Цивільний шлюб – поділ майна.

Юридична консультація – поділ майна в цивільному шлюбі.

Найчастіші питання, які може отримати адвокат або юрист щодо поділу майна в цивільному шлюбі.

Чи прирівнює законодавства України майно  у цивільному шлюб і офіційному шлюб?

Відповідно до статті 74 Сімейного Кодексу України, якщо чоловік та жінка проживають однією сімєю, але не перебувають у шлюбі між собою, майно, набуте ними за час спільного проживання належить ї на праві спільної сумісної власності.

Коли майно набуте у цивільному шлюбі не належить чоловікові і жінці на праві спільної сумісної власності?

Відповідно до законодавства України майно не належить чоловікові і жінці на праві спільної сумісної власності у цивільному шлюбі, якщо це встановлено договором між ними.

Що потрібно для того, що визнати майно набуте у цивільному шлюбі спільною власністю?

Для того щоб визнати спільним майно, яке набуте у цивільному шлюбі потібно звернутися до суду із вимогами про визнання факту проживання однією сімєю чоловіка і жінки та визнання права власності на відповідне майно.

Яка основна помилка під час визнання майна спільною сумісною власністю, щло набуте у цивільному шлюбі?

Основною помилкою є звернення з такими вимогами щодо майна, яке набуте до першого січня 2004 року.

Дане твердження базується на наступному:

Цивільний та Сімейний кодек України набув чинності з 2004 року

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно із частиною першою Прикінцеві положення Сімейного кодексу України цей Кодекс набрав чинності одночасно з набранням чинності Цивільним кодексом України, тобто з 1 січня 2004 року.

Що робити, якщо майно у цивільному шлюбі набуте до 2004 року?

Відповідно до статей 16, 17 Закону України “Про власність”, статті 22 КпШС України, який був чинним до 1 січня 2004 року, спільною сумісною власністю визнавалось майно, нажите подружжям за час шлюбу (майно, придбане внаслідок спільної праці членів сім’ї, чи майно, що є у власності осіб, які ведуть селянське (фермерське) господарство, якщо письмовою угодою відповідно між членами сім’ї чи членами селянського (фермерського) господарства не передбачено інше, або майно, придбане внаслідок спільної праці громадян, що об’єдналися для спільної діяльності, коли укладеною між ними письмовою угодою визначено, що воно є спільною сумісною власністю).

Отже, якщо майно набуте у цивільному шлюбі то для визнання його спільним потрібно звертатися відповіно до вимог ЗУ «Про власність» та КпШс України», який діяв на той момент.

 

Адвокат та юрист– юридичні послуги щодо поділу майна в Цивільному шлюбі.

 

Юридична консультація щодо поділу майна в цивільному шлюбі.

 

Судова практика щодо поділу майна.

 

Судова практика щодо поділу майна.

 

Подлі майна в цивільному шлюбі на російській.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Відео консультації юриста, Сімейне право, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *