ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАЯВИ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

 

Цей зразок Позовної заяви про розірвання шлюбу написаний громадянином іноземної держави щодо розлучення з громадянкою України. Спільних неповнолітніх дітей в даній ситуації немає, а фактичні шлюбні відносини між чоловіком та жінкою припинені декілька років тому. Цей зразок позовної заяви дає відповіді на запитання “Як написати позовну заяву про розлучення іноземцю?”.

Консультації юриста з приводу розірвання шлюбу

Послуги адвоката – розірвання шлюбу

Судова практика щодо розірвання шлюбу

Позовні заяви по розірванню шлюбу

Зразки документів для розірвання шлюбу

 

До Голосіївського районного суду міста Києва

03127, м. Київ, вул. Полковника Потєхіна, 14-а

Тел. _______________________

E-mail: _____________________

Позивач: Громадянин _______________

_______________ _________ ________

00 ______ 0000 року народження

РНОКПП: 0000000000

Посвідка на постійне проживання в Україні:

________________________

Адреса для кореспонденції: ____________

е-mail: ______________________________

Відповідач: Громадянка ________

____________ _______ __________  

00 _______ 0000 року народження

РНОКПП: 0000000000

Адреса реєстрації: _______________

тел.: ____________________________

е-mail: __________________________

Позовна заява немайнового характеру

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 про розірвання шлюбу

 

 1. Обставини справи.

00 ______ 0000 року між мною, _________ ________ ________ та _________ _________ _________  було укладено шлюб, який зареєстрований_______________________________________________________________, про що складено відповідний актовий запис № _____. (копія свідоцтва про шлюб додається)

Неповнолітніх спільних дітей в нас немає.

Наше сімейне життя не склалося, між нами почали виникати сімейні негаразди, які переростали у сварки, що були викликані різністю характерів.

Поступово різне відношення до життя призвело до віддалення між нами, а потім і до повного відчуження.

На даний момент ми не підтримуємо шлюбних відносин, у кожного окреме господарство та роздільний бюджет.

В теперішній час ми втратили один до одного почуття любові і поваги та стали повністю чужими людьми.

Повністю шлюбні відносини між нами припинені з _______ 0000 року.

Приймаючи до уваги, що наша сім’я вже не існує, вважаю, що примирення між нами не відбудеться, продовження подружнього життя неможливе та недоцільне, так як це буде суперечити нашим особистим інтересам.

 

 1. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Вважаю, що зважаючи на викладені обставини є всі підстави для розірвання шлюбу в судовому порядку.

У відповідності до ч. 1 ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.

Відповідно до ст.ст. 21, 24 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч.1 ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

За змістом п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

На підставі викладеного вище, та керуючись ст. 51 суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Враховуючи наведені вище обставини,  подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам обох сторін, а тому у суду є всі підстави для постановлення рішення про його розірвання.

 1. Щодо судових витрат, заходів забезпечення доказів, подання інших заяв.

Позивач повідомляє суд, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Заходи досудового врегулювання спору Позивачем не проводились, оскільки законом не визначений обов’язковий досудовий порядок врегулювання такого спору.

Заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї заяви не вживались.

Копії документів на підтвердження викладених обставин додані до даної заяви в додатку.

Позивач очікує понести судових витрат в зв’язку із розглядом даної справи в розмірі ___ грн. ___ коп. суми судового збору.

 1. Зміст позовних вимог.

На підставі вищевикладеного , та керуючись ст.5 Закону України Про судовий збір, ст. 51 Конституції України, ст.ст.21,24,110,112 СК України, ст. 28 ,43,175 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

 

 1. Прийняти дану позовну заяву та відкрити провадження по даній справі.
 2. Розірвати шлюб, укладений між мною ________ _______ _______ 00 _____ 0000 року народження та ________ _______ _______  00 _____ 0000 року народження, зареєстрований_______________________________________, про що складено відповідний актовий запис №_____ від 00 серпня 0000 року.
 3. Судові витрати покласти на відповідача.

ДОДАТКИ:

 

 1. Оригінал квитанції про сплату судового збору.
 2. Належним чином засвідчена копія посвідки на постійне місце проживання _________ _________ ________Серія ___ № ______. Оригінал знаходиться у Позивача.
 3. Належним чином засвідчена копія РНОКПП _______ ______ _______

№ ________. Оригінал знаходиться у Позивача.

 1. Належним чином засвідчена копія Свідоцтва про шлюб. Оригінал знаходиться у Позивача.
 2. Позовна заява з додатками для Відповідача (1 примірник);

  

 

«____» _____ 0000 року                                                    ______________ ПІБ Позивача

 

1 коментар до “ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *