Позовна заява про визнання заповіту недійсним 2018 р.

Зразок позовної заяви про визнання заповіту недійсним

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний примірник позовної заяви про визнання заповіту недійсним може бути використаний як зразок для написання позовних заяв у справах про визнання заповіту недійсним. Пам’ятайте, що навіть найкращий зразок заповіту не може замінити кваліфіковану допомогу адвоката чи юриста, який спеціалізується в спадкових спорах.

Допомога адвоката по спадкових справах…

 

 

 

Позивач:

 

 

 

 

 

 

 

Відповідач:

 

 

 

 

 

 

 

Треті особи:

 

 

 

 

 

До Заповітного  районного суду м. Черкаси

вул. Заповіту, 316,  м. Черкаси, 18015

 

Особа Оскаржуюча Заповіт,

0000 року народження,

Індивідуальний податковий номер 0000000000000

місце проживання та реєстрації за адресою:

вул. Заопвідальна, буд.01, кв.36,  м. Київ, 02160

email: відсутній

тел.: (098) 821-66-42

 

Незаконний Спадкоємець Заповітний,

1940 року народження,

Індивідуальний податковий номер невідомий

місце проживання та реєстрації за адресою:

пров. Нотаріальна, буд. 02,  м. Черкаси,18031

email: невідомий

тел.: (044) 361-16-84

 

Головне територіальне управління юстиції

в Черкаській області,

Код ЄДРПОУ 34924330,

бул. Шевченка, буд.185, м.Черкаси, 18000

e-mail: upr@ck.minjust.gov.ua

тел.:(0472)37-35-50

Приватний нотаріус

Черкаського міського нотаріального округу

Посвідчуючий  Заповіт Нотаріальний,

бул. Адвокатська, буд.0, кв.0,  м.Черкаси, 18000

email:  невідомий

тел.: (044) 361-16-84

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання заповіту недійсним

Обставини справи.

00 вересня 2000 року померла Складений Спадкодавець Заповідальний, 0 січня 0000 року народження. (копія витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі додається, оригінал витягу знаходиться у мене).

Після її смерті відкрилася спадщина, що складається з квартири за адресою:     м. Черкаси, вул. Заповітна, буд. 00, кв. 00..

Консультації у спадкових питаннях…

Вказана вище квартира була заповідана мені Особою що склала Заповіт. в 2013 році згідно заповіту посвідченим державним нотаріусом Другої Черкаською державної нотаріальної контори Нотаріусом., який після його складання знаходився у квартирі спадкодавця, яку я мала отримати після її смерті (текст заповіту зберігається у справі Другої Черкаською державної нотаріальної контори).

00 лютого 0000 року мною особисто подано заяву про прийняття спадщини, як по заповіту так і по закону до приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Нотаріуса., яким відкрито спадкову справу за                 № 00/2017 померлої 00.00.2000 р. Нотаріуса. (копія заяви додається, оригінал знаходиться в спадковій справі № 00/0000).

Зокрема, померла особа, яка склала заповіт, 00 січня 0000 року народження є рідною сестрою мого дідуся померлого 00 вересня 0000 року Брат Спадкодавця по Заповіту 00 січня 0000 року народження, які народилися близнятами.

Після звернення до приватного нотаріуса Нотаріуса. мені стало відомо, що спадкодавець за життя склала заповіт від 0 серпня 2018 року, посвідчений державним нотаріусом Другої Черкаської державної нотаріальної контори  Нотаріусом (копія заповіту додається, оригінал заповіту знаходяться в спадковій справі №43/2017).

Таким чином заповіт порушує мої права, як спадкоємця п’ятої черги так і за заповітом від 2013 року на спадкове майно так, як я являюсь двоюрідною онукою спадкодавця. Дана обставина підтверджується свідоцтвами про народження мене та мого батька (копії свідоцтва про народження  мене та мого батька додаються, оригінал та нотаріально посвідчена копія знаходяться у мене).

Проте, інші документи спадкодавця: свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження та інші,  які на момент смерті знаходилися в квартирі спадкодавця та мали бути передані Відповідачем до матеріалів спадкової справи приватного нотаріуса Степаненко А.М.

Цікаві випадки з судової  практики у справах про спадкування…

Дана ситуація хвилює мене ще і тим, яким саме чином хвора бабуся склала заповіт, якщо стан її здоров’я був стабільно важким так, як вона завжди потребувала постійного стороннього нагляду у зв’язку із чим користувалася допомогою Територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси.

Також, після перенесення важкої хвороби Особа, яка склала заповіт, весь період часу з 2000 року по 2000 рік перебувала лише за місцем свого проживання у вказаній вище квартирі. За цією адресою до неї приходили співробітники Територіального центру соціальної допомоги Соснівського району міста Черкаси, одна із них на ім’я Галина, 00 серпня 2000 року спільно із співробітниками поліції викликали до бабусі швидку медичну допомогу.

В цей же день, 00 серпня 2000 року бабусю було доставлено до 3-ї Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги в якій вона у період часу з 00.08.2017 року по день своєї смерті 00.09.2017 року Особа, що склала заповіт, перебувала на стаціонарному лікуванні, що може бути підтверджено випискою з історії хвороби, яку можливо отримати лише за допомогою суду (копія відповіді лікарні додається, оригінал знаходиться у мене).

Разом з цим, фактичне перебування спадкодавця в хворобливому стані зазначено самим державним нотаріусом в оскаржуваному мною заповіті.

Отже зазначене показує, що спадкодавець Особа, що склала заповіт була фізично не здоровою особою у зв’язку із чим не в змозі була здійснити відвідування будь-якого нотаріуса та самостійно не могла вчиняти будь-які нотаріальні дії.

Інші зразки позовних заяв у справах про спадкування…

Відповідач, відразу після смерті бабусі, з вересня місяця 2017 року заволоділа її квартирою, в якій знаходилися бабусині документи необхідні для прийняття спадщини: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища, медична документація, заповіт на моє ім’я та ін.

Зокрема, Відповідач шляхом заміни замків вхідної двері позбавила мене можливості особисто отримати документи та користуватися спадковою квартирою, в якій також знаходяться мої особисті речі та речі моїх батьків.

На теперішній час Відповідач здає квартиру у найм невідомій мені особі.

 

Крім цього, незважаючи на наявність оскаржуваного заповіту, мною на дату смерті бабусі ще не було досягнуто повноліття через, що вважаю, що цей заповіт порушує мої права, як спадкоємця за заповітом на все спадкове майно.

У разі спадкування Відповідачем майна померлої Особа, яка склала заповіт, мої права як спадкоємця будуть порушені.

Вважаю, що суд має захистити мої права та інтереси як спадкоємця та визнати недійсним заповіт Особи, яка склала заповіт, посвідчений державним нотаріусом Другої Черкаської державної нотаріальної контори Нотаріусом. від 00 серпня 2000 року.

 

Зазначені мною обставини можуть підтвердити громадяни: Спадкоємець по закону потенційний 1.,       Спадкоємець потенційний 2. та інші, яким відомі обставини проживання та поведінки спадкодавця.

На підтвердження родинних відносин між мною та бабусею надаються до суду копії свідоцтв про народження мого батька Особа Батько Спадкоємця, 1900 року народження та свідоцтво про народження мого діда особа Діда Спадкоємця, 1900 року народження (оригінали свідоцтв знаходяться у мене). Інші документи про народження особи, яка склала Заповіт., одруження та зміну нею прізвища зберігалися за місцем її проживання через, що перебувають у розпорядженні Відповідача.

Також, при необхідності зазначені мною обставини можуть підтвердити громадяни: Свідок 2., Свідок 3., Свідок 4. та інші, яким відомі обставини проживання та поведінки спадкодавця.

Звертаючись з цим позовом, підтверджую, що мною не подано іншого позову до цього ж Відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У зв’язку із розглядом справи мною, крім сплати судового збору, у разі необхідності будуть понести інші судові витрати: для забезпечення позову, для забезпечення доказів та ін., що орієнтовно становить суму судових витрат у розмірі 9000,00 гривень.

Одночасно підтверджую, що мною не вживалися заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї позовної заяви.

Крім цього повідомляю, що у мене знаходяться лише оригінали документів, копії яких надано до заяви, крім документів, що зберігаються в спадковій справі, а також у мене відсутні:

– медична документація, що зберігалася за місцем проживання спадкоємця та знаходиться в лікувальних закладах міста, які я не маю можливості самостійно отримати;

– особисті документи спадкодавця, що зберігалася за місцем проживання бабусі та знаходиться в державних установах, які я не маю можливості самостійно отримати.

 

Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Вважаю, що нотаріально посвідчений заповіт, який мною оскаржується складений особою, яка через власний психічний та емоційний стан не усвідомлювала значення своїх дій.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в судовому порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з вимогами частини 2 статті 203 Цивільного кодексу України особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної діє здатності. Тобто вчиняючи правочин, фізична особа повинна усвідомлювати значення своїх дій та мати можливість керувати ними.

Згідно ст. 225 ЦК України правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

Згідно ч.1 ст. 215 ЦК України визначено, що підставою недійсності правочинну є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановленні частинами першою – третьою, п’ятою та шостою статті 203 цього кодексу.

За приписами ст. 1257 ЦК України заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідає його волі.

Відповідно до ст. 1222 ЦК України зазначено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ст. 1265 ЦК України передбачено, що у п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Заповіт є одностороннім правочином, а тому він повинен відповідати загальним вимогам, до держання яких є необхідним для чинності правочину.

Вимогами п.1 гл. 9 «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України №296/5 від 22.02.2012 року передбачено, що тексти заповітів на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису, що залишаються у справах нотаріуса.

У пункті 18 Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз’яснено, що за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо він був складений особою під впливом фізичного або психічного насильства або особою, яка через стійкий розлад здоров’я не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними. Для встановлення психічного стану заповідача в момент складання заповіту, який давав би підставу припустити, що особа не розуміла значення своїх дій і (або) не могла керувати ними на момент складання заповіту, суд призначає посмертну судово-психіатричну експертизу.

Зміст позовних вимог

На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 55, 68 Конституції України, ст.ст. 203, 215, 225, 1223, 1257, 1265 ЦК України, ст.ст. 3, 30, 42, 175, 176, 177 ЦПК України, –

ПРОШУ СУД:

Визнати недійсним та скасувати заповіт Особи, яка склала заповіт на ім’я Спадкоємця майна за померлою посвідчений державним нотаріусом Другої Черкаської державної нотаріальної контори Нотаріусом. від 00 серпня 0000 року, зареєстрований в реєстрі  за №0000.

Додатки:

  1. Квитанція сплати судового збору;
  2. Копія заповіту від 00.00.0000 р.;
  3. Копія витягу з Спадкового реєстру;
  4. Копія заяви від 00.00.0000 р.;
  5. Копія свідоцтва про народження Спадкодаємця по закону.
  6. Копія паспорта та ідентифікаційного номеру Спадкоємця по закону
  7. Копія свідоцтва про народження Батька спадкоємця по закону
  8. Копії листа 2-ї Черкаської державної нотаріальної контори від 00.00.2018 р.;
  9. Копія листа 3-ї Черкаської міської лікарні від 00.00.2018 р.;
  10. Копія позовної заяви з додатками – 3 прим.

«____» березня 2018 року                               __________ Спадкоємець по закону.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *