ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

 

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО АЛІМЕНТІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

 

АДВОКАТ КИЇВ – СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРИВОДУ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО СТЯГНЕННЮ АЛІМЕНТІВ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

 

Цей зразок заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів написаний в ситуації, коли Заявниця перебуває в зареєстрованому шлюбі з Боржником та вони мають спільну неповнолітню дочку. Дитина постійно проживає з Заявницею та знаходиться на її утриманні. Домовленості щодо способу виконання Боржником свого обов’язку утримувати дитину сторонами не визначалися. Боржник матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, тому Заявниця вимушена поставити питання про стягнення аліментів в судовому порядку у розмірі 1/4 заробітку (доходу) Боржника.

 

   До Шевченківського  районного суду

   міста Києва

                                                                          00000, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31-А

                                                                          E-mail: ______________

                                                                          Тел. 0000000000


Заявник:   ________ _______ ______

                                                                          00 _________ 0000 року народження

                                                                          РНОКПП: 0000000000

                                                                          Адреса реєстрації: 000000, м. ________,

                                                                          вул. ____________, буд. 00, кв. 00

                                                                          E-mail: _________________

                                                                          Тел. 0000000000


                                                    Боржник:   ________ _______ ______
                                                                        

00 _________ 0000 року народження

                                                                          РНОКПП: 0000000000

                                                                          Адреса реєстрації: 000000, м. ________,

                                                                          вул. ____________, буд. 00, кв. 00

                                                                          E-mail: _________________

                                                                          Тел. 0000000000

 

                                                                          Відповідно до ст.5,8 Закону України

                                                                          «Про судовий збір» звільнений

                                                                          від сплати судового збору.

 

 

З А Я В А

про видачу судового наказу

про стягнення аліментів

 Я, ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, перебуваю у шлюбі з ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, який ми зареєстрували 00 __________ 0000 року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану __________ районного управління юстиції у м. _______, про що складено відповідний актовий запис № 000 (копія свідоцтва про шлюб додається).

 

У шлюбі ми маємо неповнолітню дочку ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження (копія свідоцтва про народження додається) .

З __________ 0000 року я з чоловіком подружні стосунки припинила і боржник зі мною та з дочкою не проживає, хоча і знаходимось у зареєстрованому шлюбі.

Наша дитина постійно проживає зі мною за адресою: м. ___________, вул. ____________, буд. 00, кв. 00 та знаходиться на моєму утриманні.

Домовленості щодо способу виконання боржником свого обов’язку утримувати дитину нами не визначалось. Боржник матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, тому я вимушена поставити питання про стягнення аліментів в судовому порядку.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до до досягнення нею повноліття, однак боржник не бере участі у вихованні та утриманні нашої спільної дитини.

Вимогами ч.3 ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Відповідно до ч. 5 ст. 183 СК України той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Згідно ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. А саме, згідно ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів , збільшення їх розміру, сплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацією аліментів, зміну способу їх стягнення, можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Відповідно до ст. 5,8 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.

При стягненні аліментів з боржника прошу врахувати, що він є здоровою та працездатною особою.

Крім того, підтверджую, що мною не подано іншого позову або заяв про видачу судового наказу до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

На підставі викладеного та у відповідності до ст.ст. 180 – 183 СК України, керуючись ст.ст. 28, 161-164, 167 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

 

Видати судовий наказ про стягнення з ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, РНОКПП: 0000000000, на користь ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, РНОКПП: 0000000000, аліментів на утримання неповнолітньої дочки ___________ __________ ____________ , 00 _______ 0000 року народження, у розмірі 1/4 заробітку (доходу) ___________ __________ ____________, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дати пред’явлення заяви і до досягнення дитиною повноліття.

 

Додатки:

  1. Належним чином засвідчена копія паспорта ___________ __________ ____________ Серія ____________. Оригінал знаходиться у ___________ __________ ____________.
  2. Належним чином засвідчена копія РНОКПП ___________ __________ ____________ Оригінал знаходиться у ___________ __________ ____________.
  3. Належним чином засвідчена копія РНОКПП ___________ __________ ____________ № ______________. Оригінал знаходиться у ___________ __________ ____________.
  4. Належним чином засвідчена копія Свідоцтва про шлюбу Серія _____________. Оригінал знаходиться у ___________ __________ ____________.
  5. Належним чином засвідчена копія Свідоцтва про народження ___________ __________ ____________ Серія ___________. Оригінал знаходиться у ___________ __________ ____________.
  6. Копія заяви разом з доданими документами для боржника.

 «_____» ________ 0000 року                                         ПІБ Заявниці

 

1 коментар до “ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *