Заява про встановлення факту родинних відносин

Зразок заяви про встановлення факту родинних відносин

Даний зразок заяви написаний у справі про встановлення факту родинних відносин. Позивачка звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за померлою матір’ю, але їй було відмовлено, оскільки в документах органу відділу державної  реєстрації актів цивільного стану, що підтверджують факт родинних відносин, є невідповідності в прізвище її матері – «Білик» та у дівочому прізвищі Позивачки – «Бєлік». Позивачка просить встановити факт родинних відносин.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дарницький районний суд м. Києва

Позивач:

Іванова Ірина Іванівна

01.01.1983 року народження

1111, вул…., буд. 1, кв. 1, м. Київ

Інд.: 111111111111

Тел.: 067-111-11-11

Заінтересована особа:

Приватний нотаріус: 

Заява

про встановлення юридичного факту, що має значення

 1. Обставини справи.

Я, Іванова Ірина Іванівна є рідною донькою Білик Марини Михайлівни. Даний факт підтверджується Свідоцтвом про народження, де в графі мати вказано «Белик Марина Михайловна» та в графі батько «Белик Иван Иванович» російською мовою. Копія Свідоцтва про народження до заяви додається.

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ ДИВІТЬСЯ В КІНЦІ СТАТТІ…

11 вересня 2005 року я, Іванова Ірина Іванівна зареєструвала шлюб з Івановим Юрієм Юрійовичем, у зв’язку з чим змінила своє дівоче прізвище «Бєлік» на прізвище чоловіка «Верба». Копія Свідоцтва про шлюб до заяви додається.

11 жовтня 2015 року померла моя мати – Білик Марина Михайлівна. Копія Свідоцтва про смерть до заяви додається.

Після смерті моєї матері – Білик Марини Михайлівни відкрилася спадщина. Підтвердженням цього є Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі, зареєстрований приватним нотаріусом. Копія Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі до заяви додається.

Я, Іванова Ірина Іванівна, звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але мені було відмовлено, оскільки в документах органу відділу державної  реєстрації актів цивільного стану, що підтверджують факт родинних відносин, є невідповідності в прізвище моєї матері – «Білик» та у моєму дівочому прізвище – «Бєлік».

У зв’язку з цим, виникла необхідність встановити факт родинних відносин, а саме факт того, що я Іванова Ірина Іванівна є рідною дочкою –  Білик Марини Михайлівни.

Для встановлення факту родинних відносин між мною Івановою Іриною Іванівною та Білик Мариною Михайлівною надаю наступні документальні підтвердження:

11 жовтня 1970 року був зареєстрований шлюб між моїм батьком – Бєлік Іваном Івановичем та моєю матір’ю – Білик Мариною Михайлівною. Свідоцтво про укладання шлюбу видано російською мовою, де зазначено прізвище мого батька та прізвище моєї матері – «Белик». Копія свідоцтва про шлюб до заяви додається.

У подальшому при перекладі прізвища з російської мови на українську мову мій батько та моя мати отримали паспорта громадянина України, де зазначено прізвище «Бєлік». Підтвердженням цього є копія паспорта мого батька – Бєліка Івана Івановича, серії ВС 11111 та копія паспорта моєї матері – Бєлік Марини Михайлівною серії ВВ 111111. Копія паспортів до заяви додається.

11 квітня 1995 року моїй матері – Білик Марини Михайлівною, був виданий закордонний паспорт № АН 11111 на прізвище «Бєлік». Копія паспорта до заяви додається.

11 липня 2000 року моя мати – Білик Марини Михайлівною була зареєстрована, як фізична особа – підприємець, де у Свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи зазначено прізвище – «Бєлік». Копія Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи до заяви додається.

11 квітня 2005 року рішенням Орджоникідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області шлюб між моїми батьками було розірвано.

Як вбачається в рішенні Орджоникідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області про розірвання шлюбу між моїм батьком – Бєліка Івана Івановича та моєю матір’ю – Бєлік Марини Михайлівною, чітко зазначено прізвище моїх батьків – «Бєлік» у відповідності до мого дівочого прізвища – «Бєлік». Копія рішення до заяви додається.

У вказаному рішенні прізвище, ім’я та по батькові моєї матері – Білик Марини Михайлівни зазначено «Бєлік Марина Михайлівна».

Відповідно до висновку інституту української мови Національної академії наук України при перекладі прізвища «Белик» з російської мови на українську мову правильно треба написати «Білик». Копія довідки інституту української мови до заяви додається.

11 липня 2010 року Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області ухвалив виправити описку в рішенні Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя за позовом Бєлік Івана Івановича до Білик Марини Михайлівни про розірвання шлюбу, виправивши за текстом рішення суду прізвище, ім’я та по батькові, замість «Бєлік Марина Михайлівна» на «Білик Марина Михайлівна». Копія Ухвали до заяви додається.

Згідно копії паспорту серії ВК 1111 виданого Орджонікідзевським РВ Маріупольського МУ ГУМВС України вбачається, що прізвище, ім’я та по батькові моєї матері – Білик Марина Михайлівна. Копія паспорту до заяви додається.

У зв’язку з закінченням строку закордонного паспорту № АН 11111, у 2010 році моя мати отримала закордонний паспорт № FA 11111 з чітко зазначеним прізвищем «Білик». Копія закордонного паспорта до заяви додається.

 1. Обґрунтування позовних вимог.

Вважаю, що мною, надано достатньо доказів документально підтверджених для встановлення факту родинних відносин, а саме той факт, що я  – Іванова Ірина Іванівна, є рідною донькою Білик Марини Михайлівни, що померла 11 жовтня 2015 року.

Встановлення факту родинних відносин необхідно мені для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та отриманні в подальшому відповідного свідоцтва.

Відповідно до п. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У статті 256 ЦПК України наведений перелік фактів, які встановлюються судом.

Відповідно до ст. 258 ЦПК України в порядку окремого  провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений  чи знищений документ, який посвідчує факт,  що має юридичне значення.

Відповідно до п. 1 ст. 257 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

 • Зміст позовних вимог.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Враховуючи викладене, керуючись ст. 256, ст. 257, ст. 257, ст. 259 ЦПК України.

Прошу:

 1. Прийняти дану заяву до провадження.
 2. Встановити факт родинних відносин, а саме факт того, що я – Іванова Ірина Іванівна– є рідною дочкою Білик Марини Михайлівни, що померла 11 жовтня 2015 року.

Додатки:

 1. Оригінал документу про сплату судового збору;
 2. Копія паспорта;
 3. Копія свідоцтва про народження;
 4. Копія Свідоцтва про шлюб;
 5. Копія Свідоцтва про смерть;
 6. Копія Витягу про реєстрацію у Спадковому реєстрі;
 7. Копія свідоцтва про укладання шлюбу;
 8. Копія паспорту;
 9. Копія паспорту;
 10. Копія закордонного паспорту;
 11. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи;
 12. Копія рішення;
 13. Копія довідки інституту української мови;
 14. Копія ухвали;
 15. Копія паспорта;
 16. Копія закордонного паспорту;

«    » ______ 2016 року                             __________Іванова І.І.

З питань встановлення родинних відносин, сімейних питань, звертайтесь за адресою:

м. Київ, вул. Харківське шосе 170,

оф. 254

098-821-66-42

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

Юридичні консультації: інші питання

Позовні заяви: сімейні суперечки

Стаття “Заява про встановлення факту родинних відносин” російською мовою…

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРИВОДУ ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ:

З повагою адвокат по встановленню юридичних фактів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *