Договір довічного утримання: поради набувачеві.

Юридична консультація щодо порад набувачеві, який збирається укласти договір довічного утримання,

Поради, які від ви можете отримати від юриста або адвоката, що спеціалізується у договорах довічного утримання:

Чи достатньо підписати, як деякі нотаріуси кажуть: «стандартний договір довічного утримання»?

Дуже часто зустрічаються випадки, коли особи звертаються до нотаріуса а там їм підсовують стандартний договір довічного утримання. І кажуть: такий договір підписують всі. Порада: Ви підписуєте договір згідно якого енну кількість наступних років будете доглядати за людиною. Ваша ціль квартира. Ціль відчужувача: отримати належний догляд. І, і незважаючи на те, що у Вас є певні усні домовленості – зверніть увагу на пункти договору, а краще їх продумайте – що б Ваш договір відображав дійсно ті умови про які ви домовилися.

Чи можливо визнати договір довічного утримання недійсним?

Зазначаємо, що визнати договір недійсним можна тільки за наявності певних передбачених законодавством України умов. Щоб не вдаватися в тлумачення норм законодавства України, зазначаємо наступні умови: договір підписано всупереч порядку, той хто його підписував був прив’язаний до батареї, хтось дуже помилявся про умови договору, підписант був хворий на голову.

Хто несе витрати по нотаріальному оформленню договору довічного утримання?

Хоча в законодавстві України немає чіткого регулювання цього питання – на практиці витрати по оформленню договору довічного утримання завжди несе набувач нерухомості.

Чи правда, що договір довічного утримання завжди можна розірвати?

Зазначаємо: договір довічного утримання розривається тільки за наявності згоди сторін договору або в судовому порядку.

Коли суд може розірвати договір довічного утримання?

Договір довічного утримання може бути розірваний в суді, якщо позивач доведе, що ви зовсім або неналежним чином виконували його умови.

Які пункти ви рекомендуєте включити в договір довічного утримання, що б при його належному виконанні, його неможливо було розірвати у судовому порядку?

З досвіду радимо в договір довічного утримання включити наступні умови:

  1. Зазначте, що відчужував у разі неналежного виконання вами договору повинен надіслати вам письмову претензію протягом, наприклад місяця, з того моменту, коли ви не виконуєте умови договору.

2.Зазначте, що у разі неможливості вами виконувати договір довічного утримання (таке часто трапляється, коли про свого родича згадують його рідні) , перерахування вами коштів на рахунок відчужувача, у спосіб зазначений в договір, буде вважатися виконанням договору.

Про інші цікаві умови договору Ви можете дізнатися, отримавши консультацію в юриста або адвоката  за адресою: Київ, Дарницький район, Харківське Шоссе, 170

З повагою ЮК ДОМПРАВО.

 

Адвокат в Києві. Визнання договорів недійсними. Розірвання договорів.

 

 

Юридична консультація: Договір довічного утримання.

 

 

Судова практика — Розірвання договору довічного утримання

 

 

Позовна заява про розірвання договору довічного утримання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *