Усунення перешкод у користуванні житлом

Усунення перешкод у користуванні житлом

Інформація актуальна станом на 2022 рік

ПИТАННЯ ДО ЮРИСТА ЩОДО УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД У КОРИСТУВАННІ ЖИТЛОМ

Я проживаю в житлі своїх покійних батьків. Десять років тому вони мене прописали в даному житлі. Дане житло перейшло у спадок до мого брата і він вимагає усунути перешкоди у його користуванні.

ПЕРША ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНО

Юридична консультація щодо усунення перешкод у користуваннні житлом

Вимоги вашого брата правомірні. Ви зобов’язані усунути перешкоди у користуванні житлом, що належить йому на праві власності.

Дане твердження випливає з того, що ваші права користування житлом, були похідними від права власності на житло ваших батьків.

ВСІ ПИТАННЯ УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД У КОРИСТУВАННІ ЖИТЛОМ….

Відповідно до ч. 1 ст. 156 ЖК України з урахуванням положень ч. 1 ст. 405 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням в обсязі, визначеному відповідно до угоди з власником.

Зі змісту вказаних норм випливає, що ви маєте право користуватися вказаним житлом лише за наявності у власника права власності на житло.

Отже припинення права власності на житло у власника є підставою для припинення ваших прав на житло, оскільки ваші права є похідними.

Зважаючи на вище наведене вважаю, що у даному випадку ви зобов’язані усунути перешкоди у користуванні житлом.

Питання до юриста:

Я програв суд щодо вселення в мою квартиру. Відкрито виконавче провадження. Який порядок здійснення виконавцем вселення. Яка відповідальність, якщо я не буду впускати в квартиру.

Відповідь юриста по питанню щодо вселення:

Порядок виконання рішення про вселення регулює стаття 79 ЗУ Про виконавче провадження

Усунення перешкод у користуванні житлом

Навожу текст даної статті:

Стаття 79. Виконання рішення про вселення стягувача

  1. Державний виконавець перевіряє виконання рішення про вселення стягувача на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення.
  2. У разі невиконання боржником рішення державний виконавець виконує його примусово.
  3. Примусове вселення полягає у забезпеченні державним виконавцем безперешкодного входження стягувача у приміщення, зазначене у виконавчому документі, та його проживання (перебування) в ньому.
  4. Державний виконавець зобов’язаний письмово повідомити боржника і стягувача про день і час примусового вселення. Боржник вважається повідомленим про примусове вселення стягувача, якщо повідомлення надіслано йому за адресою, за якою має здійснюватися вселення, чи іншою адресою, достовірно встановленою державним виконавцем. Відсутність боржника, повідомленого про день і час вселення, не є перешкодою для виконання рішення про вселення.
  5. У разі якщо боржник перешкоджає виконанню рішення про вселення стягувача, на нього накладається штраф та застосовуються інші заходи, передбачені законом. При цьому вселення здійснюється у присутності понятих із залученням працівників органів внутрішніх справ.
  6. Про примусове вселення стягувача державний виконавець складає акт. Після складення акта виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження.
  7. У разі подальшого перешкоджання боржником проживанню (перебуванню) стягувача у приміщенні, в яке його вселено, стягувач має право звернутися до державного виконавця із заявою про відновлення виконавчого провадження. У такому разі державний виконавець має право повторно здійснити примусове вселення стягувача та накласти на боржника штраф у подвійному розмірі відповідно до статті 89 цього Закону. Виконавче провадження не відновлюється і повторне примусове вселення стягувача не здійснюється, якщо особа, яка перешкоджає його проживанню (перебуванню), не є боржником. Питання про вселення стягувача в такому разі вирішується в судовому порядку.

Стаття ЗУ «Про виконавче провадження»  що стосується відповідальності боржника у разі перешкоджання виконання рішення про вселення:

Усунення перешкод у користуванні житлом

Стаття 89. Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі

  1.  У разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника – юридичну особу – від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
  2.  У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Згідно з п. 5 підрозділу 1 розділц ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України розмір НМДГ – 17 грн.

Усунення перешкод у користуванні житлом

Ознайомившись з даною статтею ви можете зрозуміти основні моменти, що виникають під час виконання рішення про вселення.

Стаття “Усунення перешкод у користуванні житлом” російською мовою…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *