Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Юридична консультація: усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Питання до (адвоката) по питанню встановлення порядку користування земельної ділянки.

Після смерті матері у нас із братом залишився успадкований будинок та земельна ділянка під ним та для його обслуговування. Будинок ми з братом поділили та зробили собі окремі виходи. За землю у нас до сих пір виникають сварки та суперечки що кому належить. Як вирішити питання із землею та поділити її між нами?

 

Відповідь юриста по питанню встановлення порядку користування земельної ділянки:

Для вирішення Вашого питання Вам потрібно звернутися у суд з проханням встановити порядок користування земельною ділянкою та усуненням перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Встановлення порядку користування передбачає встановлення меж по точкам яка саме частина земельної ділянки належить Вам, а яка вашому брату.

Суд бере до уваги, Ваш фактичний поділ та розміщення частини будинку яка належить кожному із співвласників.

Щодо встановлення порядку користування та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою законодавство дає наступні визначення:

Згідно із ч.1 ст.88 ЗКУ, володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди – у судовому порядку.

Відповідно до ч. 4 статті 88 ЗКУ учасник  спільної  часткової власності на земельну ділянку має право на отримання  в  його  володіння,  користування  частини спільної  земельної  ділянки,  що відповідає розміру належної йому частки.

Відповідно до статті 103 Земельного Кодексу України, де зазначено, що власники та  землекористувачі  земельних  ділянок  повинні обирати  такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення,  при яких  власникам,  землекористувачам сусідніх   земельних   ділянок  завдається  найменше  незручностей (затінення,  задимлення,  неприємні  запахи,  шумове   забруднення тощо).

Також хочу зазначити, що судова практика, у вашому питанні позитивна.

Адвокат по питаннях нерухомості 0988216642

Контакти адвокат юрист дарницький

Юридична консультація усунення прав користування земельною ділянкою на російській

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *