Рішення суду про стягнення частини вартості майна, що набуте під час шлюбу

Рішення суду поділ майна вартість

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Рішення Дарницького районного суду про стягнення частини вартості спільного автомобіля, який придбано у шлюбі.

 Справа № 2-7967/12

Р І Ш Е Н Н Я іменемУкраїни

“23” жовтня 2012 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Кириченко Н.О.,

при секретарі Вотькало А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, суд

ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ ПОДІЛУ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ….

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в Дарницький районний суд м. Києва з позовом до відповідача про поділ майна подружжя, посилаючись на те, що вона перебуває в шлюбі з відповідачем з 1998 року. Під час перебування в шлюбі ними був придбаний автомобіль марки FORZA AF 6854 2011 року випуску державний номер НОМЕР_1 сірого кольору. Просить суд визнати вказаний автомобіль спільною сумісною власністю подружжя, розділити вказане майно та стягнути з відповідача на її користь компенсацію 1/2 частки вартості автомобіля в сумі 44430 грн.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, пояснила, що автомобіль вони придбали у шлюбі, а оскільки відповідач не визнає за нею права спільної сумісної власності на автомобіль та ухиляється від розподілу набутого у шлюбі майна, тому вона змушена звернутися до суду з вказаним позовом.

Відповідач у судовому засіданні визнав, щоспірний автомобіль був придбаний у шлюбі з позивачем, однак заперечував щодо суми компенсації вартості автомобіля, пояснивши, що основну суму вартості автомобіля заробляв та сплачував він сам.

Суд, вислухавши позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 03.10.1998 року (а. с. 4).

Від шлюбу мають двох неповнолітніх доньок : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 5, 6).

10.09.2011 року, під час перебування у шлюбі, подружжя придбало автомобіль ЗАЗ FORZA AF 6854 2011 року випуску державний номер НОМЕР_1 сірого кольору, вартість якого згідно договору купівлі-продажу автомобіля № 218188-Y02095 складає 88860 грн., що підтверджується також довідкою-рахунком № 906659 (а. с. 9, 10-11, 12).

У відповідності до ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуально гокористування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

У відповідно ст до ст. 61 СК України, об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

У відповідності до ст. 69 СК України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

У відповідності до ст. 70 СК України, у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Статтею 71 СК України передбачено, що майно, що є об”єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, допускається лише за його згодою.

Оскільки вартість спірного автомобіля складає 88860 грн., що підтвердежено наданими до суду доказами, вартість 1/2 частини складає 44430 грн. Позивач не заперечує щодо того, щоб автомобіль лишився у власності відповідача, та погоджується на компенсацію половини вартості автомобіля.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає вимоги ОСОБА_5  обгрунтованими, доведеними та такими, що підлягаєють задоволенню, обставин, що спростовують позовні вимоги судом не встановлені.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати в сумі 444,31 грн.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 60, 61, 208, 209, 213-218 ЦПК України, на підставі ст. ст. 60, 61, 69-72 СК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати автомобіль марки FORZA AF 6854 2011 року випуску державний номер НОМЕР_1 сірого кольору спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Розділити спільне майно подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виділивши ОСОБА_2 автомобіль марки FORZA AF 6854 2011 року випуску державний номер НОМЕР_1 сірого кольору.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок компенсації вартості належної йї 1/2 частини автомобіля марки FORZA AF 6854 2011 року випуску державний номер НОМЕР_1 сірого кольору – 44430 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування судових витрат – 444,30 грн.

А всього стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 – 44874 грн.

Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя:

З Повагою адвокат щодо поділу майна при розлученні…..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *