Державна реєстрація нерухомості – її обов’язковість?

Юридична консультація з приводу питання обов’язковості державної реєстрації прав на нерухомість (квартири, будинки, земельні ділянки, тощо) у новому реєстрі, який діє з 2014 року, право власності на яке вже зареєстроване.

Інформація щодо нерухомості актуальна станом на 2022 рік

Відповіді, які ви можете отримати у юриста. Адвоката, нотаріуса з приводу: чи обов’язково реєструвати право власності на нерухомість у новому реєстрі.

Чи обов’язково реєструвати право власності на нерухомість у новому реєстрі?

Відповідно до законодавства України, реєстрація права власності є добровільною. Обов’язкової вимоги щодо проведення реєстрації у нових реєстрах власності не існує.

Чи може особа втратити право власності, наприклад на свою квартиру, якщо воно не зареєстроване у реєстрі?

Як відомо закон зворотної дії немає. Крім того законодавством України передбачено, що ніхто не може бути позбавлений власності проти його волі, крім випадків зазначених у законі. Такого положення, що власник втрачає право своєї власності на нерухомість, якщо він не зареєстрував його по новому немає.

Коли потрібно проводити реєстрацію обов’язково?

Реєстрацію у нових реєстрах вимагають у деяких випадках. Наприклад: звернення з заявою про дозвіл на продаж, дарування, купівлю нерухомості до органу опіки та піклування, права на яку мають неповнолітні. Також можливі випадки коли таку реєстрацію обов’язково вимагає банк щодо нерухомості під заставу якої ви хочете брати кредит.

Якщо я не зареєструю нерухомість, хтось може зареєструвати її на себе у новому реєстрі?

Відповідь на ваше запитання лежить в Кримінальному кодексі України. Теоретично реєстрація сторонніми особами власності на себе можлива. Але за це передбачена кримінальна відповідальність.

Як можливо успадкувати нерухомість, право власності на яку зареєстроване тільки в БТІ?

Проблем із оформленням спадщини на нерухомість, право власності на яку зареєстроване тільки в БТІ (старий реєстр) не буде.

Все таки, чи обов’язково реєструвати нерухомість в нових реєстрах?

Вирішувати долю власності – воля самого власника квартири, будинку, землі, нежитлової нерухомості, гаражу, тощо. Можливо хтось хоче бачити свою нерухомість зареєстровану по новому. Комусь бажано, що б ніхто не бачив його власності. Але, на нашу думку, прийде час і вся нерухомість України буде зареєстрована відповідно до сучасних вимог.

Консультацію юриста, адвоката, нотаріуса з приводу реєстрації нерухомості ви зможете отримати на Харківському масиві м. Києва за вказаною адресою:

м. Київ, вул. Харківське шосе 170,

оф. 254

098-821-66-42

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Юридична консультація з приводу реєстрації права власності.

Судова практика нерухомість.

Позовні заяви щодо нерухомості.

Стаття “Державна реєстрація нерухомості – її обов’язковість?” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *