Про ризики купівлі квартири на вторинному ринку.

Юридичні ризики при купівлі нерухомості на вторинному ринку.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Як купити нерухомість? Які ризики є при купівлі квартири на вторинному ринку? Від чого залежать ризики при купівлі квартири на вторинному ринку? Якщо у купленій нерухомості має право хтось жити? Ці та інші питання про ризики купівлі квартири на вторинному ринку.

 

Ризик купити квартиру не у справжнього власника.

Як не крути, основні способи шахрайства при купівлі-продажі  квартири або іншої нерухомості зводяться до того, що продавець квартири ним насправді не являється. В даному випадку або в продавця підроблені документи про право власності на нерухомість, або особа продавець квартири діє по під пробним документам. Або об’єднаний спосіб.

Найкращий спосіб відвернути даний ризик – реально перевірити особу продавця квартири і справжність документів на неї

Юридична перевірка квартир перед купівлею у місті Київ…

 Ризик, що договір купівлі продажі квартири буде визнаний недійсний…

Даний ризик полягає в тому, що продавець або навіть треті особи, звернуться до суду з вимогою про визнання договору купівлі продажу квартири недійсним. Причин для цього може бути добра сотня. І це тема мабуть не однієї статті а цілої монографії.

Але найкращий спосіб відвернути даний юридичний ризик – звернути увагу на можливі наявні підстави як у самого продавця так і в третіх осіб щодо визнання договору купівлі продажу недійсним.

Інші юридичні консультації з приводу купівлі продажу нерухомості….

 Ризик, що майно витребує справжній власник.

І власник продавець на момент підписання договору купівлі продажу справжній. І документи самі справжнісінькі. Але проходить час і появляться попередній власник квартири і заявляє позов про витребування майна із чужого незаконного володіння

Найкращий спосіб уникнути даного ризику – перевіряти всю юридичну історію квартири. Бо там може бути щось не так.

 Ризик, що хтось має право проживання у купленій вами квартирі?

Даний ризик наприклад полягає в наступному. Ви купуєте квартиру, а там зареєстроване чиєсь місце проживання. Наприклад купуєте квартиру з торгів. Вас запевняють все ок. Можете купувати. Після нотаріального посвідчення договору купівлі продажу залишаться тільки формальності. Але насправді Ви отримуєте геморой на довгі роки. І замість омріяного житла отримуєте – судову тяганину.

Найкращий спосіб уникнути даного ризику – не купляти квартиру в якій хтось має реальне право проживати.

 Що не є юридичними ризиками?

І трохи позитивної  інформації. Дуже часто потенційні покупці квартир переживають за попередні борги старих власників. Наприклад: комунальні, відшкодування шкоди за затоплення квартири, борги перед банками тощо…

Ви не несете ніякої відповідальності за чужі особисті борги, навіть якщо хтось і десь прив’язав їх до вашої уже квартири.

 З повагою ЮК Домправо.

Юридичні ризики щодо купівлі квартир на вторинному ринку на російській…

1 коментар до “Про ризики купівлі квартири на вторинному ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *