Позовна заява про зміну договору найму житлового приміщення (квартири)

Зразок (шаблон) позовної заяви про зміну договору найму житла (квартири)

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 Даний примірник позовної заяви про зміну договору найму квартири буде стосуватися випадку, коли особа проживає в неприватизованій квартирі разом з іншими. Особа позивач бажає приватизувати квартиру. Інші особи цього не хочуть. В квартирі зареєстровано приписано ще двоє осіб. Особа хоче змінити договір найму, що б мати можливість приватизувати квартиру.

ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ ДОГОВОРУ НАЙМУ НА САЙТІ.

 ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ ПО НЕРУХОМОСТІ

 ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРИВОДУ НЕРУХОМОСТІ.

 СУДОВА ПРАКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ

 ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПО НЕРУХОМОСТІ.

ПОЗОВНА ЗАЯВА ЗМІНА ДОГОВОРУ НАЙМУ РОСІЙСЬКА МОВА….

  До Дарницького районного суду м. Києва

02068, м. Київ, вул. О. Кошиця, 5-А

 Позивач

Позивач Змінює Найм,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: 00000000000,

місце реєстрації та проживання за адресою:

вул. Зміни Договору Найму, 00, кв. 00, м. Київ, 00000

email: відсутній

тел.:

Відповідач 1

Відповідач Зміна Найму,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: невідомий,

місце реєстрації та проживання за адресою:

вул. Зміни Найму, 00, кв. 00, м. Київ, 00000

email: невідомий

тел.: невідомий

 Відповідач 2

Відповідач 2 Зміна Найму,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: невідомий,

місце реєстрації та проживання за адресою:

вул. Славгородська, 00, кв. 00, м. Київ, 00000

email: невідомий

тел.: невідомий

 Відповідач 3

Комунальне підприємство  «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького районну м. Києва»,

код ЄДРПОУ 39604270,

вул. Харківське шосе, 148-А,  м. Київ, 02091

email: невідомий

тел.: (044) 5639529

 Третя Особа

Дарницька районна в місті Києві

державна адміністрація

вул. Кошиця, 11

м. Київ,02068

тел.: (044) 564-90-10

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

про зміну договору найму житлового приміщення

 І. Обставини справи.

Я, позивач зареєстрований та проживаю за адресою вул. Славгородська, 00, кв. 00, м. Київ, 00000  з 1991 року.

Вказана квартира не приватизована, утримується на балансі та повному господарському віданні Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького районну м. Києва» (надалі – Керуюча компанія).

Особовий рахунок на квартиру оформлений на ім’я Відповідача 1.

Згідно поповерхового плану (копія додається, оригінал знаходиться у Керуючої компанії) квартира розміщена на 14-му поверсі 14 поверхового будинку складається з трьох відокремлених житлових кімнат та підсобних приміщень згідно Плану квартири, що вказаний по поверховому плані.

Загальна площа квартири становить – 64,1 кв.м.

Житлова площа – 39,4 кв.м., службова площа – 24,7 кв.м.

Кімнати: 1-а кімната (за планом 2) – 10,9 кв.м.; 2-а кімната (за планом 3) – 16,7 кв.м.; 3-а кімната (за планом 4) –12,4 кв.м.

В квартирі кімнати за планом 2-и та 4-м межують з балконом (лоджією), а кімната за планом 4-и не обладнана балконом.

Також, вказана квартира має допоміжні приміщення: кухню (за планом 5) площею 8,6 кв.м., вбиральню (за планом 6) площею 1,2 кв.м., ванну кімнату (за планом 7) площею 2,7 кв.м., коридор (за планом 1) площею 12,2 кв.м.

Між мною та Відповідачами був погоджений та встановлений порядок користування квартирою, а саме: у моєму користування залишилася кімната за планом 4, що складає  12, 4 кв.м., а у користуванні Відповідачів залишилася велика кімната за планом 2 площею 10,9 кв.м. та кімната за планом 3 площею 16,7 що становить 27,6 кв.м.

Мої неодноразові звернення з проханням укласти окремий договір найма моєю кімнатою в квартирі відповідачами постійно ігноруються.

В результаті такої поведінки відповідача змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.

Вважаю, що кожен із мешканців має право змінити договір найму та отримати у окреме користування свою частини квартири в натурі, яка йому б належала по праві.

Згідно п.3 Постанови Виконкому київської міської ради народних депутатів та Президії київської міської ради профспілок від 15.07.1985 р. № 582 «Про порядок застосування в м. Києві Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» встановлено, що жилі приміщення в м. Києві надаються громадянам у межах 13,65 м2 жилої площі на одну особу, але не менш як 7,5 кв.м.

Вважаю, що мені відповідно до розподілу житлової площі належить право користуватися 1/3 частин житлової площі спірної квартири тобто: 39,4 кв.м. розділити  на 3 отримаємо 13,13 кв.м. на одного співмешканця.

З врахуванням вказаних обчислень вважаю, що я маю повне право окремо від співмешканців користуватися кімнатою площею 12,4 кв.м. Наявність зазначеної підстави визначається шляхом ділення житлової площі на кількість співмешканців проживаючих та зареєстрованих у ньому осіб.

Вважаю, що встановлення порядку користування квартирою не порушить прав відповідача та в повній мірі захистить мої права на користування своєю власністю.

Звертаючись з цим позовом, підтверджую, що мною не подано іншого позову до цього ж Відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У зв’язку із розглядом справи мною, крім сплати судового збору, у разі необхідності будуть понесені інші судові витрати: для забезпечення позову, для забезпечення доказів та ін., що орієнтовно становить суму судових витрат у розмірі 3000,00 гривень.

Одночасно підтверджую, що мною не вживалися заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї позовної заяви.

Крім цього повідомляю, що у мене знаходяться оригінали документів, копії яких надано до заяви, крім технічного по поверхового плану, що зберігається у обслуговуючій організації.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

 Між мною та Відповідачем був погоджений та встановлений порядок користування квартирою, а саме: у моєму користування залишилася кімнати за планом 4, що складає  12, 4 кв.м., а у користуванні Відповідача та сестри залишилася велика кімната за планом 2 площею 10,9 кв.м. та кімната за планом 3 площею 16,7 що становить 27,6 кв.м. Даною квартирою ми користуємося відповідно до законодавства України.

Вважаю, що дана обставина буде доведена в ході розгляду даної справи, на підставі заявлених мною доказів. Також, вважаю, що відповідачі не будуть заперечувати проти даної обставини.

Право на користування даною квартирою кореспондується наступними нормами законодавства України:

Згідно зі статтею 61 ЖК Української РСР користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем – житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності – відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем – громадянином, на ім’я якого видано ордер. Типовий договір найму жилого приміщення, правила користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і придомової території затверджуються Радою Міністрів Української РСР. Умови договору найму жилого приміщення, що обмежують права наймача та членів його сім’ї порівняно з умовами, передбаченими законодавством Союзу РСР, цим Кодексом, Типовим договором найму жилого приміщення та іншими актами законодавства Української РСР, є недійсними.

За приписами статті 64 ЖК Української РСР члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім’ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов’язаннями, що випливають із зазначеного договору. До членів сім’ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім’ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов’язки, як наймач та члени його сім’ї.

Відповідачі дозволу на укладення окремого договору найму не дають. Без їх згоди укласти договір найму щодо кімнати, якою я користуюсь немає можливості.

 За таких обставин я маю право вимагати укладення окремого договору найму.

Дане право випливає з обставин справи, які, як я вважаю, будуть доведені вході судового розгляду.

За правилом статті 103 ЖК Української РСР договір найму жилого приміщення може бути змінено тільки за згодою наймача, членів його сім’ї і наймодавця, за винятком випадків, передбачених Основами житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік, іншими законодавчими актами Союзу РСР і цим Кодексом.

Згідно зі статтею 104 ЖК Української РСР член сім’ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім’ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу. У разі відмовлення членів сім’ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

Відповідно до усталеної правозастосовчої практики, викладеної в абзаці 2 пункту 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року № 2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України», при поділі жилого приміщення за вимогою члена сім’ї наймача йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення розміром меншим за жилу площу, що припадає на нього. Однак поділ не може бути допущений, коли це призведе до штучного погіршення житлових умов позивача і викличе необхідність постановки його на облік як такого, що потребує поліпшення житлових умов.

Згідно вимог ст. 41 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17.07.1997 року відповідно до Закону України від 17.07.1997 року №475/97-ВР, закріплено принцип непорушності права приватної власності, за яким особа має право безперешкодно володіти, користуватися і розпоряджатися належним майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до законодавства України існує можливість укладення зі мною окремого договору найму.

 У моєму користування кімната за планом 4, що складає  12, 4 кв.м., а у користуванні Відповідача та сестри залишилася велика кімната за планом 2 площею 10,9 кв.м. та кімната за планом 3 площею 16,7 що становить 27,6 кв.м.

Відповідно до статті 50 ЖК Української РСР жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічних вимогам. При наданні жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев’ять років, крім подружжя. Не допускається також заселення квартири, збудованої для однієї сім’ї, двома і більше сім’ями або двома і більше одинокими особами, за винятком випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 54 цього Кодексу. Особам похилого віку, а за висновком лікувально-профілактичного закладу також відповідним категоріям осіб з інвалідністю і хворим на їх прохання жилі приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами.

За правилом статті 63 ЖК Української РСР предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, також одноквартирний жилий будинок. Не можуть бути самостійним предметом договору найму: жиле приміщення, яке хоч і є ізольованим, проте за розміром менше від встановленого для надання одній особі (частина перша статті 48), частина кімнати або кімната, зв’язана з іншою кімнатою спільним входом, а також підсобні приміщення (кухня, коридор, комора тощо).

Відповідно до вимог статті 47 Конституції України держава гарантує кожному право на житло. Ніхто не може бути позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Згідно з частинами четвертою, п’ятою статті 9 ЖК Української РСР ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

Відповідно до усталеної правозастосовчої практики, викладеної в абзаці 2 пункту 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року № 2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України», при поділі жилого приміщення за вимогою члена сім’ї наймача йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення розміром меншим за жилу площу, що припадає на нього. Однак поділ не може бути допущений, коли це призведе до штучного погіршення житлових умов позивача і викличе необхідність постановки його на облік як такого, що потребує поліпшення житлових умов.

Згідно вимог ст. 41 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17.07.1997 року відповідно до Закону України від 17.07.1997 року №475/97-ВР, закріплено принцип непорушності права приватної власності, за яким особа має право безперешкодно володіти, користуватися і розпоряджатися належним майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

 III. Практика ВСУ в аналогічних справах:

  1. Постанова ВСУ у справі № 465/6428/15-ц від 06.03.2019 року

  2. Постанова ВСУ у справі № 204/7056/16-ц від 24.10.2019 року

 ІV. Зміст позовних вимог:

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 41 Конституції України,                           ст.ст. 9, 41, 50, 61, 63, 64, 103, 104 Житлового кодексу України, , ст.ст. 4, 95, 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, –

 ПРОШУ СУД:

  •  Прийняти дану позовну заяву до розгляду.
  • Змінити договір найму житлового приміщення щодо квартири кв. 00 по вул. Зміни Договору Найму, 00 у м. Києві; Зобов’язати Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду» Дарницького району м. Києва» укласти зі мною окремий договір найму на кімнату, площею 12, 4 кв. м.. м, у квартирі кв. 00 по вул. Зміни Договору Найму, 00 у м. Києві.

Додатки:

 

  1. Чотири Копії позовної заяви.

  2. Належно засвідчена копії ордеру.

  3. Належно засвідчена копія поверхневого плану.

  4. Три копії Довідки про реєстрацію місця проживання Криловського Є.Р.

  5. Оригінал документу про сплату судового збору.

 « ___ » січня 0000 року                           __________ М.Н Позивач

З повагою адвокат по змІні договору найму квартири…..

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *