Визнати право власності за померлою особою неможливо….

Відмовляючи у задоволенні позову, апеляційний суд на підставі доказів, поданих сторонами, що належним чином оцінені, дійшов правильного висновку про те, що суд першої інстанції безпідставно визнав право власності на Ѕ частину спірного житлового будинку за ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а, отже, на момент ухвалення рішення ця особа вже померла, тому відповідно до частини четвертої статті 25 ЦК України її цивільна правоздатність припинилася.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80427244

Постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 25 лютого 2019 року у справі № 2-123/09

У грудні 2008 року ОСОБА_4 звернулась  до суду з позовом до Забілоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно.

Позовну заяву мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати – ОСОБА_6, після смерті якої відкрилась спадщина, у тому числі на будинок АДРЕСА_1. Вона у встановлений законом строк прийняла спадщину та 27 грудня 2002 року отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну частку (пай). Проте вона позбавлена можливості оформити свої спадкові права на 1/2 частину вказаного житлового будинку, оскільки відсутні документи, які підтверджують право власності спадкодавця на це майно.

Просила визнати за ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на 1/2 ідеальну частку житлового будинку за АДРЕСА_1 та визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті матері право власності на вказану частину будинку.

Рішенням Радомишльського районного суду Житомирської області                         від 11 лютого 2009 року позов ОСОБА_4 задоволено частково.

Визнано за ОСОБА_6 право власності на 1/2 ідеальну частину житлового будинку за АДРЕСА_1.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що відсутність реєстрації права власності у померлої ОСОБА_6 на вказаний будинок у зв’язку із втратою правовстановлюючих документів на нього не позбавляє її права власності на це майно, а тому наявні правові підстави, передбачені статтею 392 ЦК України для визнання за нею права власності на вказане майно. Порядок оформлення права на спадщину визначений законом та здійснюється шляхом видачі відповідного свідоцтва, а тому в частині позову про визнання права власності на спірний будинок за ОСОБА_4 слід відмовити.

Апеляційним судом справа розглядалась неодноразово.

Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 20 червня 2017 року задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_7, скасовано рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 11 лютого2009 року та ухвалено нове рішення, яким відмовлено у задоволенні позову

З повагою адвокат по щодо надання юридичних послуг по оформленню спадщини через суд.

1 коментар до “Визнати право власності за померлою особою неможливо….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *