ПОЗОВНА ЗАЯВА (ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

Дана позовна заява може бути використана у справах про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Цей зразок написаний Позивачем до своєї племінниці з метою визнання її такою, що втратила право на користування жилим приміщенням. Відповідачка не проживає в квартирі понад 1 рік, точне її місце проживання не відоме, зв’язатися з нею за старими контактами неможливо, в квартирі немає її особистих речей, а останній раз вона спілкувалася з Позивачем 10 років тому. Реєстрація Відповідача тягне за собою додаткові витрати на сплату комунальних послуг та унеможливлює отримання субсидій на сплату житлово-комунальних послуг, що приносить Позивачеві суттєві незручності.

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КОРИСТУВАННЯ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2023 рік

АДВОКАТ – ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО ВИЗНАННЮ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ

До Дніпровського районного суду

м. Києва

 

Позивач:

ПІБ

00 вересня 0000 року народження

Р.Н.О.К.П.П. __________

Паспорт СН № ___________

Адреса реєстрації: 02105, м. Київ, вул. , вул. ___________, буд. 0, кв. 00

Адреса для кореспонденції: 02121, м. Київ, вул. ____________, буд. 0, оф. 00

тел.: ____________

E-mail: відсутній

Відповідач:

ПІБ

Дата народження 00 серпня 0000 року народження

Р.Н.О.К.П.П: невідомо

Останнє відоме місце проживання/ адреса для кореспонденції:

02090, м. Київ, вул. ___________,

буд. 0, кв. 00

Телефон: засоби зв’язку відсутні

E-mail: відсутній

Третя особа: Дніпровська районна в місті  Києві державна адміністрація

02094, м. Київ, бульвар __________

Код ЕДРПОУ: ____________

Телефон: ___________

Е-таі1: ___________

 

 

Даний спір немайнового характеру

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням)

         Обставини справи:

         Я, ПІБ, наймач квартири № 00, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. ____________, буд. 0. В квартирі 00 зареєстрована ПІБ 00 серпня 0000 року народження, але фактично не проживає Дана обставина підтверджується Витягом з Реєстру територіальної громади міста Києва Дніпровської РДА від 00.00.2021 року про кількість зареєстрованих. Копія Ордеру на квартиру та Витягу з Реєстру територіальної громади міста Києва Дніпровської РДА про кількість зареєстрованих додаються. Оригінали знаходяться у мене.

Відповідно до вище зазначеного Витягу, у квартирі № 00, по вул. ___________, буд. 0, зареєстровано двоє осіб я і Відповідач. Відповідно до ЗУ «Про персональні дані» у довідці міститься інформація тільки про кількість зареєстрованих осіб, іх дата народження та дата реєстрації.

Для підтвердження інформації додаю Клопотання про витребування інформації щодо підтвердження реєстрації Відповідача у даній квартирі. Клопотання про витребування інформації додається.

Реєстрація ПІБ 00 серпня 0000 року народження, спричиняє для мене суттєві незручності. Відповідач моя племінниця. Останній раз її бачили осінню 2011 року. Після 2011 року Відповідач жодних відомостей щодо себе не надає, зв’язатися за старими контактами неможливо. Відповідач не проживає в квартирі, точне її місце проживання мені не відоме.

Відповідач з 2011-го року не виходить на зв’язок, не з’являється за місцем своєї реєстрації, не бере участі у заходах по утриманню помешкання, не приймає участі у сплаті комунальних послуг. У квартирі немає особистих речей, що також свідчить про відсутність Відповідача за його місцем реєстрації понад один рік.

Додатково звертаю увагу Суду, що Відповідач покинула місце своєї реєстрації по власній волі, без суперечок та спорів з приводу його місця реєстрації та проживання.

Не проживання Відповідача за адресою: Київ, вул. ___________, буд. 0, кв. 00, підтверджує Акти про не проживання особи за місцем їх реєстрації від «00» травня 2021 року, 00 лютого 2021 року, 00 жовтня 2020 року, які підписані моїми сусідами. Копії Актів про не проживання особи за місцем реєстрації до позову додається. Оригінал знаходиться у мене.

Також підтвердити вище викладені обставини можуть свідки, мої сусіди по будинку ПІБ (кв. 00), ПІБ (кв. 00), ПІБ (кв. 00). Клопотання про виклик свідків буде подано під час підготовчого засідання.

Реєстрація Відповідача тягне за собою додаткові витрати на сплату комунальних послуг (з постачання газу та утримання прибудинкової території, які нараховуються відповідно до кількості зареєстрованих осіб у квартирі). Також реєстрація Відповідача унеможливлює отримання субсидій на сплату житлово-комунальних послуг.

На підставі вище викладеного, прошу позов задовольнити.

Мною не подавався інший позов до цього ж Відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Щодо судових витрат. Мною було сплачено судовий збір на загальну суму 908, 00 грн., що підтверджується оригіналом квитанції про оплату судового збору. У разі необхідності мною можуть бути понесені витрати у зв’язку з подачею оголошення в засоби масової інформації про виклик Відповідача.

     Обґрунтування та підстави позовних вимог:

Відповідач втратила право користування квартирою № 00 по вул. —–0 у м. Києві у зв’язку з не проживанням.

Згідно ч. 1 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Згідно п. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою).

Беручи до уваги ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

     Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Виходячи з вище викладеного та керуючись..4, 5, 175, 176, 177 ЦПК України,-

ПРОШУ СУД:

1) Прийняти дану позовну заяву до провадження;

2) Визнати ПІБ, 00 серпня 0000 року народження, такою, що втратила право на користування жилим приміщенням за адресою:

м. Київ, вул. ___________, буд. 0, кв. 00.

Додатки:

  1. Належним чином засвідчена копія Ордеру від 00 листопада 0000 року;
  2. Належним чином засвідчена копія Акту про не проживання особи за місцем реєстрації від 00 жовтня 0000 року;
  3. Належним чином засвідчена копія Акту про не проживання особи за місцем реєстрації від 00 лютого 0000 року;
  4. Належним чином засвідчена копія Акту про не проживання особи за місцем реєстрації від 00 травня 00000 року;
  5. Належним чином засвідчена копія Витягу з Реєстру територіальної громади міста Києва Дніпровської РДА про кількість зареєстрованих;
  6. Клопотання про витребування інформації;
  7. Оригінал квитанцій про сплату судового збору;
  8. Позовна заява з додатками 2 примірники.

__ червня 2021 року                                                                                                                            ___________ ПІБ

КЛОПОТАННЯ ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

З повагою, адвокат по житловим спорам і питанням ЮК ДОМПРАВО

 

1 коментар до “ПОЗОВНА ЗАЯВА (ПРО ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *