Юридична консультація: зміна розміру аліментів та заборгованості за аліментам

Юридична консультація: зміна розміру аліментів та заборгованості за аліментами

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Найчастіші відповіді на питання, які може надати  адвокат або юрист щодо зміни розміру аліментів та заборгованості за аліментами:

  • Ким присуджується та обчислюється розмір заборгованості за аліментами?

Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а у разі виникнення  спору – визначається судом.

  • Які обставини необхідно довести в суді, щоб змінити розмір виплат аліментів?

При розгляді заяви про зміну розміру аліментів та заборгованості за аліментами суд буде враховувати наступні обставини: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; зміна матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я платника аліментів.

  • Чи може суд зменшити розмір нарахованої пені, яка виникла за несвоєчасну сплату аліментів?

 За заявою платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення, з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів

  • Чи припиняється виплата аліментів у зв’язку з передачею дитині у право власності нерухомого майна?

 Відповідно до ст.190 Сімейного кодексу України той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки і піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності: нерухоме майно ( житловий  будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

  • Які наслідки можуть бути за відмову повідомити про зміну місця проживання з метою ухилення від виплат аліментів?

 Відповідно до ст.164 Кримінального кодексу України, при встановленні факту злочину, а саме відмови від сплати аліментів, приховуванням свого дійсного заробітку, неповідомленням місця роботи, його зміни або зміни місця проживання з метою ухилення від утримань за виконавчим документом та вчинення інших дій, державний виконавець складає акт та направляє  до відповідних правоохоронних органів подання про притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.

  • Куди необхідно звернутись для отримання тимчасової державної допомоги дитині, батько, який ухиляється від виплат аліментів?

Для отримання тимчасової допомоги заявнику необхідно звернутись в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

 Тимчасова державна допомога призначається на шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи. Для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, які є підставою для продовження виплати допомоги.

Дякуємо, що звернулись у нашу юридичну консультацію в м. Київ

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Стаття “Юридична консультація: зміна розміру аліментів та заборгованості за аліментам” російською мовою…

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

Судова практика сімейні суперечки.

Позовні заяви: сімейні суперечки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *