Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання адвокату з приводу

Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Після смерті матері у нас з братом залишився успадкований будинок і земельну ділянку під ним і для його обслуговування. Будинок ми з братом розділили і зробили собі окремі виходи. За землю у нас досі виникають сварки і суперечки що кому належить. Як вирішити питання з землею і розділити її між нами?

Відповідь юриста з приводу

Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Для вирішення Вашого питання Вам потрібно звернутися до суду з проханням встановити порядок користування земельною ділянкою та усуненням перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Встановлення порядку користування передбачає встановлення меж по точках яка саме частина земельної ділянки належить Вам, а яка вашому братові.

Суд бере до уваги, Ваше фактичний поділ і розміщення частини будинку належить кожному із співвласників.

Про встановлення порядку користування та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою законодавство дає такі визначення:

Згідно ч.1 ст.88 ЗКУ, володіння, користування і розпорядження земельною ділянкою, що перебуває в частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди – в судовому порядку.

Згідно з ч. 4 статті 88 ЗКУ учасник спільної часткової власності на земельну ділянку має право на отримання в його володіння, користування частини спільної земельної ділянки, що відповідає розміру належної йому частки.

Відповідно до статті 103 Земельного Кодексу України, де зазначено, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи , шумове забруднення тощо).

Також хочу зазначити, що судова практика, у вашому запитанні позитивна.

Стаття “Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *