Судовий збір «по новому»

Судовий збір «по новому»

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 З першого вересня вступає у силу новий закон про судовий збір.

 Що саме у ньому буде нового? Чи будуть зміни на краще та як не помилитися під час сплати судового збору?

 Насамперед потрібно зауважити, що зміни у сплаті судового збору будуть стосуватися розмежування між фізичними особами, фізичними особами-підтриємцями та юридичними особами.

Ставки судового збору також піднімаються в розмірах.

Так наприклад. якщо до суду звертається юридична особа з позовом майнового характеру то вона сплачує 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

У випадку звернення юридичної особи з позовом немайнового характеру вона зобов’язана сплатити 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Разом з тим фізична особа за немайновий позов, позов про розірвання шлюбу та за подання адміністративного позову немайнового характеру сплачує 0,4 % розмір мінімальної заробітної плати.

Разом з тим суттєво піднялась вгору сплата судового збору при поданні апеляційної, касаційної та скарги про перегляд судового рішення Верховним судом України.

Також згідно поправок, зменшується перелік пільгових категорій, які звільняються від сплати судового збору.

Державні органи серед яких, органи прокуратури, антимонопольний комітет, державне агентство резерву України, міністерство Юстиції України, органи виконавчої влади, Міністерство фінансів України та міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державна архітектурно-будівельна інспекція України, позбавлені пільг при зверненні до суду.

Починаючи з першого вересня державні органи які позбавленні пільг щодо сплати судового збору буде фінансувати Кабінет міністрів України.

Також нововведення стосується і повернення судового збору. Якщо у старій редакції ЗУ «Про судовий збір» сплачена сума поверталась у разі закриття провадження. Причому сама форма закриття провадження у справі не уточнювалась. Тобто навіть у випадку відмови позивача від позову, судовий збір все одно повертався. згідно поправок, у випадку відмови позивача від позову судовий збір не повертається.

Також, цікавим є положення про обов’язок суду перед відкриттям провадження у справі зарахування проплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Судовий збір «по новому»

Судовий збір «по новому»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *