Припинення права користування квартирою при розлученні

Припинення права користування квартирою при розлученні

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання клієнта стосовно:

Припинення права користування квартирою при розлученні

Доброго дня! З 2006 р. по 2014 р. я перебувала у шлюбі. Під час шлюбу мене було зареєстровано у квартирі. Власником квартири є мій колишній чоловік. У квартирі я зареєстрована та проживаю по сьогоднішній день. Протягом остатніх місяців колишній чоловік  перешкоджає мені у користуванні квартирою, виносить мої речі на вулицю, мотивуючи тим, що я не маю право проживати у його квартирі. Нещодавно, мій чоловік подав до суду позовну заяву про припинення мого права користування квартирою, оскільки після розірвання шлюбу я не є членом його сім’ї. Чи має колишній чоловік правові підстави для припинення мого права користування квартирою? На сьогоднішній день я не маю іншого місця проживання.

Відповідь юриста стосовно:

Припинення права користування квартирою при розлученні

Доброго дня! Положеннями ст. 156 ЖК Української РСР, надано право членам сім’ї власника житлового будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, право користування цим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їхньому вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. Якщо немає угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім’ї про безоплатне користування житловим приміщенням плата за користування житловим приміщенням у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін.

Відповідно до ч.3 ст. 64 ЖК Української РСР, якщо особи, зазначені в ч.2 цієї статті, перестали бути членами сім’ї наймача, але продовжують проживати в займаному житловому приміщенні, вони мають такі ж права і обов’язки, як наймач та члени його сім’ї.

Таким чином, припинення сімейних відносини між вами та колишнім чоловіком не може бути підставою для припинення вашого права користування квартирою, оскільки частиною 2 статті 156 ЖК України та частиною 2 ст. 405 ЦК України, захищені права члена сім’ї (колишнього члена сім’ї) і в даному випадку право користування може бути припинено лише шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Стаття “Припинення права користування квартирою при розлученні” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *