Клопотання про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи.

Зразок клопотання про призначення комісійної посмертної судово-психіатричної експертизи.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний приклад (зразок) клопотання особи, у справі про визнання заповіту недійсним, про призначення судово-психіатричної експертизи може бути використано особою, яка оскаржує заповіт у суді, бо вважає що спадкодавець не міг керувати своїми діями на момент складення заповіту.

Послуги адвоката у місті Київ щодо визнання заповіту недійсним.

 

 

 

До Заповітного районного суду м. Черкаси

суддя  Справедливий  А.А. 

 

Особа Оскаржує Заповіт,

2999 року народження, яка мешкає за адресою:

вул. Експертна, буд.00/1, кв.36,  м. Київ, 02160

тел.: (000) 000-00-00

справа № 000/0000/18

провадження № 0/000/000/00

 КЛОПОТАННЯ

про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи

 заповітним районним судом м. Черкаси розглядається цивільна справа №000/0000/18 за позовом особа оскаржує Заповіт до Спадкоємець Несправедливий Заповітний за участю третіх осіб: Головне управління юстиції в Черкаській області, Приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Нотаріус Посвідчуюючий Заповіт про визнання заповіту недійсним.

В процесі розгляду цивільної справи необхідно дослідити обставини складання заповіту Особа Склала Заповіт в стані, коли вона не могла розуміти значення своїх дій та керувати ними.

Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються наступники засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів, показаннями свідків.

Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.2009 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» роз’яснено, правила ст. 225 ЦК України поширюються на ті випадки, коли фізичну особу не визнано недієздатною, однак у момент вчинення правочину особа перебувала в такому стані, коли вона не могла усвідомлювати значення своїх дій та (або) не могла керувати ними (тимчасовий психічний розлад, нервове  потрясіння тощо). Для визначення наявності такого стану на момент укладення правочину  суд за вимогами                       ст. 103 ЦПК України призначає експертиз за умов з’ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Вважаю, що з метою правильного та всебічного розгляду справи по вирішенню спору необхідне проведення посмертної комісійної судово-психіатричну експертизу по дослідженню наявності психічного захворювання спадкодавця на момент складання заповіту, у зв’язку з чим він не міг розуміти значення своїх дій та керувати ними.

На підставі вищевказаного,  керуючись ст.ст. 43, 58, 103 ЦПК України, –

ПРОШУ СУД:

 Після отримання медичної документації від медичних установ м. Черкаси призначити у справі посмертну судово-психіатричну експертизу

  1. Проведення посмертної судово-психіатричної експертизи доручити Українському науково-дослідному інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103), на вирішення якої поставити наступні питання:
  • Чи страждала за життя померла, 00 вересня 2000 року особа Склала Запоіт, 0000 року народження, на тимчасовий психічний розлад, нервове потрясіння або психічне захворювання?
  • Чи усвідомлювала померла, 00 вересня 0000 року Особа Склала Заповіт, 0000 року народження, значення своїх дій та чи могла керувати ними під час укладення заповіту 00 серпня 0000 року на ім’я Спадкоємець Несправедливий Заповітний посвідчений державним нотаріусом Другої Черкаської державної нотаріальної контори Нотаріус посвідчив Заповіт. від 00 серпня 0000 року, зареєстрований в реєстрі  за №0000.

«____» березня 2018 року                                       ___________  А.А. Заповітна

Юридичні консультації по скасуванню заповітів

Судова практика: визнання заповітів недійсними та інші спадкові питання.

Позовні заяви та інші документи у справах по спадкуванню.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *