Деякі помилки при оформленні ДТП….

Опис деяких помилок особи учасника ДТП при оформленні дорожньо-транспортних пригод. Коротка консультація адвоката.

 Про підписання протоколу без елементарного ознайомлення з матеріалами ДТП. Надання своїх пояснень працівникам поліції без зазначення свідків, які бачили дорожньо-транспортну пригоду. Чому не варто відмовлятися від проходження алкотесту?  Що потрібно зробити, якщо ви відмовилися від проходження алкотесту. Про інші помилки при оформленні ДТП.

В даній статті містяться помилки особи при оформленні ДТП без потерпілих.

Про підписаний протокол без елементарного ознайомлення із ним…

 Завданняполіцейських, які прибули за викликом на місце ДТП, – скласти низку документів, після розглядуяких суд визнає особу винною чи невинною у ДТП.

Насамперед поліцейські складають протокол про адміністративнеправопорушення. У цьому документі інспектор зазначає, хто з водіїв, на його думку, порушив правила дорожнього руху. Протокол підписує особа, яку притягують до відповідальності. У деяких випадках такий протокол патрульні складають на двох учасників ДТП, якщо (на їхню думку) обидва водії порушили ПДР.

Помилкою водія учасника ДТН, що підписав протокол, є відсутність викладених в протоколі зауважень або фактів з якими особа не погоджується через, що у подальшому позбавляє можливості ставити під сумнім вірність зазначених в ньому обставин: дата, час та місце ДТП, відсутні підписи свідків або взагалі свідків не зазначено у разі їх наявності.

Особливо помилка проявляється у «сліпому» підписанні протоколу щодо ДТП із запевненням співробітниками поліції про необхідність сплати лише мінімального штрафу так, як в подальшому, на підставі цього протоколу, виноситься Постанова суду про притягнення водія до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що призвело до пошкодження автомобілів є підставою відшкодування завданої матеріальної та/або моральної  шкоди в наслідок ДТП у розмірі який може перевищувати десятки або навіть сотні тисяч гривень.

Відповідно вимогам ст. 256 КУпАП передбачено зміст протоколу про адміністративне правопорушення, а саме:

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності;при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписанотакож і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

 Чому потрібно звертати увагу на відповідність схеми місця ДТП?

 Другий документ, який складається співробітниками поліції – схема пригодичи схема місця ДТП. Тут інспектор патрульноїполіції зобов’язаний зазначити точні відомості, які дають змогу відновити розміщення транспортних засобів після ДТП. Схеми, складені інспекторами поліції, украй рідко допомагають відновити розміщення автомобілів: вони рясніють неточностями, практично завжди в них немає необхідної інформації про знаки дорожнього руху, розмітки і точки, які дають змогу точно встановити відстань автомобілів до розмітки.

Помилкою водія, підписавшого схему ДТП, є відсутність викладених у схемі зауважень щодо місця розміщення транспортних засобів та не зображення наявних дорожніх знаків, а також: наявність пошкодження проїзної частини дороги у місці ДТП, розміри самої проїзної частини, напрямок руху транспортних засобів, гальмівний слід автомобіля, здійснення огляду місця події за допомогою технічного засобу – фотоапарат.

Чому потрібно в своїх поясненнях про ДТП вказувати свідків?

 Наступним документом при оформленні ДТП інспектори поліції беруть письмові пояснення учасників пригоди та свідків, використовуючи для цього спеціальні бланки. Усі ці документи правоохоронні органи передають до суду, який установлює винного.

Помилкою водія, при поясненні є відсутність зазначених деталей щодо напрямку та швидкості руху, наявності дорожніх знаків та світлофору, а також нехтування підтвердження обставин свідками, які були очевидцями ДТП у разі їх наявності.

Наслідки відмови від проходження алкотесту?

 Грубоюпомилкою водія є його відмова від проходження дослідження алкотестом щодо його сп’яніння, яка судом трактується як намір уникнення від відповідальності водія за перебування у стані алкогольного сп’яніння

Що робити якщо ви відмовилися від проходження алкотесту?

У разі якщо водій у найкоротший період часу після складання протоколу, щодо відмови проходження алкотесту, самостійно пройшов медичний огляд на дослідження фізичного стану (в цьому випадку – платний огляд) за результатами якого підтверджено відсутність перебування його у стані сп’яніння через, що довідка лікаря є доказом для спростування цього протоколу.

Зокрема помилку допускають самі правоохоронці,що проявляється під час оформлення протоколів на водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Ідеться не про оформлення тверезих водіїв як таких, що випили (такі випадки теж зустрічалися у практиці).

Основне порушення поліцейських під час зупинки п’яного водія за кермом – нехтування правами, наданими працівникам патрульної поліції за законом так у разі зупинки автомобіля із п’яним водієм і оформлення протоколу в подальшому повернення автомобіля правопорушнику з дозволом продовження руху ставить під сумнів вірність цього протоколу, якщо в цей день водій не потрапить у ДТП.

Приклад:

У  разі виявлення у водія 0,4 проміле алкоголю (за норми 0,2) такий підхід може бути виправданим, то у випадку з виявленням у водія 2,2 проміле дії інспекторів призведуть до ДТП:співробітники  патрульної поліція вранці буднього дня зупинили водія і за допомогою алкотестера встановила рівень алкоголю 2,2 проміле. Склавши протокол, поліція повернула йому машину. Через 30 хвилин він проїхав на червоне світло і зіткнувся з іншим автомобілем. Новий  протокол водієві виписував той самий наряд патрульної поліції.

З повагою ЮК Домправо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *