Судова практика позбавлення права користування житлом

Судова практика позбавлення права користування житлом

Інформація щодо житлових спорів актуальна станом на 2022 рік

У даній статті розміщена інформація та посилання на рішення і ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у справах щодо позбавлення права користування житловим приміщенням.

ФАКТ НЕ ПРОЖИВАННЯ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ У СПІРНІЙ КВАРТИРІ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПОЗБАВЛЕННЯ ДИТИНИ ПРАВА КОРИСТУВАННЯ ЦИМ ЖИТЛОМ

Постанова Верховного Суду від 07.07.2021 у справі №554/3289/20, про вселення та встановлення заборони чинити перешкоди у користуванні житлом.

Малолітня дитина НЕ МОЖЕ самостійно обирати місце свого проживання, тому факт її НЕ проживання у спірній квартирі НЕ Є безумовною підставою для позбавлення дитини права користування цим житлом. Крім того, право користування житлом у дитини виникає на підставі факту її народження – Верховний Суд.

Неможливо позбавити права користування житлом малонолітнього, який проживає з одним із батьків, які розлучилися.

РІШЕННЯ у справі № 6-43126св11 від 21 грудня 2011 року м. Київ

У даному рішенні Колегії суддів судової палати у цивільних справах позбавлено права користування житлом членів сім’ї колишнього власника житлового приміщення. Дана позиція обґрунтовується тим, що якщо особу вселив власник, який таким зараз не являється, то вона може бути позбавлена права користування житловим приміщенням, оскільки його права похідні від прав колишнього власника.

 

Р І Ш Е Н Н Я у справі № 6-35436св14 від 17 грудня 2014 року

У даному рішенні Колегії суддів судової палати у цивільних справах встановлено, що у разі наявності рішення про позбавлення права користування житловим приміщенням, окремого рішення суду про зняття особи з реєстрації місця проживання не потребується.

АДВОКАТ З НЕРУХОМОСТІ (ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ)

 

Стаття “СУДОВА ПРАКТИКА ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *