КЛОПОТАННЯ ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ДОКАЗІВ

ЗРАЗОК КЛОПОТАННЯ ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ДОКАЗІВ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Дарницький районний суд міста Києва

02068, м. Київ, вул. __________

адреса електронної пошти: ___________

судді ПІБ

по справі № __________

    Представник позивача

    ПІБ:                              Адвокат ПІБ,

свідоцтво про право на заняття

адвокатською діяльністю №__________ від 00.00.0000р.,

зареєстроване місце проживання:

вул. ___________ кв.00, м. Київ

реєстраційний номер облікової картки платника податків __________

тел.__________

e-mail: __________

 

Клопотання

про витребування доказів

     У провадженні Дарницького районного суду м. Києва знаходиться справа № __________ за позовом ПІБ до ПІБ, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ПІБ третя особа КС “*****” про визнання недійсним договору іпотеки від 00.00.0000 №_____.

Згідно з витягом з Державного реєстру речових прав  на нерухоме майно про реєстрацію права власності №__________ від 00.00.0000, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ПІБ, на підставі договору іпотеки від 00.00.0000, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ПІБ і зареєстрованого в реєстрі за №_____, прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер:__________ від 00.00.0000 відповідно до якого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно здійснено запис № __________ від 00.00.0000 про реєстрацію права власності Кредитної спілки «*****» (ЄДРПОУ __________) на квартиру № 00, яка знаходиться за адресою: вул. __________ в м. Києві.

Крім того, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав  на нерухоме майно №__________ від 00.00.0000 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ПІБ, на підставі договору купівлі-продажу від 00.00.0000, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ПІБ та зареєстрованого в реєстрі за № 1617, прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: __________ від 00.00.0000, відповідно до якого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно здійснено запис № __________ від 00.00.0000 про реєстрацію права власності на квартиру № 00, яка знаходиться за адресою: вул. __________ в м. Києві за ПІБ.

Частинами 1, 4 ст. 83 ЦПК України визначено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

У відповідності до статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У клопотанні повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

 

Предметом судового розгляду даної справи є порушення права власності ПІБ на квартиру № 00, яка знаходиться за адресою: вул. __________ в м. Києві.

Так, без його згоди як спадкоємця та співвласника спірної квартири вона в порушення статті 578 ЦК України та статті 6 Закону України “Про іпотеку” була передана в іпотеку.

Такий правочин, відповідно до частини четвертої статті 369 ЦК України, може бути визнаний судом недійсним за позовом іншого співвласника у разі відсутності у співвласника, який вчинив правочин, необхідних повноважень.

Доказом, що підтверджує вищевказані обставини є договір іпотеки від 00.00.0000, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Легкобит Станіславом Олександровичем і зареєстрованого в реєстрі за №_____.

 

Крім того, як вищевказано в подальшому спірна квартира була продана  за договором купівлі-продажу від 00.00.0000, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шевченко І.Л. та зареєстрованого в реєстрі за № _____.

Згідно з пунктом 22 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» від 07.02.2014 №5, якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати це майно з незаконного володіння набувача (статті 387, 388 ЦК). Якщо в такій ситуації (саме так обґрунтовано підставу позову) пред’явлений позов про визнання недійсними договорів про відчуження майна, суду під час розгляду справи слід мати на увазі правила, встановлені статтями 387, 388 ЦК.

Отже, доказом, про подальше відчуження спірної квартири є договір купівлі-продажу від 00.00.0000, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ПІБ та зареєстрованого в реєстрі за № _____.

Відповідно до статті 59 Закону України «Про нотаріат» документи, в яких викладено зміст правочинів (договори, заповіти, довіреності тощо), свідоцтва, що посвідчуються нотаріально або видаються нотаріусом, виготовляються нотаріусом або посадовою особою органу місцевого самоврядування, яка вчиняє нотаріальні дії, не менше ніж у двох примірниках, один із яких залишається у справах державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса, у виконавчому комітеті органу місцевого самоврядування.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 83, 84 ЦПК України,

 

ПРОШУ:

  • Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ПІБ (місцезнаходження: 01021, м. Київ, вул. __________, кв. 00) копію посвідченого ним договору іпотеки від 00.00.0000 і зареєстрованого в реєстрі за №______.
  • Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ПІБ (місцезнаходження: 03039, м. Київ, вул. __________, буд. 00, оф. 00) копію посвідченого нею договору купівлі-продажу від 28.04.2021 та зареєстрованого в реєстрі за № _____.

 

Додатки:

 

  • Копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №__________ від 00.00.0000;
  • Копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №__________ від 00.00.0000;
  • Копія адвокатського напиту від 00.00.0000 № 00 та поштової квитанції про його направлення;
  • Копія адвокатського напиту від 00.00.0000 № 00 та поштової квитанції про його направлення.

 

 

                                  Адвокат                                                                                                        ПІБ            

                                00.00.0000

 

Повідомлення про початок будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельних паспортів

Договір завдатку

З повагою, адвокат по нерухомості ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *