Позовна заява про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном

Позовна заява щодо усунення перешкод у користуванні нерухомим майном.

Даний зразок позовної заяви написаний у справі про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном. В цьому зразку Позивачу належить 2/4 будинку, інших 2/4 особі яка не оформила свої спадкові права (Відповідач). Позивач не може укласти договір газо- та електропостачання, так як інший співвласник (Відповідач) проявляє байдужіть та не надає згоду.

Інформація щодо житлових питань та спорів актуальна станом на 2023 рік

До Київського районного суду Чернігівської області

 Позивач:

Мороз Адвокат Анатоліїйович

Інд.: 280000000004

проспект Григоренка 333-В, кв. 130, м. Київ, 00000

Телефон: 098-821-66-42

Відповідач 1:

Юрист Сергій Іванович

проспект Науки 00, кв. 0, м. Київ, 03028

Тел.:

Відповідач 2:

Київське управління експлуатації газового господарства ПАТ «Київівгаз»

вул. Промислова 000, м. Київ, 170

Відповідач 3

Приватне акціонерне товариство «Київобленерго»

14000, Україна, м. Київ, вул. Дарницка, 40

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про усунення перешкод у здійсненні права користування нерухомим майном)

Обставини справи.

Мені, Мороз Адвокат Анатолійовичу на праві спільної часткової власності належить 2/4 житлового будинку, з відповідними надвірними будівлями та спорудами. Копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності буде додано до початку судового розгляду по суті.

Власником, який не оформив свої спадкові права,  інших 2/4 частин вище вказаного будинку є Юрист Сергій Іванович. Вказана обставина підтверджується матеріалами спадкової справи, за померлою Юридичною Марією Сергіївною, що народилася 15.09.1000 року народження. Клопотання про витребування даної спадкової справи міститься в позовній заяві.

Для повноцінного користування, розпорядженням та володінням своїм майном я зверталась до Київськогоо УЕГГ ПАТ «Київвгаз» та ПАТ «Київськеобленерго» із заявами про укладення договору про газопостачання та договору на електропостачання на житловий будинок, співвласником якого я являюся.

Саме дві вище згадані організації обслуговують с. Піски Київського району, де і знаходиться будинок, що перебуває у нашій спільній власності із Юристом Сергієм Івановичем.

В укладені договорів про газопостачання електропостачання на будинок мені було відмовлено у зв’язку із тим що я являюся співвласником лише 2/4 частини спільного із Відповідачем будинку, а договір складається з одним із співвласників за умови письмово дозволу всіх співвласників.

Юрист Сергій Іванович зі свого боку проявляє байдужість, на контакт не іде та відмовляється надати письмову згоду на укладення договору на газопостачання.

На даний момент відсутність згоди Відповідача створює для мене перешкоди для здійснення права користування належною мені часткою будинку та обмежує можливість мешкати у будинку у нормальних умовах.

Враховуючи вищевикладене, я змушена звертатися до суду за захистом свого порушеного права, а саме усунення перешкод у здійсненні права користування нерухомим майном.

Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Я, Мороз Адвокат Анатоліївич, являюся співвласником житлового будинку з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою Київська  область, Київський  район, с. Дарниця вулиця Гагаріна 20.

Стаття 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений власності. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Стаття 316 ЦК України передбачає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно статті 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. В разі відсутності такої згоди спір може вирішуватися судом.

Згідно ст.83 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім”ї, інших осіб.

Згідно статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Пункт 4 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09 грудня 1999 року у випадку наявності декількох власників у об’єкта нерухомості, укладається договір на газопостачання з одним із співвласників за умови письмової згоди усіх інших співвласників, про що робиться відмітка у договорі.

Відмова відповідача, Юриста Сергія Івановича в надані згоди на укладення мені договору газопостачання та електропостачання в житловий будинок, чим порушує моє право володіння, користування і розпорядження 2/4 квартирою, право на нормальні умови проживання в будинку.

Вважаю, що Юрист Сергій Іванович повинен надати письмову згоду на укладення договору газопостачання та електропостачання.

У разі відсутності такої згоди зобов’язати Київське УЕГГ ПАТ «Чернігівгаз» та ПАТ «Київобленерго» укласти договори газопостачання та електропостачання у вищевказану будинок без письмової згоди співвласника, Юриста Сергія Івановича.

Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в судовому порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись ст.3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

 1. Прийняти дану позовну заяву до провадження;
 2. Витребувати спадкову справу із Броварської міської державної нотаріальної контори, заведену за померлою  року Юридичною Марією Сергіївною;
 3. Усунути перешкоди з боку Юриста Сергія Івановича у користуванні житловим будинком з відповідними надвірними будівлями та спорудами за адресою: Київська область, Київський район, с. Піски, вул. Гагаріна , будинок № 20, зобов’язавши його надати згоду на укладення договору газопостачання та договору газопостачання. У разі відмови Юриста Сергія Івановича надати згоду, вважати, що протягом 10 днів з дня набрання чинності рішення суду така згода Юриста Сергія Івановича ним надана.
 4. Зобов’язати Київське УЕГГ ПАТ «Київвгаз» укласти договір про надання населенню послу з газопостачання у житловий будинок з відповідними надвірними будівлями та спорудами за адресою: Київська область, Київський район, с. Дарниця, вул. Гагаріна , будинок № 20 без письмової згоди співвласника Юриста Сергія Івановича;
 5. Зобов’язати ПАТ «Київобленерго» укласти договір про надання населенню послу з електропостачання у житловий будинок з відповідними надвірними будівлями та спорудами за адресою: Київська область, Київський район, с. Дарниця, вул. Гагаріна , будинок № 20 без письмової згоди співвласника Юриста Сергія Івановича;

Додатки:

 1. Оригінал квитанції про сплату судового збору;
 2. Три копії позовної заяви з додатками.

___ березня 2016 р.                                                                                     _________ Мороз А.А.

Юридичні послуги по нерухомості.

Юридична консультація нерухомість.

Позовні заяви по нерухомості (житло, спадкування, тощо).

Судова практика спори з нерухомістю

3 коментарі до “Позовна заява про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном

 1. Марія

  Доброго дня!

  Ознайомилась з проектом Вашого позову щодо усунення перешкод у користуванні нерухомим майном шляхом зобов’язання іншого співвласника укласти договори на обслуговування.

  На мою думку, зміст позовних вимог не може підлягати задоволенню.

  Усі ми знаємо, що законодавець закріпив принцип свободи договору і жодна особа не може бути примусово зобов’язана укласти той, чи інший договір (як виняток, зобов’язаними можуть бути лише суб’єкти господарювання за деяких обставин).

  Я вважаю, що власнику необхідно припинити право спільної часткової власності шляхом виділу частини будинку/квартири в натурі, а вже потім йти своєю дорогою!

  1. Адвокат Київ Автор публікації

   Щодо прозову, то у нас є рішення, якими дані позови задоволені. Щодо виділу майна в натурі, то, питання — а якщо майно виділити в натурі неможливо? Що робити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *