ЗАЯВА про встановлення юридичного факту, що має значення

ЗАЯВА

про встановлення юридичного факту, що має значення

ДАНИЙ ЗРАЗОК ЗАЯВИ СТОСУЄТЬСЯ СИТУАЦІЇ, КОЛИ НЕОБХІДНО ВСТАНОВИТИ ФАКТ СМЕРТІ ОСОБИ, ЩО ПОМЕРЛА НА ТЕРИТОРІЇ ДНР/ЛНР. ВСТАНОВИТИ ЦЕЙ ФАКТ ПОТРІБНО ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ.

Інформація актуальна станом на 2022 рік 

До Дарницького районного суду м. Києва

 Заявник:

Іванов Анатолій Андрійович

Інд.: 6532414585

вул. Бориспільська 1, кв. 11, м. Київ, 1111

Тел.: 050-111-11-11

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В КІНЦІ ЗАЯВИ….

 Заінтересована особа:

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції в м. Києві

вул. Костянтина Заслонова 16, м. Київ, 02099

тел.: 566-00-02

ЗАЯВА

(про встановлення юридичного факту, що має значення)

01 вересня 2010 року померла моя мати, Іванова Галина Семенівна. Фактом підтвердження родинного зв’язку є моє свідоцтво про народження де в графі мати написано Іванова Галина Семенівна. Копія свідоцтва про народження додається.

Документом що підтверджує факт смерті моєї матері є Лікарське свідоцтво про смерть № 1 та Довідка про причину смерті. Копія Лікарського свідоцтва про смерть № 1 та Довідки про причину смерті додаються.

Лікарське свідоцтво про смерть виданий Комунальним підприємством Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Донецька.

Свідоцтва про смерть моїй матері за місцем її фактичної смерті, тобто у місті Донецьк, не видали.

01 грудня 2009 року, моя мати була взята на облік, як особа що переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою від 01/01/2009 року. Копія довідки від 01/01/2009 року додається.

Я особисто звертався до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві для отримання Свідоцтва про смерть Іванової Галини Семенівни.

Але у зв’язку з тим, що державні органи на території України не визнають документів наданих «державними органами» на території не підконтрольній Україні, мені було відмовлено у видачі свідоцтва про смерть.

Згідно п.п.1,2,3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Відповідно до п. 8 ч. 1ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

Відповідно до роз’ясень, даних в п. 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд встановлює факт смерті особи за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин.

Також хочу зауважити, що я теж змушений був переміститися з тимчасово окупованої території в м. Київ, вул. Бориспільська 1, кв. 11. Копія довідки від 01/01/2009 року додається.

У порядку ст.257 ЦПК України, підсудність справ про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Вважаю, що зважаючи на дані, які містяться в поданій мною заяві та доданих до неї доказах, суд має всі підстави встановити факт смерті Іванової Галини Семенівни 01 вересня 2010 року.

Зважаючи на вище наведене, керуючись статтею 234, 256 ЦПК України:

ПРОШУ:

  • Прийняти дану заяву до провадження;
  • Встановити той факт, що Іванова Галина Семенівна, 1934 року народження померла 01 вересня 2010 року у м. Донецьк.

 Додатки:

  • Копія свідоцтва про народження;
  • Копія Лікарського свідоцтва про смерть № 1;
  • Копія Довідки про причину смерті;
  • Копія довідки від 01/01/2009 року;
  • Копія довідки від 01/01/2009 року;
  • Оригінал документу про сплату судового збору;
  • Копія заяви з додатками.

___.01.2010 р.                                   ________ Іванова А.А.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ПОСЛУГИ (АДВОКАТ, ЮРИСТ) ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТІВ СМЕРТІ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО СПАДКУВАННЮ ТА СПАДКОВИХ ПИТАННЯХ.

СУДОВА ПРАКТИКА — СПАДЩИНА.

ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ ПО СПАДКОВИХ СПОРАХ.

Заява про встановлення юридичного факту на російській мові….

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ:

З повагою адвокат щодо встановлення юридичних фактів через суд….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *