Позовна заява про стягнення аліментів за минулий період

Позовна заява про стягнення аліментів за минулий період.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 Даний зразок (шаблон) позовної заяви можливо використовувати для написання позову у справі про стягнення аліментів за минулий період. Оскільки Відповідач офіційно працює та має стабільний дохід Позивачка просить суд стягнути аліменти на дитину за минулий час (за останні три роки) у розмірі ¼ частки від отриманих доходів.

Дарницький районний суд м. Києва

Позивач:

Аліментна  Ірина Василівна

00.00.1900 року народження

00000, вул. Харківське шосе, 000 кв. 000,

м. Київ

тел. 000-000-00-00

 Відповідач:

Неплатник  Олег Аліментович

00000, вул. М. Бажана, 0-Б, кв.00, м. Київ,

Тел.:000-000-00-00

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про стягнення аліментів за минулий час)

  1. Обставини справи у справі про стягнення аліментів за минулий період.

00 червня 2000 року, я Аліментна Ірина Василівна народила хлопчика – Аліментного Юриста Олеговича від Аліментного Адвоката Олеговича. Копія свідоцтва про народження до позовної заяви додається.

У нас з Відповідачем шлюб офіційно не зареєстрований.

Відповідач – Неплатник Олег Аліментович визнає, що він є рідним батьком дитини, але не приймає моральної та матеріальної участі у вихованні свого сина.

Відповідач ухиляється від покладеного на нього обов’язку утримувати свою дитину.

Дитині повинен бути забезпечений належний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Я неодноразово зверталась до Відповідача з проханням змінити своє ставлення до нашої спільної дитини та надавати матеріальну допомогу, але всі мої прохання залишалися поза увагою.

Дана обставини буде підтверджена моїми показами, поясненнями Відповідача та показами свідків. Заява про виклик свідків буде додана до початку судового розгляду по суті.

Вихованням та забезпеченням доброту нашої спільної дитини весь час займалась я.

Дитина проживає разом зі мною за адресою м. Київ, вул. Харківське шосе 000, кв. 000.

Щодо надання матеріальної допомоги, Відповідач – Неплатник Олег Аліментович, завжди ухиляється та не виявляє бажання її надавати.

Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець та здійснює свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців до позовної заяви додається.

Оскільки Відповідач офіційно працює та має стабільний дохід прошу суд стягнути аліменти на дитину Аліментного  Максима Олеговича за минулий час (за останні три роки) у розмірі ¼ частки від отриманих доходів.

Вважаю, що суд повинен визнати обов’язок батька на утримання свого неповнолітнього сина – Аліментного Максима Юридичного, 00.00.2000 року народження.

Обґрунтування позовних вимог щодо стягнення аліментів за минулий період.

За весь термін з моменту народження сина жодних коштів та іншої допомоги на утримання сина я не одержувала.

Мої неодноразові прохання надати матеріальну допомогу є без результативними.

Вважаю, що за рішенням суду Відповідач зобов’язаний виплатити аліменти на користь нашого спільного сина – Аліментовича Максима Київського, 00.00.2000 року народження, за минулий час, а саме за останні три роки у розмірі ¼ частки від отриманих доходів.

У ст. 150 Сімейного кодексу України визначені обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме: батьки зобов’язані піклуватися за виховання дитини, про її здоров’я, фізичний, духовний розвиток, готувати до самостійного життя. Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Однак від народження дитини відповідач ухиляється від утримання дитини, його виховання, не піклується про здоров’я дитини, її фізичний, духовний розвиток.

У відповідності до ст.. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2 ст. 181 Сімейного кодексу України, За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 194 Сімейного кодексу України Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки

 Зміст позовних вимог.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення аліментів.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.121, 122, 180,181 Сімейного кодексу України та ст. ст. 3, 15, 118, 119 ЦПК України, –

Прошу:

  1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.
  2. Стягнути з Неплатника Олега Аліментовича аліменти на користь нашого спільного сина – Тесленко Максима Олеговича, 00.00.2000 року народження, за минулий час, а саме, за останні три роки у розмірі ¼ частки від отриманих доходів за останні три роки;

 Додатки:

  1. Копія паспорта Аліментної І.В.;
  2. Копія свідоцтва про народження;
  3. Клопотання про витребування інформації;

«___»____2000 р.                                                            ___________ Аліментна І.В.

Юридичні послуги сімейні питання.

 

Юридична консультація сімейні питання.

 

Судова практика по сімейним справам.

 

Позовна заява сімейні спори.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *