Аліменти на повнолітніх дітей

Юридична консультація: аліменти на повнолітніх дітей. Відповіді, які вам може надати юрист або адвокат по сімейних питаннях з приводу аліментів.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

У яких випадках сплачуються аліменти на повнолітніх дітей?

У відповідності до законодавства України, яке діє стаом на 2016 рік батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей (дочку, сина) у двох випадках:

Перший випадок: Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку допомогу надавати.

Другий випадок: батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дітей (дочку чи сина) у випадку, якщо вони продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги. (Стаття 199 Сімейного кодексу України)

До якого віку батьки повинні платити аліменти повнолітнім дітям?

Відповідно до законодавства України непрацездатних дітей батьки зобов’язані утримувати весь їх період непрацездатності, а дітей, які навчаються до 23 (двадцять трьох років. У разі, якщо зникають обставини, які є підставою на стягнення аліментів, їх стягнення припиняється.

 Хто має право звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів до суду?

Звернутися з вимогою про стягнення аліментів має як сама дитина так той з батьків з ким проживає дитина.

 У яком розмірі стягуються аліменти на повнолітніх дочку сина?

Аліменти на дорослих дітей визначаються судом у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку платника аліментів. (стаття 200 Сімейного кодексу України).

 Які обставини бере суд до уваги при визначенні аліментів?

При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою сином.

 У якому порядку стягуються аліменти на повнолітніх дітей?

Законодавством України до відносин, до ситуацій щодо стягнення аліментів з батьків на користь дітей застосовуються ті самі норми Сімейного кодексу України, що і у ситуації з неповнолітніми дітьми. Даний порядок врегульований нормами 187, 189-192 і 194-197 Сімейного Кодексу України.

Юрист по стягненню аліментів.

Юридична консультація в Києві – стягнення аліментів.

Судова практика по аліментах (сімейні питання).

Позовні заяви по аліментах.

Стягнення аліментів на повнолітніх на російській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *