Як довести факт не проживання в квартирі, коли виписують?

Юридична консультація: як довести факт не проживання в квартирі, особи. дана консультація стосується випадків, коли особу прагнуть позбавити виписати з квартир, що знаходиться в приватній, комунальній, державній власності,  з підстав не проживання в житлі більше шести місяців або року.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Відповіді, на питання, які може надати адвокат або юрист по житловому праву.

Коли потрібно доводити факт не проживання без поважних причин у житлі?

В суди, у випадку коли позивач звертається з вимого про позбавлення права користування (виписка) особи з причин не проживання понад встановлені терміні потрібно довести обставину не проживання.

Чим позбавлення права користування (виписка) особи відрізняється від її виселення?

Виселення особи передбачає, що відповідач проживає у займаному житлі, а позбавлення права користування передбачає, що особа не проживає в квартирі або будинку, але не хоче виписуватися, зніматися з реєстрації місця проживання.

Які докази можливі у справі про виписку особи з причини не проживання?

Доказами у справі, де потрібно довести факт не проживання можуть бути: свідки, акти про не проживання, документи про сплату комунальних платежів, пояснення або їх покази в якості свідків. Також дуже поширеним є випадок, коли відповідач, особа, яку виписують визнає обставину не проживання.

Чи можуть в якості свідків виступати родичі і близькі знайомі позивача?

Родичі, близькі знайомі можуть бути свідками. Законодавство України цього не забороняє. Але, головне, що б вони дійсно могли підтвердити факт не проживання особи в квартирі або будинку.

Чи обов’язково потрібен акт з жеку про не проживання?

На мою думку акт з жеку, чи акт складений місцевим депутатом не обов’язків у справах про виписку (позбавлення права користування). Але дуже часто без бумашки ми казашки, і судді їх люблять. Але у разі відсутності такого акту, але наявності інших доказів, його може не бути.

Коли позивач може бути допитаний свідком у справі про виписку?

Якщо відсутні інші докази, які підтверджують ту обставину, факт, що особа не проживає у квартирі понад встановлені терміни пропоную заявити клопотання про допиті у якості свідка самого позивача, оскільки тільки він, фактично, може підтвердити той факт, що відповідач день і ніч не заходив у квартиру.

Що можуть підтвердити платіжні документи про сплату комунальних послуг?

Наявність чеків про сплату за комуналку у позивача підтверджує обставину, що тільки особа , яка звертається в суд про виписку, сплачує за квартиру чи будинок. Також, часто буває, що коли у квартирі ніхто не проживає, то з даних квитанцій за воду, газ, електроенергію, квартплату видно, що квартирою ніхто не користується.

Адвокат по квартирних справах знаходиться за адресою:

м. Київ, вул. Харківське Шоссе, 170, офіс 254

098-821-66-42

Адвокат з питань нерухомості.

Юридична консультація з питань позбавлення права користування нерухомістю

Судова практика – квартирні питання.

Позовні заяви з питань користування нерухомістю.

Стаття “Як довести факт не проживання в квартирі, коли виписують?” російською мовою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *