Договір переуступки нерухомост: плюси «+» та мінуси « – »

Юридична консультація з питання укладення договору купівлі-продажу нерухомості в новобудовах міста Києва за допомогою договору переуступки.

Дана стаття буде корисною як для людей, які вперше вийшли на ринок нерухомості у якості покупця чи продавця, так і для досвідчених спеціалістів у даній галузі. Тут ви знайдете відповідь на питання, які найчастіше виникають у людей, котрі зіштовхуються з поняттям поступки (переуступки) квартири чи будинку, а саме: що собою являє договір поступки (переуступки), які його види бувають та які переваги та недоліки притаманні конкретно даному методу покупки/продажу квартири чи будинку.

Що являє собою договір переуступки?

Сам по собі договір переуступки є типовим тристороннім договором, які щодня укладаються людьми у різних галузях, зокрема і у сфері нерухомості. Укладається цей документ, як правило між покупцем, продавцем та забудовником обраної вами квартири чи будинку. Якщо розглядати дане питання більш детально, то договір переуступки як і попередні договори з забудовником ще не свідчать про покупку конкретно квартири, вони свідчать право вимагати передати квартиру вам у власність.

Чому укладається саме такий договір?

Ви укладаєте такий договір по тій причині, що сам забудовник не передав права власності вашому продавцеві на квартиру чи будинок яку ви бажаєте. Тобто між ними був укладений або попередній договір купівлі-продажу, або договір пайової участі. Найчастіше сама квартира чи будинок ще знаходиться у етапі будівництва і її фізично неможливо ще передати у власність.

Чому тоді продавець не дочекався, поки не отримає її у власність?

Зазвичай ваш продавець має у власності не одну таку квартиру, а цілі блоки квартир і звісно дочекавшись закінчення будівництва та оформлення права власності на об’єкт нерухомості він виручив би більше коштів, але йому немає сенсу влаштовувати «застій» своїм коштам та чекати, поки він отримає «живі» гроші назад з квартири, яка буде довше продаватися за більш дорогою ціною. Краще пустити швидко гроші в оборот і в цілому в перспективі отримати більший прибуток. Тобто у цьому немає нічого підозрілого.  В кінці кінців усі у виграші. Продавець швидше отримав гроші, а покупець дешевше купив квартиру.

Які є типові види переуступки?

Переуступку розрізняють за тим, який договір був укладений у продавця з забудовником. Як зазначалося вище це або поступка попереднього договору купівлі-продажу, або поступка договору пайової участі. У переуступці попереднього договору купівлі-продажу вам відступається право купити саме цю квартиру у майбутньому у забудовника. У переуступці договору пайової участі ж ви купуєте право вимоги на квартиру у забудовника, якщо сума сплачена продавцем на 100% і право вимоги з зобов’язанням доплати до 100% , якщо ціна за квартиру сплачена продавцем лише частково.

Які переваги має переуступка?

Договір переуступки має декілька суттєвих переваг, що схиляють покупців у його користь.

Перш за все це звісно ж ціна. На одному і тому ж етапі будівництва однакові квартири у забудовника і того, хто продає квартиру за договором переуступки реалізуються за різною ціною. Перекупщик, вклавши гроші на ранніх етапах будівництва продає таку квартиру значно дешевше ніж офіційний забудовник, який з кожним новим етапом будівництва підвищував ціну на об’єкт нерухомості. Другим «плюсом» є те, що ви не обмежені у укладенні такого самого договору у разі, якщо ваші обставини змінилися, або ви просто передумали жити саме там тощо, тобто ви можете безліч раз укладати договір переуступки за згоди забудовника, тим самим не відчуваючи себе «прив’язаним».

Які недоліки притаманні даному виду договорів?

Недоліки у цій ситуації значно менші ніж переваги. Основною проблемою є те, що забудовник може брати певну незначну грошову суму за дозвіл на укладання переуступки. І хоча сума все одно залишає договір переуступки набагато вигіднішим для вас ніж пряма покупка у забудовника, все ж неприємний момент з додатковими витратами може виникнути. Проте така ситуація не обов’язкова. Часто продавці, які купують у забудовника багато квартир мають з ним домовленість про відсутність доплат за переуступку. Другим мінусом є необхідність отримання самого дозволу у забудовника. Якщо ваш продавець не має домовленості з забудовником, то можуть виникнути труднощі, не тільки на етапі переуступки, а й на подальшому етапі отримання квартири у власність. Аби уникнути цього варто перевірити у забудовника під час підписання переуступки, чи не уклався договір переуступки вже з кимось іншим і чи наявні у забудовника усі необхідні документи на об’єкт нерухомості.

Якщо у вас виникають труднощі з питанням пошуку надійного забудовника чи продавця, у якому ви будете впевнені ми з радістю допоможемо вам у цьому питанні. Наші спеціалісти безпосередньо мають справу з основними забудовниками міста Києва, які здійснюють будівництво уже довгий час, також ми контактуємо і з надійними, перевіреними часом продавцями за договором переуступки. Звертайтеся до нас зараз за телефонами, які розміщені на сайті компанії «ДОМПРАВО».

 

Юридичний супровід купівлі нерухомості в новобудовах міста Києва.

Юридична консультація — купівля нерухомості (квартири, будинки, інше).

Судова практика – по нерухомості.

Позовні заяви по нерухомості…

ДОГОВІР ПЕРЕУСТУПКИ НЕРУХОМОСТІ — ПЛЮСИ ТА МІНУСИ НА РОСІЙСЬКІЙ.

2 коментарі до “Договір переуступки нерухомост: плюси «+» та мінуси « – »

 1. Юлія

  Доброго вечера якв ціна на Супровід юриста для укладення договору купівлі-продажу нерухомості в новобудовах міста Києва за допомогою договору переуступки?

  1. Адвокат Київ Автор публікації

   Добрий день.
   Вартість юридичної перевірки обєкту нерухомості 1500 грн. (всі доступні реєстри, аналіз забудовника, замовника будівництва, дозвільна документація земля, будівництво, правовий статус).
   Вартість виїзду юриста на підписання угоди чи по інших питання купівлі продажу нерухомості 1500 грн.
   будемо раді надати юридичні послуги щодо юридичного супроводу купівлі нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *