Особливості успадкування майна в житловому або гаражному кооперативі.

 Юридична консультація з приводу особливостей оформлення спадкових прав на нерухоме майно в житлових та гаражних кооперативах.

 Відповіді на питання, які задають адвокату або юристу з питань оформлення права власності в нотаріуса або через суд. Нерухоме майно знаходиться в житловому або гаражному кооперативі.

 Чи можу я успадкувати майно яке знаходиться в кооперативі?

Так, якщо вашим спадкодавцем було внесено хоча б частину пайового внеску. Згідно законодавства України ви маєте право спадкувати майно в житловому, житлово-будівельному, дачному, гаражному чи іншому кооперативі або товаристві.

Від чого залежить розмір майна, яке я можу успадкувати?

Розмір майна, яке ви будете спадкувати буде залежати від розміру пайового внеску, який вніс ваш спадкодавець. Наприклад, якщо він вніс 25% суми від повного пайового внеску, то і успадкуєте ви ¼  прав на квартиру, будинок, гаражного боксу тощо. У разі внесення спадкодавцем не всієї суми, до складу спадщини входять частина внесеного паю та інші суми, які підлягають поверненню, а не квартира, дача, гараж, садовий будинок тощо.

Чи мав той від кого я спадкую право розпоряджатися, наприклад, гаражем, що знаходиться в кооперативі, заповісти його мені і чи буде дійсним цей заповіт?

Так, у випадку, якщо він повністю вніс пайовий внесок. Член ГБК, який повністю вніс свій пай за гараж, наданий йому в користування,  набуває право власності на це майно і вправі розпоряджатись ним на свій розсуд – продавати, заповідати, здавати в оренду, обміняти, вчиняти відносно нього інші  угоди, що не заборонені законом.

Що робити, якщо відсутні правовстановлюючі документи, що підтверджують право власності спадкодавця на майно, що знаходиться в кооперативі?

Ви можете довести факт наявності права власності на спадкове майно у спадкодавця в судовому  порядку. Для цього вам необхідно зібрати якомога більше документів, що підтверджують факт сплати вашим спадкодавцем пайового внеску, технічну документацію на об’єкт та документи що підтверджують факт смерті спадкодавця і ті що підтверджують ваше право на спадкування. Далі зверніться з вказаним пакетом до юриста для написання позову до суду.

Чим буде регулюватися питання права власності спадкодавця на спадкове майно, що знаходиться в кооперативі? Чинним законодавством, чи законодавством того часу?

У разі виникнення необхідності вирішення питання про наявність права власності у спадкодавця на спадкове майно, то воно вирішуватиметься на підставі законодавства, яке регулювало виникнення права власності у самих спадкодавців на момент закінчення будівництва оспорюваної нерухомості.

Чи може суд одразу визнати за мною право власності на оспорювань нерухомість?

Звісно може, для цього вам необхідно подати позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування.

ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМІСТЬ В КООПЕРАТИВІ.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО СПАДКУВАННЮ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

ОСОБЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА КООПЕРАТИВНУ НЕРУХОМІСТЬ НА РОСІЙСЬКІЙ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *