Чи можна купити приватний будинок для розміщення стоянки власного вантажного автотранспорту?

Розміщення автотранспорту на власному подвір’ї будинку. Чи можна купити приватний будинок для розміщення стоянки власного вантажного автотранспорту?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

На території міст, зокрема міст мільйонників, де мало землі для розміщення стоянок вантажного автотранспорту, завжди є спокуса купити приватний будинок на окраїні, і розмістити на його прибудинковій території вантажні автомобілі. Але є ризик що сусіди будуть заперечувати проти постійного шуму й гаму. Отже які є ризики?

Юридичний супровід купівлі продажу нерухомості….

Які є ризики купівлі будинку для розміщення на його прибудинковій території стоянки вантажного транспорту?

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО КУПІВЛІ БУДИНКУ В МІСТІ КИЇВ

Найбільшим ризиком є звернення до суду та інших інстанцій ваших сусідів з вимогою усунити перешкоди шляхом заборони розміщення транспортних засобів. Це право мають сусіди.

Яким ключовим актом регулюється право розміщення відкритої автостоянки вантажних транспортних засобів в Україні:

В Україні  існує Наказ, Правила від 19.06.1996 року №173 «Про затвердження державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів. В даному правовому акті встановлені санітарні норми, вказані санітарно-захисні зони.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ В КИЄВІ…

Що в даних правилах вказано відносно розміщення відкритих автостоянок вантажного транспорту?

Згідно вимог вище вказаних правил «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» № 173 від 19.06.1996р. гаражі та відкриті стоянки вантажних автомобілів слід розміщувати у виробничій зоні населеного пункту, розміщення їх на території житлової забудови заборонено.

Також зазначено, відповідно до п. 8.44 всі зовнішні джерела акустичного забруднення (транспортні магістралі, аеропорти, вокзали, промпідприємства, трансформатори, автомобільні стоянки, котельні, гаражі, гральні автомати майданчики і т.ін.) слід розміщувати на відстанях від сельбищної території і зон рекреації, обґрунтованих акустичними розрахунками. Акустичні розрахунки повинні проводитися за методиками, узгодженими з Міністерством охорони здоров’я України.

Відповідно до п. 5.30 Гаражі вантажних автомобілів, відомчих і легкових автомобілів спеціального призначення, таксі і та прокату автомобілів, автобусні і тролейбусні парки, трамвайні депо, бази централізованого технічного обслуговування слід розміщувати у виробничій зоні.

Купівля-продаж квартири, що не може перевірити нотаріус.

Яка судова практика в Україні склалася з даного питання?

Наводимо декілька рішень суду, які вступили в законну силу, на рахунок того, що існують ризики купівлі будинку з прибудинковою територією, оскільки сусіди в судовому порядку можуть заборонити експлуатацію прибудинкової території з даною ціллю:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/2056885

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/12007625

Чи можна купити приватний будинок для розміщення стоянки власного вантажного автотранспорту? (РОСІЙСЬКА МОВА).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *