Корисні поради щодо початку  розірвання договору довічного утримання через суд?

Рекомендації щодо початку розірвання договору довічного утримання в судовому порядку.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Дуже часто на юридичні й консультації чуєш: коли починати, з чого починати, можливо варта почекати з розірванням договору довічного утримання в судовому порядку.

Адвокат у місті Киїів: розірвання договорів довічного утримання.

Найбільша помилка щодо моменту розірвання договору довічного утримання в судовому порядку?

Часто, ініціаторами розірвання договору довічного утримання є родичі відчужувача (колишнього власника квартири, якого доглядають), які замість набувача за договором довічного утримання взяли на себе функцію догляду замість набувача (особи, яка доглядає). Їм здається, що вони зможуть розірвати договір довічного утримання і після смерті, як законні спадкоємці, до яких переходять всі права та обов’язки.

Юридична консультація: розірвання договору довічного утримання та інші юридичні консультації.

Але така думка є хибною. Після смерті відчужувача за договором довічного утримання – його спадкоємці не можуть ініціювати розірвання договору. Відносно цього питання є усталена судова практика Вищої судової інстанції.

Тому рекомендація: у випадку коли у Вашого родича щось не те зі здоров’ям, рекомендуємо починати розривати договір довічного утримання  буквально вчора.

Судова практика – розірвання договору довічного утримання.

 Оскільки у більшості випадків покази свідків – є основними доказами, підготувавши відповідний позов, його можна відправляти до суду:

Як вже описувалося в попередньому розділі даної консультації, позов про розірвання договору довічного утримання може подати тільки відчужувач, то з поданням позову затягувати не варта.

 Позовні заяви по квартирних спорах.

Що робити, якщо потрібно позбирати докази невиконання договору довічного утримання?

Рекомендація: подавайте позов про розірвання договору довічного утримання навіть у такому випадку. Суддя скорше всього залишить позовну заяву про розірвання договору довічного утримання без руху. Але Ви спокійно усунете дані недоліки.

Як оцінити перспективу справи перед подачею позовної заяви до суду?

Звичайно про наявність ваших стопроцентних шансів розірвати договір довічного утримання може говорити тільки якийсь Вищий Розум.

Але якщо серйозно: у справі про розірвання договору довічного утримання потрібно довести, що особа набувач квартири не виконує своїх обов’язків по договору.

Багато чого в даному випадку залежить від умов договору, які підписали сторони, від конкретної ситуації. Але суть проста: якщо набувач дійсно не виконує умови договору, то тасуйте (збирайте) докази, подавайте їх як закон пише, і очікуйте від судді задоволення Вашого позову про розірвання договору довічного утримання.

З повагою ЮК ДОМПРАВО.

З чого почати розірвання договору довічного утримання на російській.