Позовна заява про стягнення пені

Позовна заява про стягнення пені

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Дана позовна заява стосується випадку, коли особа проінвестувавши в будівництво нерухомості, не отримала закінчений об’єкт будівництва вчасно. Громадянин звертається в суд для стягнення пені з забудовника нерухомості.

Позовна заява

про стягнення пені

         01 жовтня 2000 року між позивачкою та ТОВ «Компанія «БУДІНВЕСТ» було укладено договір купівлі–продажу майнових прав.

         Відповідно до умов договору, позивачка зобов’язалась передати  відповідачу кошти на зведення квартири за адресою: м. Київ, вул. Петропалівська, буд.01. ( надалі – об’єкт будівництва), а відповідач  зобов’язався організувати будівництво, звести будинок, а саме закінчити будівництво – ІІІ квартал 2001 р. та  вести в експлуатацію ІV квартал 2001 р. й передати у власність позивачки. ( надалі – Договір)

         Відповідно до п.4.2. Договору орієнтовна загальна вартість майнових прав на Об’єкт нерухомості складає 361 539 грн. 00 коп.

         Як вбачається з п. 4.3. Договору, покупець протягом 3 банківських днів з дня підписання Договору зобов’язаний  перерахувати на поточний рахунок продавця 100% вартості майнових прав на Об’єкт нерухомості.

         Так, позивачка 01.01.2000 р. перерахувала на поточний рахунок відповідача 100% вартості майнових прав на Об’єкт нерухомості, що підтверджується квитанцією.

Таким чином, позивачка виконала свої зобов’язання перед відповідачем.

Згідно п.2.6 та 2.7. Договору Плановий термін закінчення  будівництва – ІІІ квартал 2001 р. та плановий термін введення в експлуатацію ІV квартал 2001 р.

Відповідачем  в зазначений строк, Об’єкт будівництва в експлуатацію введено не було, на сьогоднішній день роботи на будівництві зупиненні, обґрунтованих повідомлень від Відповідача про перенесення строків закінчення будівництва та введення в експлуатацію не надходило.

Таким  відповідачем не було  належним чином виконано умови Договору.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 статті 530 ЦК України зазначено, якщо зобов’язання встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вбачається з ч.1 ст. 610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання)

Пунктом 7.1. Договору встановлено, що у випадках невиконання або неналежного виконання своїх зобов’язань за даним Договором, винна Сторона відшкодовує потерпілій Стороні всі збитки, спричинені такими її винними діями (бездіяльністю).

Статтею 611 ЦК України, передбачено, що уразі порушення зобов’язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.

Відповідно до п.7.3 Договору, який був включений відповідно до пункту 2 Додаткової угоди до Договору від 01.01.2001 р., у разі порушення Продавцем зобов’язань у період більше на 3 ( три) місяці Продавець несе відповідальність шляхом сплати Покупцеві пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми сплачених коштів Покупцем за кожен місяць прострочення».

Так, станом на 05 липня 2001 року прострочення виконання відповідачем зобов’язання  становить 6 місяців.

Таким чином,  розмір пені складає 90751 грн.00 коп., детальний розрахунок пені доданий до позовної заяви.

Згідно статті 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.3,118,119,120 ЦПК України:

ПРОШУ:

            Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «БУДІНВЕСТ» (Код ЄДРПОУ 685763659, ІПН 7865267200785, р/р 85888564200588 в АТ «УКРБАНК», МФО 6352478) на користь Марини 965411 (дев’яносто тисяч сімсот п’ятдесят одну) грн. 00 коп.

Додаток:

  1. Копія квитанції про сплату судового збору.
  2. Копія договору купівлі-продажу майнових прав.
  3. Розрахунок пені.

Позовна заява про стягнення пені

ЮРИСТ ПО НЕРУХОМОСТІ В МІСТІ КИЇВ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО ПРАВОВИХ ПИТАННЯХ НЕРУХОМОГО МАЙНА.

СУДОВА ПРАКТИКА — СПОРИ ПО КВАРТИРАХ, БУДИНКАХ, ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНКАХ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Стаття “Позовна заява про стягнення пені” російською мовою…

1 коментар до “Позовна заява про стягнення пені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *