Встановлення факту проживання із спадкодавцем на момент його смерті

Як встановити факт проживання зі спадкодавцем на момент його смерті

Інформація актуальна станом на 2021 рік

У даній консультації Ви отримаєте відповідь Юристів та Адвокатів на питання як встановити юридичний факт, що має значення, а саме факт проживання із спадкодавцем на момент його смерті. Дана консультація має не лише теоретичну складову, а також і практичну, оскільки ґрунтується на Судовій практиці Постанов Верховного Суду.

Отже, перше питання, для чого і в яких випадках потрібно встановлювати факт спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті?

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В УКРАЇНІ В КІНЦІ СТАТТІ….

Як правило факт спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті встановлюється спадкоємцями, які справді жили із померлим, але без реєстрації і до спливу 6 місяців не звернулися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Фактично для нотаріуса ви відразу стаєте людиною, яка пропустила строк для прийняття спадщини, оскільки не можете надати йому документальне підтвердження спільного проживання.

Послуги адвоката по встановленню факту для прийняття спадщини

Що таке «документальне» підтвердження факту спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті?

Документальне підтвердження у Вашому випадку буде рішення Суду про встановлення факту спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті.

Що потрібно довезти для отримання рішення Суду про встановлення факту проживання?

Для того щоб отримати рішення Суду про встановлення факту спільного проживання потрібно підтвердити у Суді Ваше проживання із померлим на момент його смерті. Як правило підтвердженням виступають покази свідків, довідки чи акти про проживання особи за певною адресою.

Кого брати свідками та де отримати довідки?

Свідками зазвичай виступають сусіди, друзі, родичі, можуть бути дільничні лікарі або працівники жеку, ОСББ чи іншого комунального підприємства.

Що робити після рішення Суду про встановлення факту спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті?

Після рішення Суду про встановлення факту спільного проживання із спадкодавцем на момент його смерті, Ви із рішенням яке набрало законної сили повертаєтесь до нотаріуса у якого відкрито спадкову справу та займаєтесь продовженням оформленням спадкових прав.

Чи буде рішення про встановлення факту гарантією отримання спадщини?

Ні, після закінчення судового процесу, Ви отримаєте рішення Суду про встановлення факту прийняття спадщини, згідно якого Ви стаєте особою, яка прийняла спадщину у встановлений законом термін та порядок. Питання щодо оформлення спадкового майна, вирішується окремо у нотаріальній конторі або у судовому порядку, і залежності від Вашої ситуації.

Юридична консультація по спадщині

Судова практика з цікавих питань по спадкуванню

Позови та інші документи у спадкових справах

Встановлення факту проживання із спадкодавцем на момент його смерті – російською

З ПОВАГО. АДВОКАТ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ ЩО МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *