ПОЗОВНА ЗАЯВА (ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

Дана позовна заява може бути використана у справах про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Цей зразок позовної заяви написаний власником квартири (Позивач) до особи, з якою він не перебуває у родинних відносинах, та яка також зареєстрована у вказаній квартирі. Відповідачка протягом останніх чотирьох років лише зареєстрована у вказаній квартирі. Фактично в ній не проживає, не з’являється за своїм зареєстрованим місцем проживанням. Також не сплачує комунальні платежі в утриманні житла участі не бере, особистих речей в квартирі не має і взагалі квартирою не цікавиться. Позивач просить визнати її такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ПРО УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД У КОРИСТУВАННІ ЖИТЛОВИМ ПРИМІЩЕННЯМ ЧИ ІНШОЮ НЕРУХОМІСТЮ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

Інформація актуальна станом на 2023 рік

АДВОКАТ – ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЇ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

 

До Києво-Святошинського районного суду Київської області

03170, м. Київ, вул. Мельниченка 0

Позивач:

ПІБ

Інд.: __________

с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки, буд. 00, кв. 00, 08131

адреса для листування:

м. Вишневе, вул. Першотравнева 00, кв. 00, 08132

Тел.: __________

e-mail.: відсутній

Відповідач:

ПІБ

Інд.: _________

місце реєстрації: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки, буд. 00, кв. 00, 08131

фактичне місце проживання невідоме

Тел.: невідомий

e-mail.: невідомий

Третя особа:

Софіївсько-Борщагівська сільська рада

ЄДРПОУ _________

08131, с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, провулок Шкільний 5

тел.: __________

e-mail.: __________

 

Позовна заява

(про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням)

     Обставини справи:

Я, ПІБ, власник квартири № 00, що знаходиться за адресою с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00. Дана квартира належить мені на підстав договору купівлі-продажу від 00 березня 0000 року. Копія договору купівлі-продажу та Витягу про реєстрацію державних прав додається. Оригінали знаходиться у мене.

На момент пред’явлення позовної заяви у квартирі зареєстровано двоє осіб. Дана обставина підтверджується Довідкою № 0000 від 00.00.0000 року, виданою Софіївсько-Борщагівською сільською радою. Копія довідки додається. Оригінал знаходиться у мене.

У квартирі зареєстрований я особисто, що підтверджується моєю відміткою про місце реєстрації у паспорті, сторінка 14 та Довідкою 0000 від 00.00.0000 року, виданою Відділом реєстрації місця проживання. Копія паспорту та довідки додається, оригінали знаходиться у мене.

Довідку про підтвердження місця реєстрації Відповідачки, я позбавлений можливості отримати самостійно, оскільки на моє звернення я отримав відповідь лише про кількість зареєстрованих осіб, без ідентифікації їх особистості. Тому до позовної заяви додаю Клопотання про витребування інформації, щодо місця реєстрації Ряднової Аліни Павлівни.

Протягом останніх чотирьох років Відповідачка лише зареєстрована у вказаній квартирі. Фактично в ній не проживає з 0000 року, не з’являється за своїм зареєстрованим місцем проживанням. Також ПІБ не сплачує комунальні платежі в утриманні житла участі не бере, особистих речей в квартирі не має і взагалі квартирою не цікавиться.

Перешкод в користуванні жилим приміщенням Відповідачці не вчинялись.

У родинних відносинах із відповідачкою я не перебуваю.

     ПІБ самовільно покинула своє місце реєстрації. Фактичне місце проживання невідоме, від спільних знайомих маю інформацію що Відповідачка проживає за кордоном та добровільно зніматись з реєстрації не бажає. Домовленості про збереження за нею місця реєстрації немає.

Обставина не проживання ПІБ за своїм місцем реєстрації буде підтверджено показами свідків у судовому засіданні. Клопотання про виклик свідків буде подано до початку розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене, вважаю що ПІБ втратила право користування жилим приміщенням, квартирою за адресою: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00, кв. 00, добровільно залишивши жиле приміщення і без поважних причин не проживала в ньому понад один рік.

Під час подання цього позову, мною було сплачено судових збір на суму 840 грн. 80 коп. Оригінал квитанції додаю.

В теперішній час іншими судами, за моїми заявами не розглядаються справи з приводу зняття арешту з майна.

 

     Обґрунтування та підстави позовних вимог:

Я, ПІБ, являюсь власником квартири за адресою: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00, кв. 00.

Згідно ч. 1 ст. 317 Цивільного Кодексу України власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 319 Цивільного Кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ст. 391 Цивільного Кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідачка, не є членом моєї сім’ї. Відповідно до ч. 4 ст. 156, ч. 2 ст. 64 Житлового кодексу УРСР, до членів сім’ї власника будинку (квартири) належать дружина, діти і батьки.

Відповідач по справі не є членом сім’ї власника.

Згідно ч.4 ст. 9 Житлового Кодексу УРСР ніхто не може бути виселений із займаного житлового приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як на підставі і в порядку, передбаченому законом.

ПІБ, не проживає за місцем своєї реєстрації понад один рік.

За ст. 405 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Тривалий час, ПІБ, не проживає у квартирі за адресою: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00, кв. 00, не мала перешкод в користуванні житловим приміщенням, своїх речей там не зберігає, квартирою не цікавиться, витрати по її утриманню не несе, дій які б свідчили про намір та бажання зберегти за собою право користування жилим приміщенням, не вчиняла.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.

Враховуючи викладене, вважаю, що ПІБ, втратила право користування жилим приміщенням, добровільно залишивши його і без поважних причин в ньому не проживала понад один рік, що відповідно до вимог ст. ст. 29, 405 Цивільного Кодексу України дає підстави визнати її такою, що втратила право користуватись житловим приміщенням, що знаходиться за адресою: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00, кв. 00, а тому подану мною позовну заяву прошу задовільнити.

 

     Зміст позовних вимог:

Відповідно до ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

 

     ПРОШУ СУД:

  1. Визнати, ПІБ (РНОКПП _________), такою, що втратила право користування житловим приміщенням, що знаходиться за адресою: с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, вул. Лесі Українки 00, кв. 00

     Додатки:

  1. Копія договору купівлі-продажу;
  2. Копія Витягу про державну реєстрацію прав;
  3. Копія Довідки № 0000 від 00.00.0000 року;
  4. Копія паспорту громадянина України ПІБ;
  5. Копія Довідки 0000 від 00.00.0000 року;
  6. Клопотання про витребування інформації;
  7. Оригінал квитанції про сплату судового збору;
  8. Дві копії позовної заяви з додатками.

 

___ серпня 0000 р.                                                                                              _________________ ПІБ

 

Клопотання про витребування інформації

Позовна заява про зміну договору найму житлового приміщення

З повагою, адвокат по житловим спорам і питанням ЮК ДОМПРАВО

1 коментар до “ПОЗОВНА ЗАЯВА (ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *