Позовна заява про визначення місця проживання дитини.

Позов (позовна заява) у справі про визначення місця проживання дитини.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок (шаблон) позовної заяви написаний у реальній справі про визначення місця проживання дитини. На момент подання позовної заяви дитина проживала з матір’ю і була в неналежному стані, мати перешкоджала батьку дитини спілкуватися з нею. Позивач та мати дитини не перебували в зареєстрованому шлюбі. У даній справі позовну заяву про визначення місця проживання дитини задоволено.

 

До Дарницького районного суду м. Києва

 Позивач:

Юрист  Олександр Петрович

Вул.. Вербицького 00/0, кв. 00, м. Київ, 0000

Телефон: 044-461-16-84

Відповідач

Адвокат  Наталія Миколаївна

вул. Тростянецька 0, кв. 000, м. Київ, 0000

Засоби зв’язку відсутні

Третя особа:

Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації

проспект Бажана 7-є, м. Київ, 02121

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визначення місця проживання дитини з батьком)

 І. Обставини справи викладеній в позовній заяві про визначення місця проживання дитини.

Я Юрист Олександр Петрович, батько Власенко Надії Олександрівни, 0 липня 2013 року народження. Копія свідоцтва про народження додається.

Із матір’ю, доньки у зареєстрованому шлюбі я не перебував, на даний момент фактичних шлюбних відносин ми не підтримуємо. Ця обставина може бути підтвердженою мною та відповідачем по справі.

На даний момент, дитина проживає із відповідачкою, яка усіма можливими способами перешкоджає мені відвідувати дитину та приймати участь у її житті.

На протязі останнього року, я неодноразово звертався до відповідачки з проханнями надати дозвіл на відвідини дитини, надати дозвіл на спілкування з дитиною та приймання участі у її житті.

Адвокат Наталія Миколаївна, веде досить розкутий спосіб життя. Зловживає алкоголем, та зовсім не переймається фізичним та моральним станом дитини.

У мої непередбачувані приїзди, відповідачка знаходилась у неадекватному стані, не розуміючи реального стану речей та нецензурно висловлювалась у мою сторону.

Дитина знаходиться у незадовільних санітарно-гігієнічних умовах, дитина ходить у грязній одежі

Зрозумівши, що домовитися з відповідачкою я не в змозі, я почав звертатися з письмовими заявами до держаних установ та отримав відповіді.

00травня 2000 року, Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація служба у справах дітей. Копія листа Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації служби у справах дітей додається.

00 травня 2014 року, МВС України Головне управління в місті Києві Дарницьке районне управління з роз’ясненням про право на звернення до суду з позовом про усунення перешкод в побаченні з дитиною. Копія листа МВС України Головного управління в місті Києві Дарницького районного управління додається.

00 травня 2014 року, я також отримав листа відповідь із Дарницької районної в місті Києві державна адміністрація управління праці та соціального захисту населення, у якому теж рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання про проживання малолітньої дитини. Копія листа із Дарницької районної в місті Києві державна адміністрація управління праці та соціального захисту населення додається.

Виходячи із вищезазначеного, єдиним виходом із ситуації є вирішення питання у судовому порядку.

У мене є усі необхідні умови для проживання дитини разом зі мною.

Зареєстрований та проживаю по вул. Вербицького 00/00 кв. 000 у м. Києві. 3/4 цієї квартири належить мені на праві власності, інша 1/4 частина квартири належить моїй бабусі, яка у квартирі не зареєстрована та не проживає. Копія довідки Ф-3 додається.

Також я не маю противопоказань із медичного боку.

00 червня 2000 року, мною було пройдено профілактичний наркологічний огляд, згідно якого у мене відсутні протипоказання для опікунства. Копія сертифікату про проходження профілактичного наркологічного огляду додається.

Саме головне, що я батько дитини, яку дуже люблю та хочу займатися її вихованням, приймати участь у її житті, у її розвитку та споглядати її ріст.

Адвокат Надія Олександрівна моя єдина дитина.

У відповідачки є ще двоє дітей, які постійно проживають окремо від неї. Повнолітня донька та малолітній син.

Тому враховуючи сформовану ситуацію, прошу суд визначити місце проживання дитини, Адвокат Надія Олександрівна, із батьком Юристом Олександром Петровичем.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог позову про визначення місця проживання дитини.

Я Юрист Олександр Петрович батько Адвокат Надії Олександрівни. Як батько я маю право приймати участь у житті дитини.

На даний момент моїй доньці лише півтора рочки, та починаючи з дня її народження мені безпідставно перешкоджають бачити її. Мати дитини, щоразу спричиняє сварку та знаходить безліч причин щоб відмовити мені у побачені з донькою.

Згідно    норм ч. 2 ст. 15 Закону України «Про охорону дитинства» батьки, які проживають окремо від дитини, зобов’язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

У статті 141 Сімейного кодексу України зазначено, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Згідно ст. 157 Сімейного кодексу України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Мати, Адвокат  Наталія Миколаївна, веде розкутий спосіб життя, зловживає алкоголем та веселощами. Дитина не отримує потрібного догляду з боку матері.

Мати практично постійно перебуває у стані алкогольного сп’яніння, поводить себе не адекватно та не бажає спілкуватись зі мною про майбутнє спільної доньки.

Згідно ст. 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Згідно з вимогами ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати дитина, спір між ними може вирішуватися судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч. 2 ст. 155 СК України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Положення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 р. (ратифікована Україною 27.02.91 р., дата набуття чинності для України 27.09.91 р.) передбачено: «В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини», а також положення ч. 8 ст. 7 Сімейного Кодексу України містить: «Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини…».

В інтересах дитини, проживати саме зі мною.

Я розумію, що моя донечка потребує уваги як батька, так і матері, тому в жодному разі зі своєї сторони не буду перешкоджати побаченням відповідачки із дитиною.

Але, вважаю, що перебування доньки в сім’ї відповідача негативно впливає на її виховання та здоров’я. Я хочу дати дитині освіту і добробут.

Зі свого боку, я гарантую усе можливе для повноцінного розвитку своєї дитини. Я хочу щоб донька виросла у сім’ї де її люблять та поважають.

Спиртними напоями я не зловживаю, не палю, добре відношуся до доньки.

Відповідач не може дати дитині ні належного виховання та розвитку, ні матеріального забезпечення, не може забезпечити нормальних безпечних для здоров’я дитини умов проживання.

Відповідно до ч. 4-5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

 ІІІ. Зміст позовних вимог за позовом про визначення місця проживання дитини.

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись..3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

1) Прийняти дану позовну заяву до провадження;

2) Визначити місце проживання малолітньої Адвокат Надії Олександрівни з батьком Юрист Олександром Петровичем за адресою: вул. Вербицького 00\0, кв. 313, м. Київ.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про народження Юрист Надії Олександрівни;
  2. Копія листа Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації служби у справах дітей;
  3. Копія листа МВС України Головного управління в місті Києві Дарницького районного управління;
  4. Копія листа із Дарницької районної в місті Києві державна адміністрація управління праці та соціального захисту населення;
  5. Копія довідки Ф-3;
  6. Копія сертифікату про проходження профілактичного наркологічного огляду;
  7. Оригінал документу про сплату судового збору;
  8. Дві копії позовної заяви з додатками.

00 березня 2015 р.                                                                _____________ О.П. Адвокат

Юридичні послуги сімейні питання.

Юридична консультація сімейні питання.

Судова практика по сімейним справам.

Позовна заява сімейні спори.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *