ЗРАЗОК СКАРГИ ПРО ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ 

ЗРАЗОК СКАРГИ ПРО ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ 

ЧИТАТИ ЗАЯВУ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

 

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Цей зразок скарги про визнати незаконною та скасування постанови приватного виконавця актуальний в ситуації, коли приватний виконавець прийняв постанову про відкриття виконавчого провадження за виконвчим листом, строк виконання якого вже закінчився. В разі задоволення даної скарги всі виконавчі дії приватного виконавця визнаються незаконними.

АДВОКАТ — ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО ВИЗНАННЮ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЮ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

ЦІКАВО ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

Дарницький районний суд міста Києва

Боржник:

_________ ________ _________

зареєстроване місце проживання:

м. _______, вул._________,00 кв.00

реєстраційний номер облікової картки платника податків 0000000000

телефон: __________

e-mail:  __________

 

Приватний виконавець :

Приватний виконавець

_________ _________ __________

місцезнаходження: 00000, м.Київ, проспект __________, 00, офіс 00

реєстраційний номер облікової картки платника податків ____________

телефон: __________

e-mail:  __________

Стягувач:

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “____________ БАНК”

місцезнаходження: 000000, місто __________, вулиця _________, будинок 00

ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00000000

телефон: __________

e-mail:  __________

 

Скарга

про визнати незаконною та скасування постанови приватного виконавця  про відкриття виконавчого провадження
 

І. Обставини справи

 

___________ ___________ 0000 року з Системи електронних торгів арештованого майна та Автоматизованої системи виконавчого провадження позивачу стало відомо про наявність виконавчого провадження №00000000, та те, що  00 _________ 0000 року приватним виконавцем Виконавчого округу міста _______    _____________ ___________ ___________ (виконавче провадження №00000000) виставлено на електронний аукціон (лот №000000) належну позивачу на праві приватної власності заставлену в іпотеку квартиру №00 по вул. ______________, 00 в місті ___________. При цьому, її стартова (оціночна) ціна складає 0000000,00 грн.

Жодних постанов про відкриття виконавчого провадження, постанов про призначення суб’єкта оціночної діяльності, звітів про оцінку майна позивачка не отримувала.

Після ознайомлення 00.00.0000 представника позивачки адвоката __________ _________ ________ з матеріалами виконавчого провадження №00000000 встановлено наступне.

 

00.00.0000 Дарницьким районним судом міста Києва по справі №000/0000/00 видано виконавчий лист про стягнення з ________ _________ __________ на користь ПАТ «___________ Банк» заборгованості за кредитним договором № 000-0000/000-0000 від 00.00.0000 в сумі 000 000,00  швейцарських франків та за кредитним договором № 000-0000/000-0000 від 00.00.0000 в сумі 00 000,00 швейцарських франків (надалі ­ – виконавчий лист).

Відповідно до  виконавчого листа строк його пред’явлення до виконання 00.00.0000.

Проте, 00.00.0000 приватним виконавцем Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження за вищевказаним виконавчим листом.

В зв’язку з вищевикладеним, права позивача порушені та підлягають захисту судом. Підстави подання скарги виходять із зазначених вище обставин та відповідають зазначеному нижче законодавству.

ІІ. Обґрунтування скарги

Відповідно до статті 12 Закону України «Про виконавче провадження»,   виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред’явлення, якщо пропущено встановлений законом строк пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Отже, станом на 00.00.0000, момент прийняття приватним виконавцем Виконавчого округу міста _______ ____________ _________ __________ постанови про відкриття виконавчого провадження №00000000, стягувачем АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ “_____________ БАНК” пропущено встановлений законом строк пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Таким чином, постанова приватного виконавця Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ про відкриття виконавчого провадження №00000000 від 00.00.0000 є незаконною та підлягає скасуванню.

Крім того,  відповідно до частини 1 статті 61 Закону України «Про виконавче провадження», реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено оборотоздатного майна та майна, зазначеного у частині восьмій статті 56 цього Закону) здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів або за фіксованою ціною.

Частина 3 статті 61 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що початкова ціна продажу нерухомого майна визначається в порядку, встановленому статтею 57 цього Закону.

Відповідно до частини 4 статті 57 Закону України «Про виконавче провадження» у разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно, виконавець має право залучити суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання для проведення оцінки майна.

Згідно із ст.12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб’єктом оціночної діяльності – суб’єктом господарювання відповідно до договору.

Згідно з приписами ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», оцінка майна, майнових прав – це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону і є результатом практичної діяльності суб’єкта оціночної діяльності.

Частиною 6 ст. 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» унормовано, що положення (національні стандарти) оцінки майна є обов’язковими до виконання суб’єктами оціночної діяльності під час проведення ними оцінки майна всіх форм власності та в будь-яких випадках її проведення.

Національний стандарт №1 Загальні засади оцінки майна і майнових прав, затверджений постановою КМУ від 10.09.2003 № 1440 є обов’язковим для застосування під час проведення оцінки майна та майнових прав суб’єктами оціночної діяльності, а також особами, які відповідно до законодавства здійснюють рецензування звітів про оцінку майна.

Національний стандарт №2 Оцінка нерухомого майна, затверджений постановою КМУ від 28.10.2004 №1442, є обов’язковим для застосування під час проведення оцінки нерухомого майна (нерухомості) суб’єктами оціночної діяльності, а також особами, які відповідно до законодавства здійснюють рецензування звітів про оцінку майна та проводять державну експертизу звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу.

Таким чином, оцінка нерухомого майна має здійснюватись у відповідності до Національного стандарту №2 Оцінка нерухомого майна з урахуванням вимог Національного стандарту № 1, яким визначено загальні засади.

Так, згідно з приписами п.50 Національного стандарту №1 Загальні засади оцінки майна і майнових прав, проведенню незалежної оцінки майна передує підготовчий етап, на якому здійснюється, зокрема, ознайомлення з об’єктом оцінки.

Відповідно до п.51 Національного стандарту №1 Загальні засади оцінки майна і майнових прав, незалежна оцінка майна проводиться у такій послідовності: – укладення договору на проведення оцінки, – ознайомлення з об’єктом оцінки, збирання та оброблення вихідних даних та іншої інформації, необхідної для проведення оцінки; – ідентифікація об’єкта оцінки та пов’язаних з ним прав, аналіз можливих обмежень та застережень, які можуть супроводжувати процедуру проведення оцінки та використання її результатів; – вибір необхідних методичних підходів, методів та оціночних процедур, що найбільш повно відповідають меті оцінки та обраній базі, визначеним у договорі на проведення оцінки, та їх застосування; – узгодження результатів оцінки, отриманих із застосуванням різних методичних підходів; – складання звіту про оцінку майна та висновку про вартість об’єкта оцінки на дату оцінки; – доопрацювання (актуалізація) звіту та висновку про вартість об’єкта оцінки на нову дату (у разі потреби).

Оцінка майна (квартири №00 по вул. ________________, 00 в місті ____________) виконана без дотримання вказаних процедур (відсутнє ознайомлення з об’єктом нерухомості), ідентифікація об’єкту оцінки та пов’язаних з ним прав, що призвело до порушення прав сторін виконавчого провадження щодо визначення дійсної ринкової вартості та оцінки майна з метою дотримання прав сторін виконавчого провадження в процесі реалізації майна боржника.

Згідно з положеннями Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України, а також приватного виконавця.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження».

Приватний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Приватний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.

Дії приватного виконавця, його відмова від вчинення певної виконавчої дії, зволікання з вчиненням виконавчих дій, а також відмова у задоволенні заяви про відвід приватного виконавця можуть бути оскаржені особами, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до виконання виконавчих дій, у встановленому цим Законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Згідно з частиною 1 статті 447 ЦПК України,  сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 34  Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом реалізації арештованого майна у разі відсутності іншого майна боржника, на яке може бути звернено стягнення.

Необхідність зупинення виконавчих дій з реалізації арештованого майна (квартири №00 по вул. ____________,00 в місті ___________) зумовлена тим, що відповідно до  роздруківки з сайту Системи електронних торгів арештованого майна дата проведення аукціону з реалізації квартири №00 по вул. ___________, 00 в місті ___________ призначена на  00.00.0000.

В разі задоволення даної скарги, всі виконавчі дії приватного виконавця Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ в рамках виконавчого провадження №00000000, в тому числі примусова реалізація майна боржника (квартири №00 по вул. ____________, 00 в місті ____________) є незаконними.

Зупинення виконавчих дій дозволить уникнути неправомірного звернення стягнення на майно боржника. В іншому разі будуть порушені права боржника, як сторони виконавчого провадження та боржник буде позбавлений права на єдине житло.

 

ІІІ. Зміст скарги

Виходячи з вище викладеного та керуючись статтею 34  Закону України «Про виконавче провадження», 447 ЦПК України, –

ПРОШУ СУД:

  1. Визнати незаконною та скасувати постанову приватного виконавця Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ про відкриття виконавчого провадження №00000000 від 00.00.0000.
  2. Зупинити проведення електронних торгів ДП «___________» що призначені на 00.00.0000 року по реалізації квартири №00 по вул. ___________, 00 в місті ________.
  3. Витребувати у приватного виконавця Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ копію матеріалів виконавчого провадження №00000000.

Додатки:

  1. Роздруківка з Системи електронних торгів арештованого майна.
  2. Скріншот з Автоматизованої системи виконавчого провадження.
  3. Копія виконавчого листа по справі №000/0000/00.
  4. Копія заяви про відкриття виконавчого провадження від 00.00.0000 (вх. № 000 від 00.00.0000).
  5. Копія постанови приватного виконавця Виконавчого округу міста _______ ________ _________ __________ про відкриття виконавчого провадження №00000000 від 00.00.0000.
  6. Скріншот з Системи електронних торгів арештованого майна.
  7. Докази направлення скарги з додатками сторонам виконавчого провадження.

 

«00» ___________ 0000 року                                                                                  __.__. _____________

1 коментар до “ЗРАЗОК СКАРГИ ПРО ВИЗНАННЯ НЕЗАКОННОЮ ТА СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *