Позовна заява відшкодування шкоди завданої залиттям квартири

Позовна заява про відшкодування шкоди після залиття квартири

Інформація актуальна станом на 2023 рік

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ПІСЛЯ ЗАЛИТТЯ КВАРТИРИ. ДАНА ПОЗОВНА ЗАЯВА ПОДАНА ДО СУДУ В РЕАЛЬНІЙ СПРАВІ. ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ ДАНОЇ ЗАЯВИ ПОЗОВ ЗАДОВОЛЕНИЙ.

До Дарницького районного суду м. Києва

 

Позивач 1:

Адвокат нерухомість

Інд.:2200203639

вул. Вербппицького 1552, кв. 3650, м. Київ, 02068

Засоби зв’язку відсутні

 

Позивач 2:

Адвокат майно

вул. Вербппицького 1552, кв. 3650, м. Київ, 02068

Засоби зв’язку відсутні

 

Відповідач 1:

Юрист

вул. Верпппбицького 12, кв. 71, м. Київ, 02068

Засоби зв’язку відсутні

 

Третя особа.

Юридичний радник

вул. Верппицького 12, кв. 30, м. Київ, 02068

Засоби зв’язку відсутні

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про відшкодування майнової та моральної шкоди завданої внаслідок залиття)

 І. Обставини справи.

Навесні 20614 року, мої сусіди із квартири № 7661, що знаходиться поверхом вище залили одну із кімнат у моїй квартирі.

При першому огляді залитої кімнати ми із сім’єю відразу ж зрозуміли, що нещодавній ремонт потрібно буде повторити.

Оскільки, ми проживаємо у цивілізованому суспільстві, то мали надію, на розуміння та вирішення питання щодо відшкодування мирним шляхом. Але помилялися, сусіди на відріз відмовилися надати будь-яку компенсацію та ще й почали звинувачувати нас.

2663 липня 201774 року, був складений акт про залиття квартири № 3660 по вул. Вербипапацького 1662, Дарницького району, м. Києва. Копія акту додається.

4442 серпня 2055514 року, моя донька, юридичний радник , яка є у справі третьою особою, замовила звіт про незалежну оцінку відшкодування вартості майнового збитку квартири, що за адресою:м. Київ, вул. Вербипппцького 1552, кв. 30555.

Згідно висновку суб’єкта оціночної діяльності про вартість об’єкта оцінки складає 14, 921 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот двадцять одна) грн. 40 коп. з урахуванням ПДВ. Копія висновку додається.

4555вересня 201555 року, в додаток до акту від 2355 липня 201455 року лист про експериментальні випробування щодо залиття кімнати у моїй квартирі. Згідно даного листа винуватцем залиття та пошкодження майна є мешканці квартири № 755. Копія листа додається.

У період липень-серпень 2055514 року, у Авоката майно спостерігалось погіршення стану здоров’я у зв’язку із залиттям. Адвокат майно є інвалідом третьої групи. Копія висновку МСЕК додається.

У Адвоката майно астма, тому після залиття, виникнення грибкових інфекцій стан адвоката майно різко погіршився та потребував додаткового лікування. Копії лікарняних листів призначення на двох аркушах додаються.

Нашому онуку юристу майнових спорів, також постраждав після залиття та порушення санітарних норм приміщення. Дитині довелось відвідувати санаторій “Орлятко” у зв’язку з погіршенням стану здоров’я. Копія листа додається.

Вважаю, що суд повинен захистити мої порушені права та зобов’язати власника квартири № 7441 що знаходиться на сьомому поверсі будинку № 1442 по вул. Вербицааького у м. Києві відшкодувати майнову шкоду у розмірі 14, 921 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот двадцять одна) грн. 40 коп. з урахуванням ПДВ та моральну шкоду у розмірі 2, 000 (дві тисячі) грн.

 ІІ.Обгрунтування та підстави позовних вимог.

Мені була завдана майнова шкода у розмірі 14, 921 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот двадцять одна) грн. 40 коп. з урахуванням ПДВ

Згідност. 1166 ЦК Українимайнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовуються в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Згідност. 1192 ЦК Україниз урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов’язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі передати (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

У зв’язку з порушенням звичного режиму життя, сильного психологічного стресу та погіршенням здоров’я вважаю за потрібне відшкодувати моральну шкоду у розмірі 2, 000 (дві тисячі грн).

Згідност. 1167 ЦК Україниморальна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

 

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних справ, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Враховуючи наведене та відповідно до 16, 317, 319, 382 Цивільного кодексу України, ст. 58 – 60, ст.119,-120 ЦПК України,

 ПРОШУ:

1.     Прийняти дану позовну заяву до провадження.

2.     Зобов’язати власника квартири № 7331 виплатити майнову шкоду у розмірі 14, 921 (чотирнадцять тисяч дев’ятсот двадцять одна) грн. 40 коп.;

3.     Зобов’язати власника квартири № 73331 виплатити моральну шкоду у розмірі 2,000 (дві тисячі) грн.;

4.     Судові витрати покласти на відповідачів.

Додатки:

1.     Копія акту;

2.     Копія висновку додається;

3.     Копія листа додається;

4.     Копія висновку МСЕК;

5.     Копії лікарняних листів призначення на двох аркушах;

6.     Копія листа додається;

7.     Оригінал документу про сплату судового збору;

8.     Копія позовної заяви з доданими до неї матеріалів для усіх учасників справи.

 

“___” вересня 2014 р.                    _____________ Адвокат нерухомість

                                                                                        __________________ Адвокат Майно

ЮРИДИЧНІВ ПОСЛУГИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ — СПОРИ ПО КВАРТИРНИХ ТА ІНШИХ ПИТАННЯХ НЕРУХОМОСТІ.

1 коментар до “Позовна заява відшкодування шкоди завданої залиттям квартири

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *