Нотаріус і міфи….

Основні помилкові враження щодо діяльності нотаріусів, які існують у населення України.

Дана стаття написана не нотаріусом, але юристом, який працює в галузі, яка граничить з величезним куском сфери діяльності нотаріуса, а саме спадкові, сімейні та інші питання нерухомості.

Якщо дехто захоче покритикувати цю статтю — будь-ласка.  Пишіть, дзвоніть, коментуйте…

КОНСУЛЬТАЦІЇ АДВОКАТА ЩОДО КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ

  1. Державний нотаріус кращий і досвідченіший ніж приватний.

Незважаючи на ту обставину, що приватні нотаріуси прирівняні у своїх правах до державних вже добре десятиліття, дуже багато осіб, зокрема у спадкових справах, прямують в державні нотаріальні контори. Чому? Мабуть слово державний подобається?

Щодо досвіду — то це суб’єктивне питання.

  1. Приватний нотаріус значно дорожчий від державного.

Звичайно більшість приватних нотаріусі беруть за свої послуги значно більше ніж державні. Але дізнайтеся, яка ціна в державного і попробуйте  домовитися з приватним. Ринок є ринком. Навіть у такій сфері, як нотаріат.

  1. Державні нотаріуси повинні робити все безплатно, бо їм держава платить заробітну плату.

Як це не дивно даний міф  я почув від дуже близької людини, якій дав почитати цю статтю. Моя відповідь була така: дорога моя, безплатно сьогодні нічого не буває.  Платити прийдеться завжди. В тій чи іншій формі.

  1. Ціни у всіх нотаріусів встановлені державою. Як мінімальні так і максимальні.

Правда тут така. Фіксовані, так би мовити, тарифи в держаних нотаріусів. Приватні ж нотаріуси беруть за свої послуги (дії), можливо навіть «безкоштовно». Як попросите…

 Нотаріус завжди може перевірити справжність всіх документів, які йому надають.

У даному випадку річ іде про паспорти, свідоцтва про щось (одруження, народження, власність тощо). Чому? Тому, що не відносно всіх юридично значущих документів існують реєстри (або існують недосконалі), що надають можливість здійснити достовірну перевірку.

  1. Нотаріус може все, якщо йому добре заплатити.

Часто чуєш запитання: чи тобі не знайомий нотаріус, який може здійснити дію, коли наявний кимось накладений арешт.  Чи можливо провести угоду коли, власність зареєстрована на комусь іншому.

Хочу зауважити, у даний момент, що є дуже добре, електронні реєстри самі по собі не дозволяють провести нотаріусу багато дій, якщо на це відсутні підстави.

І не забуваємо: більшість нотаріусів це все ж таки порядні люди, які бережуть свою репутацію, роботу, тощо.

  1. Нотаріус повинен роз’яснювати вам всі можливі варіанти ваших дій. І тільки через якусь свою особливу думку і не бажання цього не робить.

Дану думку найчастіше чуєш у такому випадку: і чому той нотаріус не порадив і не сказав мені, що відмовитися від спадщини можливо тільки протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця).

Шановні: (з цією думкою погоджується дуже багато нотаріусів) просто не в змозі прочитати і підказати Вам курс спадкового чи якогось права за обмежений час розмови. Тим більше у випадку, коли Ви його не запитуєте. Отож, будьте прискіпливі. І допитуйте нотаріуса прискіпливо. Якщо він Вам цього дозволить.

  1. Нотаріус заробляє мільйони.

У своїй більшості нотаріуси це представники середнього класу. Хоча як і в будь-якій професії бувають свої виключення як в одну так і в другу сторону.

  1. Нотаріус повинен нести юридичну відповідальність за свої дії, коли після посвідчення якогось договору або іншого правочину щодо майна, це майно було забране від набувача попередньому власнику.

Насправді нотаріус може вчинити всі обов’язкові дії передбачені законодавством України.  Але недодивитися якийсь підступний нюанс у попередніх документах на власність, чи не знати, що особа відчужував сидить на лікувальних наркотиках, і мабуть трошки не того. Отже шановні клієнти а також нотаріуси розвіюйте свої міфи і міфи щодо себе. Будьте уважні як кажуть.

З повагою ЮК ДОМПРАВО.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *