Позовна заява про усунення перешкод у користуванні власністю 2018 р.

Зразок позовної заяви про усунення перешкод у користуванні власністю

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Даний зразок може бути використаний, як шаблон під час написання позовної заяви про усунення перешкод у користуванні. Ситуація стосується, коли квартира вже вами успадкована, проте ще неоформлена до кінця.

Адвокат нерухомість…

До Дарницького районного суду м. Києва

 

Позивач:

Адвокатський Панас Омелянович

ІНД.: 6354298463

вул. Пейзажна 42, кв. 76, м. Київ, 02090

тел.: 099-189-66-78

е-mail. відсутній

 

Відповідач:

Юридична Оксана Олександрівна

ІНД.: відсутній

пр.-т. Юристів 96, кв. 56, м. Київ, 03083

Засоби зв’язку відсутні

е-mail. відсутній

 

позовна заява немайнового характеру

 

 

Позовна заява

(про усунення перешкод у користуванні власністю)

 

І. Обставини справи.

Я, Адвокатський Панас Омелянович являюся спадкоємцем до майна померлої Адвокатської Ніни Іванівни. Також спадкоємцем є Відповідач по справі, Юридична Оксана Олександрівна. Інші спадкоємці, або треті особи які претендують на майно померлої відсутні. Дана обставина підтверджується матеріалами спадкової справи заведеної за померлою у 16-їй київській державній нотаріальній конторі. Копію спадкової справи заведеної за померлою прошу витребувати у встановлений законом порядок.

У якості спадщини після Адвокатської Ніни Іванівни залишилося дві квартири, які знаходяться в місті Києві, за наступними адресами: м. Київ, вул. Консультаційна 34, кв. 211 та м. Київ, проспект Юристів 98, кв. 56. Дана обставина підтверджується матеріалами спадкової справи Адвокатської Ніни Іванівни.

Технічна документація на квартири, також знаходиться в спадковій справі Адвокатської Ніни Іванівни.

Консультації юриста з нерухомості…

Із Відповідачкою у нас був судовий процес відносно усунення мене від права на спадкування. Даний процес завершений 14 травня 2018 року, про що є відповідна Постанова Апеляційного Суду м. Києва на мою корить. Копія Постанови Апеляційного Суду м. Києва від 14.05.2018 року додається. Оригінал знаходиться у матеріалах справи, завірена Судом копія у мене.

Тобто, ми із Відповідачкою являємося рівноправними спадкоємцями та власниками вищезазначених квартир. Звертаю увагу Суду, що на даний момент право власності ні я, ні Відповідач не оформили, але це не позбавляє нас права на користування та володіння спадковим майном.

На даний момент квартирами користується Відповідач із своєю сім’єю.

У зв’язку із неприязними відносинами Відповідач відмовляється іти на контакт, впускати мене у хоча б одну із квартир та надавати дублікати ключів.

Постанова Апеляційного Суду про моє право на спадщину, та відповідно право на користування спадковим майном на Відповідача не впливають.

Враховуючи викладене, мої права на користування та володіння майном порушені та іншого способу окрім пред’явлення позову про усунення перешкод користування власністю.

Цікаво з судової практики за 2018 рік у справах про квартири…

Вважаю, що суд повинен захисти моє право на користування майном, у даному випадку квартирами, шляхом усунення перешкод у користуванні власністю, шляхом надання дублікатів ключів та безперервного доступу до квартир.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Ми, позивач по справі та Відповідач являємося співвласниками квартири № 211, за адресою вул. Консультаційна 34 у м. Києві та квартири № 56, за адресою: проспект Юристів 98, м. Київ.

Дана обставина підтверджена матеріалами спадкової справи.

За змістом книги 6 ЦК України спадкоємці до оформлення і відповідної реєстрації свої прав власності на спадкове майно мають право володіння та право користування спадковим майном, тобто ті речові права, які підлягають захистові відповідно до положень глави 29 ЦК України.

Інші зразки позовних заяв у справах про нерухомість…

Відсутність Свідоцтва про право на спадщину, не позбавляє спадкоємця права на користування спадковим майном.

Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК України ), а лише обмежує його право на розпорядження спадщиною.

Частиною п’ятою статті 1268 ЦК України встановлено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, яким згідно із частиною другою статті 1220 цього Кодексу є день смерті особи.

 

Відповідач порушує моє право, як співвласника, на користування та володіння спадковим майном.

Правовий режим спільної часткової власності визначається главою 26 ЦК України з урахуванням інтересів усіх її учасників. Володіння, користування і розпорядження частковою власністю здійснюється за згодою всіх співвласників, а за відсутності згоди спір вирішується судом. Незалежно від розміру часток співвласники при здійсненні зазначених повноважень мають рівні права.

Статтею 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Враховуючи вищевикладене, моє право порушене та підлягає захисту відповідно до вказаних норм законодавства.

ІІІ. Щодо судових витрат та інших позовів.

Щодо судових витрат. Під час подачі позовної заяви про усунення перешкод у користуванні власністю мною було сплачено судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп. Підтверджується оригіналом квитанції.

Також зазначаю, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього Відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

  1. Зміст позовних вимог

У відповідності до ст. 4, 175 ЦПК України, –

ПРОШУ:

  1. Усунути перешкоди у користуванні власністю, а саме квартирами які знаходяться в місті Києві, за наступними адресами: м. Київ, Консультаційна 34, кв. 211 та м. Київ, проспект Юристів 98, кв. 56, шляхом надання дублікатів ключів та безперервного доступу до квартир.
  2. Судові витрати покласти на відповідача.

Додатки:

  1. Оригінал документу про сплату судового збору;
  2. Клопотання про витребування спадкової справи Адвокатської Ніни Іванівни;
  3. Копія Постанови Апеляційного Суду м. Києва від 14.05.2018 року
  4. Копія позовної заяви для відповідача.

___ _____ 2018                                                                     _____________ П.О. Адвокатський

 

1 коментар до “Позовна заява про усунення перешкод у користуванні власністю 2018 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *