ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ І КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ

ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ І КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО СУБСИДІЙ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТОРІНКИ

Інформація актуальна на 2023 рік

ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

АДВОКАТ В КИЄВІ – ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ОФОРМЕННЯ СПАДЩИНИ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО ОФОРМЛЕННЮ СПАДЩИНИ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг стала однією з важливих складових сімейного бюджету, але існують випадки коли субсидію можно втратити і тоді доведеться дещо у чомусь собі відмовити. Існують різні життєві випадки, тому необхідність розуміння того хто і за яких обставин може втратити субсидію залишається головною темою, особливо у період війни.

Але життя не стоїть на місці, люди переїжджають, хтось вимушено, а хтось з метою  поліпшення власного комфорту чи при розділенні майна. Тому наразі є актуальне питання – чи буде втрата субсидії, якщо купуєш квартиру?

Посилання на текст положення:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text 

Одразу відповімо на запитання – Чи можливо придбати квартиру і залишити субсидію? – Так, це можливо. Житлові субсидії призначаються у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, і доходи від такого продажу не враховуються у сукупний дохід домогосподарства. Згідно підпункту 4 пункту 14 Постанови Кабміну Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”

У випадку коли людина продала старе житло і придбала нове, але вийшла за строк у шість місяців з дня продажу, то у такому випадку субсидія призначена не буде. 

Слід зазначити, що  відмова у призначенні субсидії при купівлі нового житла буде у випадках:

Субсидію при купівлі нового житла все одно можно отримати якщо:

  • У людини є житло у сільській місцевості і таке житло недороге.
  • Залишилася нерухомість на тимчасово окупованій території.
  • А також якщо у людини є частка власності іншого житла.

Інше майно людини знищено або пошкоджено внаслідок збройної агресії спричиненої Російською Федерацією Абзац 5 підпункту 8 пункту 14  Постанови Кабміну Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”

Тому можна зробити висновки про те що з купівлею нового житла можна зберегти субсидію, якщо дотримуєтесь визначеним законом строку у 6 місяців з моменту продажу старого житла та дотриманням певних умов. Але навіть це не повинно ставати на заваді отримання омріяного житла.

Субсидія стала невід’ємною частиною сучасного життя, тож будьте у курсі ваших прав та обов’язків. 

 

КОМУ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ ПОВТОРНО?

СУБСИДІЯ, ЯКЩО ВИ ЗМУШЕНІ БУТИ ЗА КОРДОНОМ?

З повагою, адвокат ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *