справі

Відповідно до ст. 548 ЦК УРСР 1963 року для придбання спадщини необхідно, що б спадкоємець її прийняв. Згідно з ч. 1 ст. 549 цього ж Кодексу визнавалося, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майно: якщо він подав державній нотаріальній конторі за  місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Спадкодавець, його батько та брат, відповідно до обставин, які будуть доведені в суді фактично вступили в управління спадковим майном.

Дана обставина підтверджується доказами зазначеними в позовній заяві.

Спадкодавець успадкував після смерті свого батька батька Спадкодавця 1/6 квартири, що належала йому на момент його смерті. Тобто половину ¼ квартири, що належала батьку відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого 00.00.0000 року виданого Відділом приватизації комунального житлового фонду Дарницької райдержадміністрації м. Києва (розпорядження №0000) та 1/12 належала покійному батьку після смерті його дружини матері спадкодавця.

Іншу половину належної батькові спадкодавця квартири успадкував відповідач у справі Нетудихатка Олег Анатолійович.

Даний юридичний факт випливає з того, що покійний спадкодавець та його брат брат  подати заяву про прийняття спадщини так і прожавали з покійним батьком на момент смерті.

Вважаю дані обставини підтвердженими у справі доказами.

 На момент смерті спадкодавця належала половина квартири № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Ревуцького, буд. 19/1.

Зважаючи на ту обставину, що покійним батькам Спадкодавця належала половина квартири № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Ревуцького, буд. 00/0. І вони з братом БратСпадкодавця успадкували належне їм майно в рівних частинах та ¼ вище вказаної квартири належала Спадкодавець, з моменту приватизації вважаю дану обставину доведеною.

Позивачі у справі мають право вимагати визнання права власності на належну на момент смерті Спадкодавець ½ квартири, № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Ревуцького, буд. 00/0..

Дане твердження випливає з доведених обставин справи і наступного:

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Частиною 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Відповідно до 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідні положення містяться й в ЦК УРСР 1963 року.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Зі змісту цієї статті вбачається, що право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Позивач 1, 00.00.0000 року народження та  Позивач 00.00.00 року народження року мають право доступу до квартири № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридичній, буд. 00/00.

Оскільки ми не маємо до доступу до вище вказаної квартири через відповідача то згідно нижче зазначених норм маємо право вимагати усунення перешкод в користуванні своєю власністю.

За змістом книги 6 ЦК України спадкоємці до оформлення і відповідної реєстрації свої прав власності на спадкове майно мають право володіння та право користування спадковим майном, тобто ті речові права, які підлягають захистові відповідно до положень глави 29 ЦК України.

Відсутність Свідоцтва про право на спадщину, не позбавляє спадкоємця права на користування спадковим майном.

Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК України ), а лише обмежує його право на розпорядження спадщиною.

Частиною п’ятою статті 1268 ЦК України встановлено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, яким згідно із частиною другою статті 1220 цього Кодексу є день смерті особи.

Відповідач Брат Спадкодавця порушує моє право, як співвласника, на користування та володіння спадковим майном.

Правовий режим спільної часткової власності визначається главою 26 ЦК України з урахуванням інтересів усіх її учасників. Володіння, користування і розпорядження частковою власністю здійснюється за згодою всіх співвласників, а за відсутності згоди спір вирішується судом. Незалежно від розміру часток співвласники при здійсненні зазначених повноважень мають рівні права.

Статтею 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

 Враховуючи вищевикладене, моє право порушене та підлягає захисту відповідно до вказаних норм законодавства.

 ІІІ. Щодо судових витрат та інших позовів.

Щодо судових витрат. Під час подачі даної позовної заяви про визнання права власності у порядку спадкування нами подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Зазначаємо, що нами не подано інших позовів до цих відповідачів з тим самим предметом та тих самих підстав.

 ІV. Зміст позовних вимог.

У відповідності до ст. 4,175 ЦПК України, статті 391, 392 Цивільного кодексу України,

 ПРОСИМО:

Прийняти дану позовну заяву до провадження.

 1. Витребувати з Сьомої київської державної нотаріальної контори спадкову справу за померлим Спадкодавцем, дата смерті: 00.00.2000 року, спадкову справу № 00/2013.

 2. Витребувати з Сьомої київської державної нотаріальної контори спадкову справу за померлим Спадкодавцем, дата смерті: 00.00.2000 року.

 3. Визнати право власності за Позивачем 1 право власності на ¼ частину квартири № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридичній, буд. 00/1.

 4. Визнати право власності за позивачем 2 право власності на ¼ частину квартири № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридичній, буд. 00/1.

 5. Усунути перешкоди у користуванні власнісністю квартирою № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридичній, буд. 00/1. шляхом надання доступу до квартири позивачу 1 або його законному представнику.

 6. Усунути перешкоди у користуванні власністю квартирою № 00, що знаходиться в м. Києві на вул. Юридичній, буд. 00/1. шляхом надання доступу до квартири Позивачу 2.

 7. Вирішити питання сплати судових витрат.

Додатки:

 1. Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть Спадкодавця.

 2. Належно засвідчена Копія свідоцтва про народження Позивача 1

 3. Належно засвідчена копія свідоцтва про народження позивача 2.

 4. Належно засвідчена копія свідоцтва про зміну імені Позивача 2.

 5. Належно засвідчена копія свідоцтва про шлюб матері Позивача 1.

 6. Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть Матері Спадкодавця

 7. Належно засвідчена копія свідоцтва про смерть батька Спадкодавця.

 8. Належно засвідчена копія інформаційної довідки БТІ від 00.00.2000 року.

 9. Належно засвідчена копія довідка ЖЕД № 000 від 00.00.2000 року.

 10. Належно засвідчена копія листа № 0000/0 від 00.00.0000 року.

 11. Належно засвідчена копія постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 00.00.2000 року.

 12. Належно засвідчена копія листа та поштових документів про відправку до Відповідача..

«____» ______________ 2000 року.

___________ Позивач 1

___________ Позивач 2

Позовна заява та інші питання по спадкових спорах наросійській.

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ СПАДКОВИХ ПРАВ У НОТАРІУСА:

З повагою адвокат по спадкових питаннях у місті Київ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *