ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ. НЮАНСИ

ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ. НЮАНСИ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТОРІНКИ

Інформація актуальна на 2023 рік

 

ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО СОЦІАЛЬНІЙ ДОПОМОЗІ

НОВИНИ ЩОДО СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

ЗРАЗКИ ЗАЯВ: СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА

СУДОВА ПРАКТИКА ПО СОЦІАЛЬНІЙ ДОПОМОЗІ

Сьогодні поговоримо про таку делікатну тему як допомога держави на поховання. На жаль, вона стосується кожного з нас. Особливо у час військової агресії російської федерації. Тому треба бути готовим та обізнаним до будь-яких поворотів долі. Розглянемо різні випадки у яких буде зазначено куди треба буде звертатися та який пакет документів треба буде мати з собою. Для отримання допомоги на поховання не потрібно бути спадкоємцем. Це може бути  як член родини так і знайомі, сусіди пенсіонера. Тобто особи що організували похорони.

Посилання на текст законодавчих актів:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1058-15#n762 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12#n432 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1468-2022-%D0%BF#n10 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/337-2019-%D0%BF#n12 

Допомога при похованні пенсіонера регламентована у 53 статті Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” . Особам що здійснили поховання пенсіонера виплачується допомога у розмірі двомісячної пенсії, яку на момент смерті отримував пенсіонер. Але якщо пенсіонер був військовим, то порядок виплат дещо зміниться. Тим хто організував його похорон буде виплачена допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше ніж пятикратний прожитковий мінімум для працездатних осіб. Така позиція законодавця прописана у статті 61 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.” Але слід зазначити, що допомога на поховання не виплачується, якщо поховання було зроблене за рахунок держави.

У випадку смерті пенсіонера слід звернутися до органів Пенсійного фонду та мати при собі паспорт, код, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або довідку про смерть пенсіонера. Якщо смерть пенсіонера сталася за кордоном, то необхідно надати легалізований з перекладом документ посвідчуючий смерть, який був виданий іноземними держорганами.

Але постає питання, а чи можно отримати допомогу при смерті безробітної особи, особливо якщо вона не досягла пенсійного віку? Так це можливо, але є кілька відмінностей. Якщо особа була зареєстрована у фонді зайнятості то документи подаються до місцевого центру зайнятості.А допомога буде у вигляді прожиткового мінімума. Але якщо особа не була зареєстрована у центрі зайнятості, тоді документи слід подавати до органів місцевої влади за місцем проживання померлого. 

Якщо людина загинула через нещасний випадок на виробництві або внаслідок професійної хвороби, тоді це також можливо. Існує порядок  проведення витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1468 що зобов’язує працедавця організувати похорон. Навіть якщо від травм потерпілий скінчався у лікарні. Але тут слід пам’ятати що факт наявності нещасного випадку або професійна хвороба засвідчується порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337. Розмір та процедура проведення обліку витрат на поховання регулюється правлінням Пенсійного Фонду. Але варто зауважити що гроші за поховання у такому випадку не видаються рідним.

Отримати допомогу на поховання особи що загинула на тимчасово окупованих територіях або на територіях де ведуться бойові дії також можливо. Для цього необхідно звернутися до суду, у місці де перебуває заявник, з метою встановлення факту смерті. Для цього у заяві треба вказати прохання встановити факт смерті та обставини з яких немає можливості надати документальне підтвердження. Документальні підтвердження можуть бути втраченими або немає можливості відновлення таких документів. Треба буде додати певні докази такі як письмові свідчення очевидців, бажано фото з місця поховання, або інші докази які можете надати та довідку про неможливість відновлення втрачених документів. Як варіант письмова відмова органів реєстрації цивільного стану.

 

НЮАНСИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНВАЛІДІВ

ЧИ СКАСУЮТЬ ДОПОМОГУ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ?

З повагою, адвокат ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *