Відзив  на позовну заяву про скасування приватизації квартири.

Відзив на позовну заяву про визнання недійсним наказу органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло та визнання права користування житлом.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

В даному відзиві Відповідач просить відмовити у повному обсязі на позовні вимоги Позивача про визнання недійсним наказу органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло та визнання права користування житлом. Позивач могла знати про наявні в неї права щодо вселення і користування квартирою. Відповідач повідомляв її про можливість вселення, але вона відмовилася.

 

До Дарницького районного суду   м. Києва

02068, м. Київ, вул. О.Кошиця, 5-А

ПОСЛУГИ АДВОКАТА В КИЄВІ ЩОДО СКАСУВАННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ

 Позивачі:

Особа Скасовує Приватизацію 1. ,

Особа Скасовує Приватизацію 2,

Особа Скасовує Приватизацію 3,

03148, м. Київ, вул. Приватизаційна, буд. 00, кв. 00

Тел. 098-821-66-42

ІПН невідомий

Email: невідомий

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО НЕРУХОМОСТІ

Відповідач:

Особа Приватизувала Квартиру,

00000, м. Київ, вул. Квартирна, 00-В, кв. 00

Паспорт громадянина України серія АА 00000 виданий Шевченківським РУ ГУ МВС України в м. Києві 00.00.0000 року

Тел. 098-821-66-42

Email: невідомий

СУДОВА ПРАКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ

Третя особа:

Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація,

02068, м. Київ, вул. О. Кошиця, 11

ЄДРПОУ 37388222

Тел. (044) 564-90-10

Email: невідомий

 

Справа №000/0000/17

Суддя Справедливий Суддя

 ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Відзив

 на позовну заяву про визнання недійсним наказу органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло та визнання права користування житлом –

Дарницьким районним судом м. Києва розглядається цивільна справа №000/0000/17 за позовом Особи Скасовують Приватизацію до Приватизатор, третя особа Дарницька районна в м. Києві державна адміністрація про визнання недійсним наказу органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло та визнання права користування житлом.

Із позовними вимогами позивачів я не погоджуюсь, вважаю їх безпідставними та такими, що не ґрунтуються на законодавстві України, оскільки:

Розлучення між мною та позивачем Скосовуючим 1. відбулося відповідно до законодавства України.

Реєстрація розірвання шлюбу відбулась у відділі реєстрації актів цивільного стану Шевченківського районного управління юстиції в м. Києві, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис №000 та видано свідоцтво про розірвання шлюбу серія 0-00 №00000

Наскільки мене не підводить пам’ять ми особисто з позивачем Приватизатором 1. заповнювали заяви чи заяву на розлучення. Для підтвердження даної обставини вважаю, що доцільно буде витребувати матеріали справи про реєстрації розлучення між мною та позивачем Приватизатор 1

Приватизація квартири, за адресою: м. Київ, вул. Приватизаційна, 00-В, кв. 00. Відбулася відповідно до вимог законодавства України.

Як зазначено в відзиві на позовну заяву від Дарницької районної державної адміністрації, приватизація квартири, за адресою: м. Київ, вул. Приватизаційна, 00-00, кв. 00. Була здійснена на підставі поданого Відповідачем При повного і вичерпного переліку документів передбаченим законодавством України для здійснення приватизації Дарницької районної в місті Київ державної адміністрації, було видано наказ сектором (органом) приватизації державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства Дарницької районної в місті Київ державної адміністрації від 00 вересня 0000 року № 000000 «Про приватизацію квартири № 00 по вул.. Приватизаційна, буд. 00-В та Свідоцтво про право власності від 00 вересня № 00000, в якому вказано, що сектор (орган) приватизації державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства Дарницькогої районної в місті Києві державної адміністрації посвідчує, що квартира, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Приватизаційна, 00-В, кв. 00 дійсно належить на праві власності гр.. Особі Яка Приватизувала Квартиру.

Приватизація квартири, за адресою: м. Київ, вул. Приватизаційна, 00-В, кв. 00 жодним чином не порушує права позивачів у справі.

Позивач особа Скасовує Приватизацію. могла знати про наявні в неї права щодо вселення і користування. Звичайно я повідомляв її про можливість вселення, але вона відмовилася.

Позивачі у справі жодним чином не пояснили, яким чином приватизація квартири, в яку вони не вселялися, в якій вони ніколи не жили порушує їхні права, що є обов’язковим для звернення до суду з позовними вимогами.

Зокрема хочу пояснити, що я повідомляв Позивача Особа Скасовує Приватизацію про наявність ордеру і можливість поселення. Але вона категорично відмовилася. Як на мене в даному випадку вона повинна б була звернутися для поновлення свого права в наступному порядку:

Відповідно до ч.1 ст. 58 ЖК України на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий  комітет районної,  міської,  районної в місті,  селищної,  сільської Ради народних  депутатів  видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Згідно з науково-практичним коментарем до ст. 58 ЖК України єдиною підставою для вселення у житлове приміщення є ордер, який видається виконавчим органом місцевої ради на підставі рішення про надання житлового приміщення у будинках громадського чи державного житлового фонду. Ордер на жиле приміщення є адміністративним актом, що видається виконавчим органом місцевого самоврядування до компетенції якого входить вирішення питань, пов’язаних з наданням житлових приміщень.

Ордер на житлове приміщення дійсний протягом 30 днів. Після закінчення цього строку ордер автоматично втрачає свою силу. Однак при наявності поважних причин пропуску 30-денного строку він може бути продовжений виконкомом органу місцевого самоврядування, що його видав.

Жодних вище вказаних дій відповідачами не виконано.

Позивачі не навели жодного допустимого доказу, який би стверджував, що вони мене шукали чи я від них ховався декілька років.

Всі твердження позивачів базуються на словах позивача Скасовує Приватизацію. і є надуманими з невідомих мені мотивів.

Позивачами пропущено строк позовної давності у даній справі.

Копія заяви про застосування позовної давності додається.

Щодо судової практики, яка склалася у справах даної категорії:

 1. Постанова Верховного Суду у справі Справа № 263/13312/15-ц від 11 квітня 2018 року

У даній справі у задоволенні позову про скасування приватизації відмовлено, оскільки пропущені строки позовної давності, а позивач мала об’єктивну можливість дізнатися про обставини порушення її права, зважаючи на те, що постійно проживала у квартирі.

У даній справі приватизація квартири відбулася без згоди члена сім’ї, однак внаслідок порушення строків позовної давності у задоволенні позову про визнання недійсними розпорядження про приватизацію, свідоцтва про право власності на житло, заяви та довідки про склад сім’ї, заповіту, договору купівлі-продажу, реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації та визнання права користування відмовлено.

Справа № 263/13312/15-ц від 11 квітня 2018 року

 1. Для скасування приватизації квартири потрібно довести факт проживання та реєстрації на момент приватизації.

Постанова ВС України у справі № 683/2336/15-ц від 21 лютого 2018 року.

Отже:

Здійснення приватизації вищезазначеної квартири відбулось на законних підставах та у відповідності до вимог чинного законодавства, отже немає жодних підстав для задоволення позовних вимог.

Також у позивачів відсутнє право вимагати користування даною квартирою.

Крім того, позовна заява не відповідає вимогам п.2, 6, 9, 10 ч.3 ст. 175 ЦПК України, оскільки:

 • не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серію паспорта для фізичних осіб;
 • відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
 • не вказано орієнтований розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв’язку із розглядом справи;
 • позивачами не надано підтвердження, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Судові витрати понесені мною у зв’язку із розглядом справи, що підлягають стягненню з позивачів на мою користь відсутні.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 175, 178 ЦПК України, ст. 58 ЖК України, ст. 257 ЦК України, Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду», Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, –

ПРОШУ:

 1. Постановити рішення, яким у задоволенні позовних вимог по цивільній справі №000/0000/00 за позовом Особи Скасовують Приватизацію, до Великого Приватизатора, третя особа Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація про визнання недійсним наказу органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло та визнання права користування житлом відмовити у повному обсязі.
 2. Судові витрати покласти на позивачів.

ДОДАТОК:

 1. Копія відзиву на позовну заяву для інших учасників справи (2 примірника).
 2. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.
 3. Копія заяви про застосування позовної давності.
 4. Копія свідоцтва про право власності.
 5. Копія наказу №000000 від 00.00.2000 року.
 6. Копія довідки «ЖЕК-2617» про зареєстрованих осіб.
 7. Копія паспорта Приватизатор.

 «___» травня 2018 року                                 ________Приватизатор

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *