Правові підстави припинення стягнення аліментів

Правові підстави припинення стягнення аліментів

Інформація щодо аліментів актуальна станом на 2022 рік

Питання клієнта стосовно:

правові підстави припинення стягнення аліментів

Доброго дня! Я перебував в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано. Від шлюбу мають неповнолітнього сина На підставі рішення райсуду від 2013 року я зобов’язаний сплачувати аліменти на користь колишньої дружини на утримання сина  аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів мого заробітку. Однак, починаючи з квітня 2015 року син проживає разом зі мною та знаходиться на моєму повному матеріальному утриманні, дружина майже не цікавиться сином та не приймає участь у його вихованні, отримані кошти витрачає на власний розсуд. Чи маю я правові підстави припинити стягнення з мене аліментів на користь колишньої дружини?

Відповідь юриста стосовно:

правові підстави припинення стягнення аліментів

Доброго дня! Відповідно до вимог статті 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Статтею 192 СК України, передбачено, що припинення стягнення аліментів можливим є у тому випадку, коли одержувач аліментів не витрачає отримувані аліменти на дитину. У такому випадку відбувається припинення стягнення аліментів на ім’я одержувача аліментів – матері дитини. При цьому обов’язок батька – платника аліментів, утримувати дитину не припиняється.

Таким чином, враховуючи те, що одержувач аліментів матеріально не утримує дитину, не цікавиться нею, а дитина проживає разом з вами та знаходиться на Вашому повному матеріальному утриманні, у Вас є всі правові підстави для звернення до суду з відповідною заявою, щодо припинення стягнення аліментів.

Стаття “Правові підстави припинення стягнення аліментів” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *