Реєстрація зняття іпотеки в реєстраційній службі без нотаріуса.

Реєстрація зняття іпотеки в реєстраційній службі без нотаріуса.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Питання до юриста по реєстрації прав на нерухомості:

У мене наявне рішення суду про визнання права власності на об’єкт нерухомого майна, рішення суду про визнання недійсним договору іпотеки щодо даного майна, рішення суду про вилучення запису про іпотеку з державного реєстру речових прав.

Я звернувся до нотаріуса, який проводив реєстрацію обтяження по вищевказаному об’єкту, але він відмовився від реєстрації зняття обтяження.

Звернувшись до державного реєстратора, за місцем знаходження майна, мені в усній формі відповіли, що дану державну реєстрацію повинен проводити нотаріус, який реєстрував дане обтяження.

Хто повинен здійснювати реєстрацію зняття обтяження з нерухомого вданому випадку. Чи має право мені відмовити державний реєстратор в реєстрації.

Відповідь юриста по реєстрації майна в Києві:

Відповідно до п. 7 Закону про реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться  за  місцем  розташування  об’єкта  нерухомого майна в межах   території,   на   якій  діє  відповідний  орган  державної  реєстрації  прав,  крім  випадків,  установлених абзацами другим і третім частини п’ятої цієї статті.

Жодних обмежень щодо того, що державний реєстратор може відмовити у реєстрації зняття обмеження, через те, що це повинен робити нотаріус, який накладав дане обтяження крім випадку, коли заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчини таку дію. (п. 5-5 постанови Кабінету міністрів №868 від 17.10.2013 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Отже зважаючи на ч. 1 ст. 24 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав…, де визначений вичерпний перелік підстав для відмову державній реєстрації прав та їх обтяжень. У ч.4 цієї ж статті встановлено заборону у відмові в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом. Більше того, обов’язок щодо перевірки наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов’язують можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав, покладається на державного реєстратора, як це визначено у ст.9 Закону.

Отже зважаючи на вище вказане випливає висновок, що державний реєстратор повинен зареєструвати зняття обтяження за місцем знаходження майна. Підстави для відмови в такій реєстрації відсутні.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *