Розірвання договору довічного утримання

Розірвання договору довічного утримання

Інформація актуальна станом на 2022 рік

У даній статті розглядаються рішення всіх судових інстанцій щодо розірвання договору довічного утримання,  в яких на нашу думку встановлені цікаві правові позиції:

Розірвання договору довічного утримання

Ухвала  у справі №6-38471св11 від 08 лютого 2008 року.  

В даній ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначено, що на позивачеві лежить обов’язок доведення невиконання договору довічного утримання. У позові про розірвання договору довічного утримання відмовлено.

Ухвала у справі № 6-19400св13 від 24 липня 2013 року

В даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначено, що Відсутність скарг щодо невиконання умов договору довічного утримання не є доказами виконання умов договору довічного утримання в розумінні статті ст. 57 ЦПК України. Договір довічного утримання розірвано.

Розірвання договору довічного утримання

Ухвала у справі № 6-53388св13 від 29 січня 2014 року.

В даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначено, що з урахуванням підстав позову (обставин, які вказують на неналежне виконання договору, саме відповідач зобов’язаний довести належне виконання умов договору довічного утримання, що ним не здійснено.

Ухвала у справі № 6-217777с12 від 23 січня 2013 року.

В даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, висновок апеляційного суду  про те, що відчужувач своїми діями перешкоджала відповідачеві належним чином виконувати умови договору не має правового значення оскільки ст. 755 ЦК України не пов’язує можливість розірвання договору довічного утримання з такими діями відчужувача.

Ухвала у справі № 6-49752св13 від 26 січня 2014 року.

В даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зазначено, що якщо розписка чи акт не передбачена договором довічного утримання як підтвердження виконання умов договору, вони є не єдиними доказами для підтвердження виконання договору довічного утримання. У даному судовому рішенні розірвано  договір довічного

Ухвала у справі № 6-2867св12 від 03 жовтня 2012 року.

У даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України зазначено, що покази свідків, які містять інформацію про невиконання договору довічного утримання, повинні бути спростовані відповідачем у справі, який повинен довести належне виконання договору. У даній справі договір довічного утримання розірвано.

Розірвання договору довічного утримання

 Ухвала у справі № 6-1376св12 від 11 травня 2012 року.

У даній Ухвалі Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України розірвано договір довічного утримання незважаючи на ту обставину, що набувач за договором довічного утримання не мав можливості виконувати його умов не зважаючи на відсутність своєї вини.

Постанова ВСУ у справі № 6-142цс13 від 25 грудня 2013 року.

У даній постанові встановлена правова позиція, що смерть відчужувача за договором довічного утримання допускає правонаступництво його спадкоємців, якщо відчужував за договором довічного утримання пред’явив позов при житті.

Дана стаття і посилання в ній, допоможуть розібратися у питаннях щодо розірвання договору довічного утримання.

В наведеній судовій практиктиці касаційної інстанції міститься перелік підстав щодо розірвання договору довічного утримання.

Звернувшись до нашої компанії, яка має позитивний судовий д досвід у вирішенні питань щодо розірвання договору довічного утримання ви отримаєте якісні юридичні послуги щодо розірвання договору довяного утримання.

Розірвання договору довічного утримання

Стаття “Розірвання договору довічного утримання” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *