Як перевірити нотаріуса?

Юридична консультація з питання: «Як перевірити нотаріуса?»

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Рано чи пізно кожен з нас хоч раз у житті зіштовхується з потребою звернутися до нотаріуса з тим чи іншим питанням, незалежно чи то посвідчення угоди купівлі/продажу, чи то отримання свідоцтва про право на спадщину. Буває і таке, що при укладенні угод якась зі сторін може наполягати на своєму нотаріусі. І тут у вас може постати питання, «як саме мені перевірити нотаріуса?» Прочитавши цю статтю ви будете озброєні до зустрічі з нотаріусом і зможете обрати спеціаліста, який вам підійде.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ КУПІВЛЯ КВАРТИРИ ТА ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ.

Який нотаріус кращий державний чи приватний?

Таке питання як правило виникає першим у всіх людей. Проте відповідь на нього доволі проста. Кращий той нотаріус, який краще володіє навичками у своїй професії а все наступне це вже ваш вибір. Послуги приватного нотаріуса звісно коштують дорожче. Та варто пам’ятати, дорожче не значить якісніше. Хоча може виникнути і протилежна ситуація, коли варто заплатити трішки більше, але і трішки кращому спеціалістові. Знову ж таки, залежить від того, наскільки хороший спеціаліст.

Як мені перевірити чи хороший нотаріус?

Саму перевірку нотаріуса можна умовно поділити на дві частини. Перш за все щоб дізнатися про якість послуг які вам надаватимуть не потрібно володіти спеціальними знаннями та вчиняти якісь складні операції. Прочитайте відгуки тих, хто вже звертався до цього нотаріуса. Там мають бути описані всі моменти, які виникали у людей у ході роботи з цією особою.

А як перевірити нотаріуса з юридичної сторони?

Діяльність нотаріусів регулюється безліччю нормативних актів, зокрема Законом України «Про нотаріат». Для того щоб нотаріус міг займатися своєю діяльністю йому перш за все треба отримати свідоцтво. Аби його отримати нотаріус повинен мати повну вищу юридичну освіту, володіти державною мовою, пропрацювати у нотаріальній сфері не менше трьох років тощо. Далі на нього чикає кваліфікаційний іспит і аж тоді він чи вона тримає свідоцтво. Другим важливим документом, без якого нотаріус не можу здійснювати сою діяльність є акт про сертифікацію робочого місця нотаріуса. Щоб його отримати робоче місце нотаріуса до якого ви звертаєтеся повинне відповідати наступним вимогам : забезпечувати дотримання нотаріальної таємниці, бути забезпечене сейфом для зберігання печаток, бути захищеним від несанкціонованого проникнення тощо. Просто попросіть у нотаріуса показати вам свідоцтво та акт про сертифікацію робочого місця. Якщо вони у нього є – можете сміливо звертатися до такого нотаріуса за допомогою.

Як можна перевірити чи дійсно такий нотаріус є і чи не фальшиві у нього документи?

Ви можете знайти підтвердження офіційної наявності нотаріуса і його реєстрації державними органами через Єдиний реєстр нотаріусів. У цьому державному ресурсі пошук нотаріусів можна здійснювати за номером свідоцтва, адресою розташування чи за прізвищем, ім’ям та по батькові.

На сайті юридичної компанії «ДОМПРАВО» ви можете знайти корисну інформацію, яка допоможе вам вирішити те чи інше питання у юридичній сфері. Звертайтеся до наших спеціалістів за допомогою!

ДОПОМОГА ЮРИСТА В ПИТАННЯХ ПОВЯ’ЗАНИХ З НЕРУХОМІСТЮ

ЯКІСНІ ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ НЕРУХОМОСТІ

ЦІКАВА ПРАКТИКА РОЗГЛЯДУ СУДАМИ СПРАВ ПО НЕРУХОМОСТІ

ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ У СПРАВАХ ПРО НЕРУХОМІСТЬ

СТАТТЯ “ЯК ПЕРЕВІРИТИ НОТАРІУСА?” РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *